Průvodce pěší turistikou v České republice pro začátečníky

Publikováno dne 22 duben 2016

Hostely a ubytovny - Pančavský vodopád v Krkonoších

Titulek: Ohromující Pančavský vodopád v Krkonoších

Většina návštěvníků České republiky si rádo rezervuje ubytovnu v centru Prahy, aby mohli prozkoumat rušné, historické hlavní město. A hele, my jsme mezi nimi. Ale nezapomeňte, že se jedná o jednu z nejkrásnějších zemí Evropy a její levné ubytovny jsou také skvělý způsob jak prozkoumat malebné venkovské oblasti. Tak nenávštěvujte pouze Prahu, ale i vesnice České republiky a projděte se přes slavné vinice a horské stezky. Ať už jste začátečník nebo zkušený pěší turista, objevéte fantastická místa a spoustu tradičních taveren, kde můžete načerpat nové síly s talířem plným vydatné české kuchyně.

Jižní Morava

Z Brna je snadné vyrazit na celodenní tůru po Jižní Moravě. Proslulé svými vinárnami a vinicemi, region zahrnuje 1200 kilometrů turistických a cyklistických stezek, známých jako Moravské vinařské stezky. Tyto trasy projíždí přes oblasti bohaté na historii, kolem středověkých hradů, bývalých klášterů a perfektní místečka, kde si dát osvěžující sklenku vína. Nejlepší na tom je, že můžete po cestě stezky měnit a vybrat si tak dokonalou štreku právě pro vás, ať už jste ostřílený tramp, nebo úplný začátečník.

Údolí řeky Ohře

Údolí řeky Ohře v severovýchodním cípu České republiky se rozléhá mezi Karlovými Vary a městem Loket. Cesta údolím může být jen osm kilometrů dlouhá, ale zahrnuje hodně zajíavostí. Přírodní žulové skaliska a velké skalní piléře lemující trasu, ale vrcholem jsou známé Svatošské skály. Legenda říká, že tato formace kamenů byla kdysi svatební průvod proměněný v kámen vílou. Ze Svatošské skály je snadný přístup k hradu Loket ze 13. století, kdysi domovem české královské rodiny. Pokud vás hrady a víly zaujaly, rezervujte si pokoj nebo kolej v pestrém, pohádkovém městě Karlovy Vary.

Třeboň

Ubytovna v Jindřichově Hradci nebo Českých Budějovicích vás přiblíží Třeboňsku, oblasti plné jezer. S více jezery, mokřady a močály, než budete věřit je Třeboň biosférickou rezervací UNESCO. Je plná veškeré flóry a fauny o které jste se učili v přírodopise. Renesanční města a středověké pevnosti napříč krajinou jí dodávají kouzlo, kterému při pobyt zde podlehnete.

Krkonoše

Vyrazte na svahy v letě nebo zimně z Rokytnic nad Jizerou nebo Jablonece nad Nisou, Krkonoše se nacházejí přímo u polských hranic. Nejvyšší vrchol České republiky, Sněžka, na vás tady netrpělivě čeká. Větrné pěší stezky kolem úpatí hory, a sedačková lanovka vám vezme až na vrchol. Oblíbené městečko u turistů Pec pod Sněžkou, na úpatí hory, se během zimní sezóny promění v oblíbené lyžařské středisko.