5 způsobů, jak strávit čas v Pekingu jako místní obyvatel

Publikováno dne 29 březen 2016

Hostely a ubytovny - Peking

 

Autorka cestopisů Esme Fox léta Peking pravidelně navštěvuje. Pokud se chystáte do Pekingu do ubytovny, její rady vám pomohou dostat se pod kůži tohoto rušného města.

Takže jste v Pekingu jako turista. Velkou zeď jste už viděli, prozkoumali Zakázané město a žasli nad Chrámem nebes a teď máte zájem objevit místní stránku hlavního města Číny. Moje rodina žila v Pekingu sedm let a během mých mnoha návštěv, jsem zjistila, kde místní zážitky hledat. Ujistěte se, že těchto pět nebude na vašem seznamu chybět...

1. Vychutnat si čaj čínským způsobem

Čaj se v Číně nebere na lehkou váhu, takže dát si čínský čaj je nutností. Dejte si pozor na dobře známý podvod, kdy vás někdo na ulici pozve na oslavu - nakonec zaplatíte celé jmění. Místo toho, dělejte to, co dělají místní obyvatelé a zajděte do obchodu s čajem (nebo i čajové nákupní centra), kde si můžete procházet police s vašimi oblíbenými odrůdami a těšit se z ochutnávek při čajových obřadech. Třípodlažní Taiyanggong Tea Market, v blízkosti stanice metra stejného jména, je skvělá volba.

2. Relaxovat v horkých pramenech

Málokdo ví, že v samotném městě Peking je několik horkých pramenů, které jsou ideální pro relaxaci svalů unavených z tahání batohu na zádech. Zvláště v zimě, horké prameny navštěvuje spousta místních rodin, které tam stráví celý den, koupáním, hraním stolních her nebo prostě jen relaxováním. V horkých pramenech v Chun Hui Yuan - jedno z mých nejoblíbenějších míst - se můžete koupat ve vaně naplněné červeným vínem, zeleným čajem nebo květy jasmínu.

3. Lovit poklady na bleším trhu Panjiayuan

Místo toho abyste strávili nedělní ráno lenošením na ubytovně, si přivstaňte a vydejte se s místními smlouvat ty nejlepší ceny na trh. Lidé si tady taky nechávají vyrobit své vlastní chops - personalizované pečetě vyřezané z kamene, kovu nebo bambusu.

4. Prozkoumat 798 Art District

798 Art District je místo, kde v Pekingu schází hip mládež - něco jako londýnský Camden Market v Pekingu, ale bez davů a turistů. Plné moderních galerií, butiků, funky kaváren a úžasného pouličního umění, nabízí zcela jiný pohled na čínské hlavní město.

5. Navštívit park

Parky jsou místa, kde to v Pekingu žije. Ať už chcete procvičit tai chi nebo vějířový tanec, naučit se hrát na hudební nástroj nebo se sejít s kamarády a zahrát si mahjong, to vše můžete dělat pod širým nebem. Netřeba říkat, že jsou parky také skvělým místem pro pozorování lidí - obdivování dovedností těch, kteří trénují cirkusové triky nebo hraní jianzi (činský hakisák), pozorování lidí, kteří berou své ptáky v klecích a vypoští je na stromy nebo poslouchání improvizované zkoušky operního zpěvu.