8 věci, které jsou v hostelech lepší než v luxusních hotelech

Publikováno dne 29 březen 2016

Hostely a ubytovny - Mládežnická ubytovna

 

Proč se ubytovávat v přeplněném luxusním hotelu, když mládežnické ubytovny nabízejí hodnotu za málo peněz, bezkonkurenční společenské zážitky a spoustu zábavy? O lokaci taky nebudete ochuzeni - levné ubytovny najdete v lokacích v centru města po celém světě. Zde je osm věcí, ve kterých jsou ubytovny lepší než hotely...

1. Diverzita

Pobyt v hotelu na vlastní pěst může být osamělý. Ale pokud jste ubytováni v osmi lůžkovém pokoji na ubytovně, nemáte jinou možnost, než navázat konverzaci s ostatními cestovately. Dzvíte se spoustu informací o okolí a budete mít možnost nájít si nové kamarády, s kterými můžete prohlížet památky nebo jít večer za zábavou. Můžete dokonce potkat další batůžkáře, kteří míří stejným směrem jako vy. Mnoho cestovatelů potkalo své celoživotní přátele právě na cestách - a jsme ochotni se vsadit, že mnoho z těchto přátelství začaly na pokoji ubytovny.

2. Levnější ubytování

Máte nízký rozpočet? Pobyt v ubytovně je mimořádně výhodný. Na našich stránkách najdete levné ubytovny po celém světě, ty nejlepší ceny se pohybují okolo 8 liber za noc. Zatímco luxusní hotely ve velkých městech chtějí za noc více než sto liber! To, že ušetříte za ubytování znamená, že budete mít více peněz na výlety, zábavu a kulturu.

3. Odpočinek ve velkém stylu

Mnoho ubytoven se může pochlubit moderními společenskými prostory: máme na mysli salónky s pohovkami, hip bary, bazény a dokonce i vířivky. Zatímco nápoje jsou v hotelových barech drahé, mnoho ubytoven nabízí zlevněné nápoje, stejně jako zábavu v podobě tématických večerů zdarma, od filmových projekcí až po taneční lekce.

4. Vaření s přáteli

Neutrácejte tolik za jídlo v restauracích, raději si sami uvařte zdravou večeři ve společné kuchyni hostelu. Tu v žádném z luxusních hotelů nenajdete - společná kuchyně je další skvělé místo, kde se seznámit s dalšími batůžkáři.

5. Připojení zdarma

Dobré bezdrátové připojení k internetu je nezbytné, abyste mohli kontrolovat počasí, naplánovat si zbytek své cesty a zůstat v kontaktu s lidmi z domova. Mnoho luxusních hotelových řetězců stále vybírá vysoké poplatky za Wi-Fi, zatímco ve spoustě ubytoven je zdarma.

6. Rozdílné aktivity

Od výletu do favely v Rio de Janeiru po jízdu na kole kolem San Francisco, ubytovny nabízejí úžasné výlety, které vaši dovolenou promění na zážitek na celý život. Zažijete spoustu legrace za méně peněz ve srovnání s nudnými, formálními výlety, které nabízejí hotely.

7. Cestování ve skupině

Společné pokoje nejsou na ubytovně jedinou možností ubytování. Najdete zde také soukromé pokoje s vlastní koupelnou, které jsou ideální pro páry a soukromé čtyřlůžka jsou dobrou volbou pro rodiny a skupinky přátel. A pokud cestujete ve velké skupině - ať už jste sportovní tým, pánská jízda nebo školní výlet - velké společné pokoje na ubytovnách nabízejí výhodnou cenu a pohodlí, kterému hotely nemají šanci konkurovat.

8. Získávání rad od odborníků

Hotely se sice mohou chlubit svými conciergemi, ale mnoho ubytoven provozují zkušení cestovatelé, kteří znají místní oblast jako své boty. Od doporučení cenově dostupných restaurací až po instrukce jak se dostat z bodu A do bodu B, ochotný personál vám pomůže, aby jste si svou dovolenou co nejvíce užili.