48 hodin v Portlandu

Publikováno dne 29 březen 2016

Chystáte se rezervovat ubytovnu v Portlandu? Nedivíme se. Portland je jendo z nejlepších měst USA, obzvlášť pro baťůžkáře. Laura Harker, pomocná editorka Slow Berlin, Portland nedávno navštívila - požádali jsme ji o několik rychlých tipů na víkend...

Portland, největší město Oregonu je známé jako útočiště pro liberálně smýšlící lidi, hipstry a nezávislé pivovary. Hostely nabité centrum města je velmi kompaktní a dá se snadno projít pěšky. Město se může také pochlubit jedním z nejlepších amerických systémů veřejné dopravy, což znamená, že budete mít možnost toho za pouhé dva dny shlédnout co nejvíce.

Den první

Ráno: Začněte den s dávkou cukru v kultovní pekárně Voodoo Doughnuts ve Starém Městě. V této 24-hodinové pekárně často uvidíte frotu, která sahá až po ulici a to i v časných ranních hodinách. Rozmanité decorace jsou tak strašně dobré jako všechny sladké koblihy ve výloze, které se pohybují od jednoduchých buttermilk bar doughnuts až po možnosti sypané cereáliemi.

Hostely a ubytovny - Voodoo Doughnut
© Copyrights: Kenny Louie

Během dne: Abyste vyběhali kalorie, vydejte se dolů k řece Willamette. Nachází se u parku Tom McCall Waterfront Park. Portland Saturday Market běží celý víkend a nabízí umělecké kousky nejlepších řemeslníků na pacifickém severozápadě. Pouliční baviči zaujmou davy, a potravinářské vozíky nabídnou levné lehké občerstvení. Poté si prohlédněte památky a zvuky města při procházce řeky Willamette - procházka přes most Hawthorne a ocelové mosty je dlouhá skoro 5 kilometrů.

Hostely a ubytovny - Most Hawthorne
© Copyrights: Stuart Seeger

Večer: Restaurace Pok Pok je jednou z nejžhavějších možností na večer v Portlandu. Restaurace v jihovýchodní čtvrti má zchátralý nádech, který dokonale doplňuje pouliční thaiské jídlo. Pokud jste si zapoměli rezervovat místo, budete dlouho čekat, ale vždy můžete strávit čas ochutnávkou překvapivě chutného ochuceného octa ve Whisky Soda Lounge.

Den druhý

Ráno: Začněte svůj druhý den dávkou kofejnu v hip prostředí kavárny Case Study Coffee Roasters a poté se vydejte do světově proslulého knihkupectví Powell's City of Books. Hlavní obchod největšího nezávislého knihkupectví na světě, Powell's Books zabírá celý blok mezi centrem města a Pearl District. Je možné strávit hodiny procházením tří pater svazků, časopisů a zinů, zvláště pokud jste se zastavili v jeho kavárně, která prodává kávu z jedné z nejpopulárnějších pražíren Portlandu, World Cup Coffee.

Hostely a ubytovny - Powell’s City of Books
© Copyrights: Peyri Herrera

Během dne: Naskočte na MAX train a vydejte se do Washingtonského parku. Tento rozsáhlý městský park je domovem Oregonské Zoo, stejně jako barevné růžové zahradě, dvěma muzeím a velmi populární japonské zahradě. Potom vyšplhejte nahorů na Pittock Mansion na prohlídku kolem francouzského renesančního zámku, nebo jen pro krásný výhled přes město až k zasněženým horám Cascade Range.

Hostely a ubytovny - Japonské zahrady
© Copyrights: Paul VanDerWerf

Večer: Portland bere své lokálně vařené craft beer vážně - jenom ve městě najdete 58 pivovarů - takže dát si pivo v jednom z mnoha pivovarů si prostě musíte. Zákazníci si obvykle mohou koupit "tasting boards", které zahrnují přibližně šest druhů za $8-13. Pivovar Ecliptic Brewery v jihovýchodní čtvrti je jedním z nejnovějších přírůstků na scéně craft beer a podává zajímavé výmysly, jako je například pivo vařené se šťávou z hroznů Pinot Noir.