Výlet na Queenslandský Sunshine Coast

Publikováno dne 22 duben 2016

Hostely a ubytovny - Národní park Noosa

Titulek: Národní park Noosa je "nepochybně perlou" Sunshine Coast


V regionu Gold Coast na jihu od města Brisbane můžete vidět více turistů, ale na sever od hlavního města Queenslandu najdete prázdnější oblast se skvělou kombinací velkých pláží, krásných národních parků a úžasných atrakcí. Sunshine Coast je skvělá volba pro batůžkáře, kteří si chtějí odpočinout na australském východním pobřeží.

Podobně jako Gold Coast, Sunshine Coast je velká metropolitní oblast, která se rozléhá daleko od středu města. Zjistíte však, že každé předměstí má svou vlastní identitu - osobně, bychom mohli šťastně strávit celý týden jen lenošením v Noosa.

Sunshine Coast oficiálně začíná v Pelican Waters, nenápadném městě na severu Moreton Bay. Nachází se blízko národního parku Bribie Island, ale moc se netěšte - převážná část parku jsou lesy pouze s několika možnostmi rekreace. Lesy v Beerwah a Beerburrum nedaleko Pelican Waters, jsou mnohem zábavnější. Nabízejí jízdy na čtyřkolce, trasy pro horská kola, kanoistiku, atd. Tato oblast je také domovem slavné Australské Zoo, obrovské zvířecí atrakce, kterou založil zesnulý 'lovec krokodýlů "Steve Irwin.

Nedoporučujeme zůstávat v Pelican Waters - je to trochu moc ospalé městečko - raději se ubytujte v nejblízké komunitě Caloundra, která je domovem tří pláží: Kings Beach, Shelly Beach a Moffat Beach. Všechny mají pohodovou příměstskou atmosféru, a je tady k vidění více než jen 9 km dlouhá pláž, která vede odtud až k Mooloolaba - kromě několika rekreačních zařízení po celém Kawana, je tato (opravdu krásná) pláž lemována dlouhými ulicemi obytných čtvrtí, takže pokud neřídíte, není to moc zábavné.

Hostely a ubytovny - Kings Beach

Titulek: Kings Beach, Caloundra


Mooloolaba sama o sobě je však něco jiného, a my rozhodně doporučujeme poohlédnou se tam po některé z našich laciných ubytoven. Jedná se o rušné přístavní město, plné klikatých potoků a kanálů - typické město oblasti Sunshine Coast. Udělejte si procházku kolem Beacon Lighthouse Reserve na východ od přístavu, relaxujte na pláži a nenechte si ujít barevné městské pouliční trhy, včetně populárních trhů komunity Twilight ve Wharf v pátek večer. Jen kousek na sever je Maroochydore, který má také krásnou pláž v ústí řeky Maroochy.

A teď něco z jiného soudku: vydejte se opět na sever až k pohoří Coolum, jehož "hora" (vysoký kopec s plochým vrcholkem) nabízí fantastický výhled na jinak rovinaté oblasti. Na severovýchodě je výhled dolů přes Yaroomba, která se pyšní - uhodli jste - další písčnou pláží.

Hostely a ubytovny - Výhled na Mount Coolum

Pohled z hory Coolum


Z hory Coolum se dlouhý řetěz pláží - Peregian, Marcus, Castaways, Sunrise a Sunshine - táhne téměř nepřerušenou linií až k Noosa Heads. Jedná se o nejsevernější bod Sunshine Coast a Národní park Noosa, pohádková země stezek, dřevěných promenád a svěžích lesů, která se nachází jen kousek na východ od města, je nepochybně klenotem celého regionu.

Významným místem letoviska je Hastings Street, ulice restaurací, kaváren a butiků, která spojuje národní park s menší rekreační rezervací Noosa Spit Recreation Reserve a má přístup ke krásné pláži na severu. Když budete ve městě, nenechte si ujít výlet lodí na Fraser Island, obrovský písečný ostrov s pozoruhodnou řadou přírodních stanovišť a volně žijících živočichů, od roztomilých létavých vakoveverek až po divoké psy dingo.