Japonské holdování alkoholu pro začátečníky

Publikováno dne 22 duben 2016

Hostely a ubytovny - Japonsko


Většina nově příchozích objeví dvě stránky Japonska: je jak vzrušující tak záhadné, jak přátelské tak matoucí. A když se vydáte z vašeho hostelu prohýřit noc, pocit se často zdvojnásobí. Zatímco pití alkoholu je velmi zřídka tak formální, jako japonský profesní život, existuje několik zvyků a regionálních rozdílů, které stojí za pochopení. Stiná stránka je, že místní obyvatelé za to umí zabrat - takže jakmile se rozjedete, máte záruku, že večer bude velký. Zde je pět věcí, které byste měli o pití alkoholu v Japonsku vědět...

1. Nic se nedělá na půl

Japonci umí hrát tvrdě a zůstat spolu, až do úsvitu. Pokud se k nim přidáte, můžete očekávat, že budete muset vydržet až do konce. Držet krok je obecně normou, ale někteří lidé mohou usnout a spát, zatímco všichni ostatní jedou dál. To je normální a lepší než jít brzo domů. Neslušné chování je v pořádku, dokonce se povzbuzuje, ale neberte to jako povoléní k tomu být hrubý.

2. Jíst JE povoleno

Většina Japonců rádo pije v izakaya. Tyto japonské hospody jsou více zaměřené na jídlo než jejich britské verze, Japonci obecně při pití rádi jedí - přesvědčte se sami ve frekventovaném yakitori v pátek večer. Mnoho barů v Japonsku je tematických a můžete se ocitnout v jamajském baru nebo v baru s tématikou počítačových her. Bary s karaoke jsou velmi populární. Přátelé se rádi sejdou, popijou, a zpívají si sentimentální japonské popové písně o lásce.

3. Pivo a whisky vládne

Přes narůstající micro-pivovarnictví, většina Japonců raději zůstává u velkých značek piv, jako je Premium Malts nebo Super Dry, než u řemeslných piv, jako je Hitachino Nest. Starší lidé budou pít whisky nebo Shochu, jemný destilát z rýže. Na rozdíl od toho, co byste si mohli myslet, saké se běžně nepije, jen zřídka se podává horké a je více pravděpodobné, že ho dostanete v hospodě na vesnici nebo v exkluzivní Kaiseki restauraci v Kjótu.

4. Není party jako Osaka party

Hostely a ubytovny - Osaka party


Od vyhřívaných "hospod" v Hokkaido na dalekém severu až po venkovský společenský život v Okinawa na jihu Japonska pití alkoholu zaznamenává překvapivé regionální rozdíly. Zatímco Tokio má vše, co byste očekávali od velkoměsta, korunu za nejvíce vzrušující kulturu pití alkoholu získává Osaka. Přidejte se ke skupince bezstarostných Osakanců, procházejte Kushi Katsu bary a dejte si pivo a smažené dobrůtky na špejli. Odtud můžete jít a dát si další piva a smažené takoyaki, a pak procházet kluby v okrese Namba.

5. Provětrá vám to peněženku - ale ne příliš

Zatímco Japonsko není tak levné jako jiné asijské destinace, není to až taková hrůza. Tokio je dražší. Pivo v baru vás výjde na ¥600 až ¥950, míchané nápoje na ¥1500 až ¥2.500. V Osaka, pivo na ¥350 až ¥600, koktejl ¥700 až ¥1700. Šálek sake vás bude stát kdekoli od ¥750 nahoru, zatímco plechovka piva v samoobsluze jen okolo ¥250. Karaoke je obvykle cca ¥3.000 za hodinu, na osobu.