Pět nejlepších světových měst pro outdoorové aktivity

Publikováno dne 17 leden 2017

Každý baťůžkář má svůj vlastní důvod pro se vydává na cestu, ale pro mnohé k tomu patří dobrodružství a aktivity. Pokud si myslíte, že to znamená usadit se sami v přírodě, zamyslete se znovu: existuje spousta měst po celém světě, které mají outdoorová dobrodružství přímo na prahu, což vám umožní ubytovat se v ubytovně v rušném centru města a přesto dostat svou dávku adrenalinu. A co víc, levná ubytovna znamená, že utratíte méně peněz za ubytování, takže můžete utratit více za outdoorové aktivity - a zjistíte, že vaše ubytovna je skvělým místem kde najít poskytovatele místních aktivit a seznámit se se stejně smýšlejícími dobrodruhy.

Zní to dobře? Zužili jsme to na pět nejlepších dobrodružných měst, abyste mohli na výlet vyrazit co nejdřive...

Auckland, Nový Zéland

Hostely a ubytovny - Auckland, Nový Zéland

Batůžkáři se hrnou do Auckand na sopky, pláže a surfování. Užijte si 360 stupňový výhled na město z 48 sopečných kuželů, ideální místa pro pěší turistiku a pobyt v přírodě. Vylezte 196 metrů na vrchol zelenající se hory Mount Eden, nejvyšší sopky v Aucklandu, nebo se vydejte na sopečnou prohlídku ostrova Rangitoto Island, kde si můžete projít největší les Nového Zélandu Pohutukawa a prohlédnout lávové jeskyně. Surfaři by měli zamířit na pláž Piha na divokém západním pobřeží města pro adrenalinový surfing, černý písek a skalnaté útesy.

Reykjavik, Island

Hostely a ubytovny - Reykjavík, Island

Daleko od hip barů a klubů Reykjavíku, Island má spoutu vodopádů, ledovců, sopek a tryskajících gejzírů. A dobrá zpráva je, že většina z těchto zázraků je v dosahu hlavního města, které se nachází na jižním pobřeží ostrova. Udělejte si výlet do ledovce Sólheimajökull (viz výše) nebo se vydejte jezdit na koni přes lávové pole blízké sopky Mount Helgafell. Bolavé svaly si uvolněte v Modré laguně, obří geotermální lázni v blízkosti letiště Keflavik v Reykjavíku.

Kapské Město, Jižní Afrika

Hostely a ubytovny - Kapské Město, Jižní Afrika

Kapské Město je jedno velké dobrodružné hřiště, s adrenalinovými aktivitami jako je potápění v žraločí kleci nebo bungee jumping. Lezení po žulových dómách hory Paarl Mountain, kajakování na řece Breede nebo slaňování Stolové hory.

Manaus, Brazílie

Hostely a ubytovny - Manaus, Brazílie

Známé jako brána do Amazonie, Manaus je ideálním výchozím bodem pro prohlídku deštného pralesa. Je plné cestovních kanceláří nabízejících prohlídky džungle, od dvoudenních výletů až po dobrodružnější šesti denní výlety. Většina výletů zahrnuje loveni piraní, procházku džunglí a prohlídku volně žijících živočichů - pokud budete mít štěstí, zahlédnete aligátora nebo tarantuli.

Cuzco, Peru

Hostely a ubytovny - Cuzco - Peru

Nejbližší město slavné ruiny Machu Picchu, Cuzco bylo hlavním městem Incké říše a bylo zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO v roce 1983. Stejně jako slavný čtyřdenní Incký výlet z města Cuzco k Machu Picchu, mohou návštěvníků raději volí řetězec alternativních Inckých výletů, které jsou méně prošlé a vedou kolem ledovcových jezer, vzdálených osad a málo známých archeologických nalezišť. Dalším velkým lákadlem je rafting na řece Urumbamba a cykloturistika v Moray.