Berlín pro geeky

Publikováno dne 22 duben 2016

Hostely a ubytovny - Německé technické muzeum

Exponáty v Německém Technickém muzeu

Milovníci umění a historie navštěvují Berlín již mnoho let, ale tihle intelektuálové vidí pouze jednu stranu německého hlavního města. Je to také město pro hardcorové hráče a technické, filmové i televizní nadšence - tak si najděte ubytování v centru města, dejte se dohromady s podobnými geeky jako jste vy a společně prozkoumávejte tyto úžasné kulturní památky...


Muzeum počítačových her

Výzva pro všechny herní nadšence! První evropské muzeum počítačových her bylo otevřeno v Berlíně v roce 2011 v módní čtvrti Friedrichshain. Užijte si výpravu do herní historie prozkoumáním 300 muzejních exponátů, včetně hratelných klasik a vzácných originálů. Nenechávejte bez hraní obří joystick, PainStation, Nimroda a legendární Pong-Machine. K dispozici jsou i arkády ve stylu 80. let, na který můžete hrát jak dlouho chcete, aniž byste je museli krmit mincemi.


Letiště Tempelhof

Milovníci historie a letadel budou milovat bývalé letiště proměněné v travnatý prostor. Známý pro jeho nacistickou historii a historii studené války, Tempelhofská přistávací plocha je nyní největší park v Berlíně. Letiště bylo uzavřeno v roce 2008 a v roce 2010 bylo transformováno na ráj pro běžce, bruslaře, jogíny, cyklisty, atd. Dokonce se může pochlubit 2,5 hektarů velkou plochou pro piknik a grilování. Sedm hangárů, které se na letišti nacházejí hostili koncerty, módní přehlídky a veletrhy. Důkazy o historii parku je nezaměnitelná díky přítomnosti značek přistávací plochy a letounu, který se používá pro účely požárních sborů. Udělejte si procházku odbavovací halou, kde můžete nahlédnout do bombových krytů a vypálených obchodů s filmy.


Německé muzeum technologie

Milovnící vlaků si přijdou na své v Deutsches Technikmuseum, domovu jedné z největších železničních sbírek, postavené v historických depech lokomotiv. Muzeum - jedno z největších svého druhu v Evropě - má také lodní navigační simulátor, kde se můžete pokusit přivést loď do přístavu.


Muzeum filmu a televize

Milovníci stříbrného plátna by měli navštívit malé, ale fascinující Deutsche Kinemathek, které představuje celý svět německého filmu, od prvních pohyblivých obrazů vůbec až po digitální film. Vydejte se na cestu přes více než 100 let německé filmové historie, včetně němých filmů, filmů natočených během Třetí říše, nacistické propagandy, Marlene Dietrich, exilu v Hollywoodu, poválečných filmů a současných německých filmů. V muzeu také najdete plno kostýmů, suvenýrů, filmových scénářů a rekvizit.