Nová přírodní atrakce na Islandu nabízí batůžkářům náhled "do ledovce"

Publikováno dne 22 duben 2016

Hostely a ubytovny - Ledový tunel

Pokud jste někdy cestovali do zasněžených, horských oblastí, je pravděpodobné, že jste na ledovec narazili už dříve - určitě jste už jeden viděli a možná jste na něj i vylezli nebo z něj sjížděli na lyžích. Ale jistě jste nikdy nebyli uvnitř ledovce, pokud tedy nejste ten, kdo rád příliš riskuje nebo výzkumný pracovník. Pravděpodobně vás něco takového ani nenapadlo. Napadlo to však islandské průvodce Baldvina Einarssona a Hallgrímura Örn Arngrímssona, kteří strávili posledních šest let vývojem této přírodní atrakce, která je neobvyklá i na extrémní standardy Islandu.

Výsledkem je atrakce Into The Glacier (do ledovce), řada uměle vytvořených chodeb a komor, které sahají hluboko do Langjokull, obrovského ledovce, který se nachátí okolo 120 km severozápadně od Reykjavíku. Pokud je to pro vás jako průměrného baťůžkáře příliš daleko, netrapte se - tým z ITG vás vyzvedne ve městě, takže se můžete ubytovat v levném hostelu v Reykjavíku a o dopravu se nemusíte starat.

Standardní denní výlety vás zavedou do střediska ITG u horského městečka Husafell, a pak na upravený osmikolový automobil na cestu na samotný ledovec Langjokull.

Hostely a ubytovny - Nákladní auto

Po prozkoumání prostředí na povrchu, se jde dolů do hladkých, duhových tunelů, které jsou osvětleny LED světly a doplněny informacemi o ledovci, výzkumu, který se zde prováděl a jak postupuje globální oteplování. Jak půjdete hlouběji, budete mít možnost vidět ohromující "modrý led" pod povrchem - v této hloubce, tlak vytlačuje vzduchové bubliny z ledu, a mění ho na jasně modrý místo bílé barvy na jakou jsme zvyklí.

Hostely a ubytovny - Modrý led

Fotografie z "Into The Glacier" vypadají úžasně, a my se nemůžeme dočkat, až se tam sami podíváme. To je další perlička pro ohromnou západní oblast Islandu - která byla pro rok 2016 doporučena spolu s "Into The Glacier" nakladatelstvím Lonely Planet - a je dalším důvodem k návštěvě města Reykjavík, jasného baťůžkářského favorita. Rezervujte si ubytovnu už nyní!