Práce pro baťůžkáře: nápady, jak vydělat peníze na cestách

Publikováno dne 18 leden 2017

Hostely a ubytovny - Práce

Dobrá, poctivá práce...

I když jste ubytováni v levném hostelu, najde se doba, kdy vám peníze budou chybět. Jak můžete vydělat dostatek peněz, abyste mohli pokračovat na cestě? Nikdo si nechce chodit pro peníze k mámě a tátovi příliš často, a vydělat peníze psaním cestopisů a fotografováním - vysněné kariéry mnoha cestovatelů - může být hodně obtížné, pokud již nemáte dobrou reputaci nebo několik dobrých kontaktů.

Naštěstí, to nejsou dvě jediné možnosti. Zatímco bloggeři, kterým se "to povedlo" mají vysoký mediální profil, realita je taková, že většina cestovatelů vydělává peníze poměrně běžnou prací. Práce nemusí být vždy atraktivní, ale poznáte nové lidi a styl života ve své zvolené destinaci. Jen se ujistěte - toto je opravdu důležité - že máte ta správná víza k tomu, co se rozhodnete dělat. K dispozici je užitečný článek o vízech "zdroje pro digitální nomády", který najdete na stránkách bloggera Jodiho Ettenberga.

Bez dalších okolků, zde je několik nejjistějších způsobů, jak si vydělat, když vám peníze pochybí...

Práce v ubytovně

Lidé do ubytoven přicházejí a odcházejí, ale už jste někdy přemýšleli o tom, zeptat se na práci a zůstat? Potřebují lidi na recepci a za barem; účetní a uklízečky. Pro chod ubytovny je zapotřebí mnoha různých prací, tak se zamyslete, jestli nemáte dovednosti, které můžete nabídnout.

Hýčkat prince nebo princeznu

Stříhání vlasů a masáže nemusí být první myšlenka, která vás napadne, když dorazíte do hostelu, ale pokud něco z toho umíte, můžete nabízet své služby v ubytovnách po celém světě. Udržujte své ceny nízké a zákazníci se vám budou jenom hrnout. Buďme upřímní, kdo netouží po masáži po vláčení batohu tisíce kilometrů nebo sezení ve vlaku či letadle po celé dny?

Správce alkoholu

Král mezi pracovními místy pro baťůžkáře. Pokud umíte vytáhnout půllitr a poznáte mimózu od martini, můžete pracovat v jakémkoli baru na světě. Budete v centru dění, poznáte lidi kolem sebe a vytvoříte si úžasné vzpomínky.

Rychlá poznámka: některé země vyžadují, abyste měli certifikát, který dokazuje, že víte, jak podávat alkohol legálně. Například barmani v Kanadě musí mít Smart Serve certifikát, než mohou vkročit za bar.

Učte!

Učte samozřejmě to, co umíte. Jógu, tango nebo angličtinu - pokud to umíte, budete přinejmenším na začátečnické úrovni moci učit kohokoli. Nemusíte předmět znát do detailů. Pokud jste ochotni nabídnout například lekce anglické konverzace, spousta materiálu je dostupný online, ale mnozí lidé prostě jen chtějí mít rodilého mluvčího, s kterým si mohou angličtinu procvičovvat.

Projděte místními bary a nabízejte své služby - lekce jógy v dopoledních hodinách, mohou přilákát zákazníky každé ráno a lekce tanga ve večerních hodinách davy lidí v dobu, kdy by jinak bylo poměrně prázdno. A víno poteče u anglické konverzace v úterý večer, kdy je obvykle mrtvo.

Získejte provize

Nabídněte místním cestovním kancelářím, které nabízejí místní aktivity, že jim za provizi přivedete nové klienty. Pokud máte dar výřečnosti a můžete ukázat, obvykle-velice-svolným turistům aktivity, které mohou dělat s průvodcem, kterého jste ochotni doporučit, můžete si tak vydělat trochu peněz.

Stačí se zamyslet nad dovednostmi, které již máte a ukázat svou silnou stránku. Pokud jste ještě nevyrazili na cestu, možná bude dobré si udělat jednodenní kurz něčeho, co jste vždycky chtěli umět. Mohl by se zrovna z vás stát profík!