48 hodin v Kapském Městě

Publikováno dne 29 březen 2016

Od skalných útesů a šumivých břehů, které tvoří městskou krajinu až po pouliční umění a rušný noční život, Kapské Město má co nabídnout baťůžkářům i cestovatelům s omezeným rozpočtem. I když budete mít jen 48 hodin na prohlídku tohoto rozmanitého města, budete mít stále možnost vychutnat si jeho kulturu a scenérii.

Výšlap do závratných výšek Stolové hory vám umožní pořádně si protáhnout nohy. Jedna z nejznámějších městských památek má kolem 900ti turistických a horolezeckých tras. Pro ty, kteří nemají rádi výšky, okolní národní park nabízí pozvolnější procházky a další aktivity, včetně pozorování ptáků, slaňování a cykloturistiky.

Mezi Stolovou horou a pobřežím najdete další slavnou horu, Lví hlavu. Výlez na vrchol hory trvá 45 minut a vrchol je jedním z nejlepších míst ve městě, kde sledovat nádherný západ slunce - mnozí místní obyvatelé se zde vydají za úplňku.

Po shlédnutí konce dne ve výškách je na čase vydat se do města za večerní zábavou. Žádný výlet do Kapského Města není kompletní bez procházky po živé Long Street, zejména poté, co zapadne slunce. Tato kdysi zkrachovalá oblast je stále výstřední, ale stala velmi populární u městské mládeže. Má také výhodnou polohu v blízkosti mnoha centrálních ubytoven. Barevné viktoriánské budovy jsou nyní domovem pro mnoho barů a levných hospod, včetně Fiction, nočního klubu s venkovní terasou v prvním patře, která shlíží na rušnou ulici pod ní.

Hostely a ubytovny -
© Copyrights: Cissi Bäckman

Kocovinu dalšího rána lze rychle zahnat levnou snídaní v levné restauraci Beleza. Tato okouzlující portugalsko-italská kavárná, která se nachází jen kousek od centra města, podává vydatná jídla středomořské kuchyně a je zvláště známá pro své Bloody Mary.

Poté, co jste pořádně najedli, je čas jít do města pro dávku kultury. Kapské Město je známé pro své pouliční umění, budete často narážet na barevné malby na zdech a budovách. Okolí Woodstocku je místo, kde najdete jeho převážnou většinu, a také existuje mnoho prohlídek s průvodcem, které zahrnují některé z nejslavnějších kousků v této oblasti.

 

Ráno strávené procházením ulic a lenošením na sněhově bílé pláži Camps Bay je perfektním zakončením vašich 48 hodin v Kapském Městě. Klidná pláž Bay je nenápadnější než turisty přeplněná pláž v Cliftonu, takže je tu spousta místa rozložit deku a opalovat se, nebo si zahrát jeden z nejpopulárnějších sportů Jihoafrické republiky, kriket.