Student housing - Hostels - Coworking in Madrid (Španělsko)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Madrid, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Madrid.

Čtvrti

Význačné body

Hostel Hostely a ubytovny - Generator Madrid View All Images

With the area so full of life there’s plenty to do. Gran Via is known for being the creative hub of the city and this can be seen through the numerous quirky vintage shops, market stalls and eateries nearby. The friendly and vibrant nature of the area compliments what Generator is all about making this city and Generator a match made in heaven.

Hostel Hostely a ubytovny - Safestay Madrid View All Images

Safestay Madrid se nachází na adrese 22 Calle Sagasta, v jedné z nejlepších čtvrtí v Madridu, v pěší vzdálenosti od oblastí jako Castellana, Sol, Gran Vía, Chueca a Fuencarral. Je velmi dobře spojena s městskou hromadnou dopravou, dvěma stanicemi metra, jen pár metrů od hostelu, která spojuje 5 různých linek. Stanice metra Alonso Martínez se připojí k trasám 5, 10 a 4, zatímco nedaleká zastávka Bilbao se připojí na linky 1 a 4. Okres má nejlepší atmosféru ve městě.

Hostel Hostely a ubytovny - Mad4You Hostel View All Images

Hip bars and galleries, independent theaters and music venues, young people with tattoos and funky hair, narrow winding streets — this is Malasaña. Near the center, Plaza Dos de Mayo is a gathering of friends outside bars, dog owners, artists under craft tents, and creative types with notebooks and sketchpads on the plaza’s benches. It may not be as neat and tidy as many other parts of the city, but this only adds to the Malasaña edge.

Hostel Hostely a ubytovny - Barbieri Sol Hostel View All Images

Our hostel is a walking distance from the main attractions Prado/reina Museums , royal palace, retiro park, and in the middle of the madrilenian nights life

Hostel Hostely a ubytovny - Bastardo Hostel View All Images

Bubbling with life at any time of day – and often long into the night – Malasaña is Madrid’s hippest neighbourhood. Surrounding Plaza del 2 de Mayo and near the Tribunal Metro stop, the trendy barrio is just minutes from Sol and a short walk to the most sought after museums and cultural hotspots.

Hostel Hostely a ubytovny - Motion Chueca Hostel View All Images

Motion Chueca, located in the Pedro Zerolo, in the heart of the Chueca and two minutes from Gran Via, the ideal place to enjoy with family, friends and your partner a good typical Spanish food; enjoy with your closest of the multiple musicals available in the different theaters, and the different experiences that this characteristic street of Madrid will generate will not leave you indifferent!

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel MeetingPoint View All Images

Hostel je v docházkové vzdálenosti mnoha kulturních atrakcí, jako je Muzeum Prado a Park Buen Retiro, které jsou vzdáleny 20 minut chůze. Naproti katedrály Almudena a Královského paláce.

Hostel Hostely a ubytovny - Mola! Hostel View All Images

Protože cestování samo o sobě neznamená, že chcete být na vlastní pěst a když cestujete s přáteli, nechcete ztrácet minutu. Nedaleko od Puerta del Sol .. na všechno.

Landlords and property managers
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.

Vítejte v Madridu

Jste připraveni hostelovat ve stylu? Umístěno ve středu země, španělské hlavní město je plné světoznámých muzeí, atrakcí a super butiků, nabízí maurské tapas a samozřejmě, nenapodobitelný, neúnavný španělský noční život - tak se připravte na rafinované dny a bláznivé nocí, které trvají až do východu slunce. Nic z toho neznamená, že Madrid není příjemným místem pro baťůžkáře. Ať už cestujete sami nebo ve skupině, najdete spoustu levných mládežnických ubytoven, které budou vyhovovat vašim potřebám a rozpočtu. Ubytovny v centru města, hledejte v okresech Palacio, Sol a Cortes, najdete zde spoustu památek a barů, včetně Královského paláce a velkého náměstí Plaza Mayor. Nebo si vyberte ubytovnu v klikatých uličkách čtvrti Malasaña nebo Justica, plné kaváren a restaurací. Ať tak či onak, když vyjdete ven z ubytovny objevíte kombinaci elegance a energie, která je pro Madrid jedinečná.

Panoramatický výhled z hlavní pošty

Vyhlídková plošina v historické hlavní poště, zavané Palacio de Comunicaciones, nabízí úžasný výhled na město. Ještě lepší je, že vstupenky jsou za baťůžkářské ceny (tj. zdarma).

Webová stránka: www.centrocentro.org/centro/home

Adresa: Plaza Cibeles, 1, 28014 Madrid, Madrid, Spain

Čtvrť:Cortes

Calle Huertas

Hostelové skupinky rádi procházejí bary v ulici Calle Huertas, a není divu - pořadatelérozdávají ochutnávky sangrie nebo místního likéru "Chupito" zdarma.

Čtvrť:Cortes

Promenáda parku Retiro Park

Výjdětez ubytovny v neděli ráno a připojte se k místním obyvatelům na procházku v parku Retiro. Podívejte se na loutková představení, nechte si přečíst budoucnost z tarotových karet, procházejte se kolem stánků a poslouchejte hudebníky.

Adresa: Plaza de la Independencia, 7, 28001 Madrid, Madrid, Spain

Čtvrť:Cortes

Muzeum Prado

Jděte přímo z ubytovnydo jednoho z nejslavnějších světových muzeí umění. Prado se pyšní mistrovskými díly od 12. do 19. století, což z něj dělá jednu z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí v Madridu. Vstup je pro studenty do 25 let zdarma a v neděli je zdarma pro všechny.

Webová stránka: www.museodelprado.es

Adresa: Paseo del Prado, s/n, 28014 Madrid, Spain

Královský palác

Královský palácje oficiální, opulentní rezidence španělské královské rodiny. V paláci je také sbírka výtvarného umění, která je k dispozici pro prohlížení bez poplatku - ideální pro baťůžkáře s omezeným rozpočtem.

Webová stránka: www.patrimonionacional.es

Adresa: Calle Bailén, s/n, 28071 Madrid, Spain

Čtvrť:Hortaleza

Fotbalový stadion Santiago Bernabeu

Pro fotbalové fanoušky, existujejen jedno místo, které navštívit - Stadion Santiago Bernabeu usadí 81 tisíc fanoušků. Je domovem Real Madridu, který vládne španělskému fotbalu po boku odvěkých rivalů Barcelony.

Webová stránka: www.realmadrid.com/en

Adresa: Av de Concha Espina, 1, 28036 Madrid, Spain

Čtvrť:Chamartín

Muzeum královny Sofie

Muzeum královny Sofiena ulici Santa Isabel, 52 v Madridu je domovem důležité sbírky umění z 20. a 21. století, včetně Picassova slavného obrazu Guernica a dílá malířů Mira a Dalího. Vstup zdarma každý všední večer 19:00-21:00 (kromě úterý) a v sobotu a neděle odpoledne 10:00-14:30.

Webová stránka: www.museoreinasofia.es

Adresa: Calle de Santa Isabel, 52, 28012 Madrid, Spain

Čtvrť:Embajadores

Chrám Debod

Chrám Debod je skutečný egyptský chrám v srdci Španělska. Datuje se do 2. století př.n.l., a do Madridubyl převezenv roce 1960 po vybudování Asuánské přehrady.

Webová stránka: www.madridtourist.info/debod_temple.html

Adresa: Calle Ferraz, 1, 28008 Madrid, Madrid, Spain

Čtvrť:Moncloa-Aravaca

Malasaña

Malasaña je cenově dostupný, pro batůžkáře příjemný okres s bary, alternativními obchody a různými hudebními sály. Davy mladých lidí se hrnou do jeho rušných ulic kolem náměstí Plaza del Dos de Mayo.

Koncerty Cenově dostupné Funky

Sol

Sol se říká, že je fyzický střed Španělska a kulturní centrum Madridu - všechny městské hlavní atrakcí jsou v pěší vzdálenosti, takže je to skvělé místo, když hledáte ubytovnu. Jsou tady bary, které přitahují davy mladých lidí v oblasti Huertas, těsně na východ od centra.

Centrální Turista Bary

Chueca

Pokud hledáte hostel ve vibrantní čtvrti, kde je všechno možné, zkuste Chueca - nachází se v okrese Justicia a je srdcem Madridské gay komunity.

Pozorování lidí Moderní Tanec

San Antonio de la Florida (červen)

Největší madridská pouliční party se koná 13. června v Moncloa. Tradičně, dívky v kostele San Antonio dají ruku do kašny plné kolíků, a čím více kolíky se jim přichytí k rukám, více štěstíbudou mít v lásce.

Čtvrť:Moncloa-Aravaca

Nuestra Señora de las Victorias

První neděli v červenci se v okolí čtvrti Tetuán konají koncerty a další akce, na oslavu Nuestra Señora de las Victorias.

Čtvrť:Chamartín

Veranos de la Villa

Pokud jste ubytovaní v hosteluv Madridu od června do září, budete moci vidět jednu nebo dvě z mnoha událostí, které tvoří součást městského letního festivalu umění Veranos de la Villa, to zahrnuje hudbu, tanec, kino, divadlo, operu a další vystoupení.

Webová stránka: http://www.veranosdelavilla.com/

Festival San Juan

Pokud jste si vybrali hostel v blízkosti parku Retiro, tenhle festival bude těžké přehlédnout. Od 23. do 24. června se Festival San Juan zmocní parku a první noc pouští ohňostroj.

Adresa: Plaza de la Independencia, 7, 28001 Madrid, Madrid, Spain

Čtvrť:Cortes

Madridský karneval

Baťůžkáři pařís místními obyvateli v průběhu Madridského karnevalu, který se koná pět dní v únoru. Očekávejte okázalé, nápadité kostýmy v průvodu, který začíná v parku Retiro a prochází význačná místacentra města.

Webová stránka: www.carnavalmadrid.com

Adresa: Plaza de la Independencia, 7, 28001 Madrid, Madrid, Spain

Čtvrť:Cortes

Festimad

Koná se každoročně v květnu nebo červnu, dvoudenní festival Festimad přiláká příznivce rocku, tance, čtení poezie, atd. Obvykle se pořádá v budově Bellas Artes a Móstoles.

Webová stránka: www.festimad.es

Adresa: Calle de Alcalá, 42, 28014 Madrid, Spain

Čtvrť:Ciudad Lineal

Electrónica En Abril (duben)

Vážnífanoušci elektronické hudby mílují tuto třídenní oslavu pípání a rytmu. Koná se na jaře v kulturním centru La Casa Encendida.

Adresa: La Casa Encendida Ronda de Valencia, 2, 28012 Madrid, Madrid, Spain

Festival d'Otoño (podzimní madridský festival)

Festivalpro kultivované baťůžkáře: akce podzimního festivalu se konají po celém městě, včetně divadelních a tanečních představení, výstav fotografie a umění, s živou hudbou a filmy.

Webová stránka: http://www.madrid.org/fo/2014-2015/es/index.html

La Musa

Pro skvělé levnétapas doporučujeme restauraci La Musa. Stejný provozovatel má tři další restaurace (ale s jinými názvy), kterénajdete v centru města.

Adresa: Calle de Manuela Malasaña, 18-28004 Madrid

Čtvrť:Centrum

Telefon: 914 48 75 58

E-mail: lamusa@grupolamusa.com

Naif

Pokud jste ubytovaní vokereseMalasaña a máte chuť na hamburger, máte štěstí. V restauraci Najíf, která se nachází ve čtvrti Barrio de las Letras dělají fantastické, včetně sendvičů a mexických jídel.

Webová stránka: https://www.facebook.com/naifmadrid

Adresa: Calle de San Joaquín, 16, Madrid 28004

Čtvrť:Centrum

Telefon: 910 07 20 71

Chocolatería San Ginés

Jedna věc, kterou po prohýřené noci musíte vyzkoušet je čokoláda s churros - smažené těsto, které ponoříte do husté horké čokolády. Nejznámějším místem, kde si je dátje Chocolateria San Ginés.

Adresa: Pasadizo San Ginés, 5, 28013 Madrid

Čtvrť:Sol

Telefon: 913 65 65 46

Hare Krishna centre

Pokud vám nevadísedět na zemi, na chutný a levný vegetariánský oběd si můžete zajít do restaurace Hare Krishna centre.

Adresa: Calle del Espíritu Santo 19

Čtvrť:Centrum

Telefon: 915 21 30 96

El Tigre

El Tigre je hektickýa hlučný, ale mezi turisty a baťůžkáři je oblíbený, protože ke každému nápoji dostanete velkou porci tapas zdarma.

Adresa: Calle de las Infantas, 30 Madrid 28004

Čtvrť:Justicia

Telefon: 915 32 00 72

Barco

Jedním z nejvíce doporučených barů v okrese Malasaña je Barco, přitahuje místní obyvatele i batůžkáře se směsí klubových nocí, flamenkem a živou hudbou.

Webová stránka: http://www.barcobar.com/

Adresa: Calle del Barco, 34, 28004

Čtvrť:Centrum

Telefon: 915 31 77 54

El Intruso

El Intruso má živou hudbu a vstup je často zdarma. Stejně jako plánovaná vystoupení, jsou zde týdenní jamová vystoupení: směska v pondělí, jazz v úterý. A navíc podávají úžasné mojito...

Webová stránka: www.intrusobar.com

Adresa: Calle de Augusto Figueroa, 3, 28004 Madrid

Čtvrť:Justicia

Fabrica Maravillas (pivovar)

Hledá něco víc než jen pivo Estrella? Zkuste tento pivovar. Je to docela klinický, moderní prostor, ale piva jsou skvělá a vaří se přímo na místě.

Webová stránka: http://fabricamaravillas.com/

Adresa: Calle de Valverde, 29, 28004 Madrid

Čtvrť:Centrum

Telefon: 915 21 87 53

Joy Madrid

Jeden z nejznámějších klubů ve městě je Joy Madrid (také známý jako Joy Eslava)a nachází seve starém divadle. Široká škála nocí zahrnuje latinskétance, kabaret a mnoho dalšího. Budete tančit celou cestu zpět na ubytovnu.

Webová stránka: http://www.joy-eslava.com/Joy_Madrid/Bienvenida.html

Adresa: Calle de Arenal, 11, 28013

Čtvrť:Sol

Telefon: 913 66 37 33

El Son

Ohromtesvé spolu cestující tím, jak umíte tančit salsu. Diskotéka El son nabízí zábavu a salsa noci, kde se lidé neberou příliš vážně.

Webová stránka: http://www.discotecaelson.com/en

Adresa: Calle de la Victoria, 6, 28012

Čtvrť:Sol

Telefon: 915 23 26 09

El Rastro

Oblíbenou atrakcí je El Rastro, venkovní trh, který je otevřen v neděli 09:00-15:00 kolem Ribera de Curtidores a přilehlých ulic. Kupte si nějaké cetky a oživte si svůj pokoj na ubytovně...

Adresa: Calle Ribera de Curtidores, s/n, 28005 Madrid, Madrid, Spain

Čtvrť:Centrum

Antigua Casa Crespo

Byl založen v roce 1836, tento historický, atmosférický obchod je místo, kde si můžete koupit klasické španělské plátěné boty. Barevné, lehké a odolné, neměly by chybět v batohu žádného baťůžkáře.

Webová stránka: http://www.antiguacasacrespo.com/

Adresa: Calle Divino Pastor, 29, 28004 Madrid

Čtvrť:Centrum

Telefon: 915 21 56 54

The The Storage

Tento velký vintageobchod v okrese Malasaña je nabitý old-school oblečením, hodně z toho v americkém stylu. Uvnitř také vypadá skvěle, s holou plovoucí podlahou a kovovými regály dává místu drsný vzhled skladu.

Webová stránka: https://www.facebook.com/thethestorage/

Adresa: Calle Velarde, 1, 28004 Madrid

Telefon: 914 45 05 12

Madrid Card (Madridská karta)

Madridskou kartu si můžete koupit v Turistické informační kanceláři na náměstí Plaza Mayor. Karta umožňuje bezplatný vstup do více než 40ti muzeí plus prohlídky s průvodcem a další slevy.

Dny, kdy je vstup do muzea zdarma

Pokud jste si zarezervovali hotel ve správný čas, můžete na vstupních poplatcích ušetřit majlant. Do mnoha muzeí je 2. května (Oficiální den,Oblast Madridu), 18. května (Mezinárodní den muzeí), 12.října (Hispanidad Day) a 6. prosince (Den ústavy) vstup zdarma.

Vypravte se do baru

Baťůžkářskýtip, který je vhodný pro většinu španělských měst: pití a tapas si dávejte na baru. Sedět u stolu je dražší. A je dražší sedět venku než uvnitř.

Letiště

Madridské letiště Barajas má čtyři terminály, přičemž většina mezinárodních letů přilétá a odlétá z T1. Do centra měste, kde si můžete najít svojí ubytovnu jezdí autobusy nebo metro. Dvě autobusové linky jezdí mezi letištěm a Avenida de America, která se nachází v centru Madridu - číslo 200 stojí na T1, T2 a T3, zatímco 204 odjíždí z T4.

Letiště je v rámci metra zóny A. Linka 8 odjíždí z prvního patra T2. Přestupte buď na zastávce Mar de Cristal (linka 4) nebo Nuevos Ministerios (linka 10), abyste se dostali do stanice Alonso Martinez a pak přestupte na linku 2 na Gran Via v centru.

Železniční doprava

Batůžkáři přijíždějící z nebo odjíždějící na východ nebo jih Španělska, pravděpodobně využijí vlakového nádraží Atocha, formálněji známé jako Puerta de Atocha. Je zde dobré spojení na hlavní autobusové nádraží, letiště a další železniční stanice.
Mezinárodní služby a vlaky do a z měst Bilbao, Salamanca, Avila, Santiago de Compostela, A Coruña, Valladolid a Burgos přijíždějí a odejíždějí ze stanice Chamartín.

Autobus

Madridské hlavní autobusové nádraží je Mendez Alvaro, také známé jako Estación del Sur (Jižní nádraží). Autobusy do a ze severních a severovýchodních destinací, jako je Barcelona, ​​Bilbao, San Sebastian, Santander, Vitoria, Burgos, odjíždějí / přjíždějí do stanice Avenida de America. Je v blízkosti nádraží Atocha a stanice metra Mita (linky 1 a 6).

Doprava po městě

Rezervujte si autobusové jízdenky předem na: www.movelia.es. Jízdenku "Metrobus" na 10 jízd můžete použít na autobusy a metro zóny A. Lze je zakoupit na stanicích metra, autobusových zastávkách, stejně jako v trafikách a novinových stáncích po celém městě.

Koupte si turistickou cestovní permanentku pro levnější jízdné na všechny druhy veřejné dopravy v Madridu.

Jazyk: kastiliánská španělština

Měna: Euro

Napětí: 220 voltů, 50 Hz - používají se dvě kulaté zástrčky

Časové pásmo: GMT+1

Telefonní předvolba: +34 pro Španělsko, 91 pro Madrid

Pošta: Oficina de Correos, Calle de Martín de los Heros, 57, 28008 Madrid. Tel 915 47 41 33

Nemocnice
Hospital Ramón y Cajal, Ctra. De Colmenar Viejo Km 9100, 28034. Tel 913 36 80 66.

Hospital a Paz, Pº de la Castellana 261, 28046. Tel 917 277 000, 917 27 73 39 (úrazy a ambulance)

Hospital General Universitario Gregorio Marañón, C. Doctor Esquerdo 46, 28007. Tel 915 86 85 56, 915 86 85 05 (úrazy a ambulance)

Turistické informace: Plaza Mayor, Casa de la Panadería, Plaza Mayor, 27, 28012; Tel 915 88 16 36

Obvyklá otevírací doba:

Většina supermarketů a obchodních domů je otevřených po celý den od 10:00 do 21:00 hodin, včetně neděle. Některé v centru města zůstávají otevřené až do 22:00, zatímco obchody v menších čtvrtích mohou mít od 14:00 do 17:00 zavřeno a pak znovu otevřeno až do 20:30.

Čísla tísňového volání: Vytočte 112 pro záchranné služby a 098 k dosažení chemika 24 hodin denně. Pro Centrální policejní stanici (Comisaría de Policía Madrid-Centro) vytočte 915 48 79 85.