Čtyři z nejlepších čtvrtí Berlína

Publikováno dne 29 březen 2016

Zeptejte se kteréhokoliv Berlíňana a ten vám řekne, že německý kapitál není jedno město, ale sbírka rozmanitých a zajímavých čtvrtí. To je dobrá zpráva pro baťůžkáře,mohou si vybírat základnu v místě, které bude vyhovovat jejich potřebám. Vyberete si ubytovnu v centru města v Mitte, blízko památek a muzeí? Nebo se rozhodnete pro alternativní scénu města s ubytovnou v Kreuzbergu? Zde najdete několik rad, které vám pomohou se rozhodnout...

Nejlepší pro památky: Mitte

Hostely a ubytovny - Nejlepší pro památky: Mitte

 

Centrální čtvrť Mitte je místo, kde najdete mnoho historických památek Berlína. Nejslavnější ze všeho je Braniborská brána, která stojí na konci Unter den Linden, centrálního bulváru, který je domovem Humboldtovy univerzity, německého muzea a světových výstav Muzejního ostrova.

Součástí Mitte je "nové socialistické město" postaveno kolem náměstí Alexanderplatz během let komunistické vlády v NDR, které také zahrnuje Televizní věž, která byla postavena v roce 1960 a stala se jednou z nejznámějších památek Berlína.

Nejlepší pro trhy a kavárny: Friedrichshain

Hostely a ubytovny - Nejlepší pro trhy a kavárny: Friedrichshain


Tento bývalý okres východního Berlína je atraktivní směs náměstí, kaváren a barů, a také několika zbývajících squatů města. Náměstí Boxhagener Platz je místem, kde najdete farmářský trh v sobotu a bleší v neděli, a v okolních ulicích najdete spoustu míst k jídlu a pití, v neposlední řadě v blízkosti Simon-Dach-Straße.

Další zajímavostí čtvrti Friedrichshain je RAW-Tempel (na snímku). Jedná se o bývalou železnici, jejiž rozpadající se průmyslové objekty jsou nyní plné nočních klubů, výstavních prostor a dokonce i lezeckou stěnou.

Nejlepší pro alternativní kulturu: Kreuzberg

Hostely a ubytovny - Nejlepší pro alternativní kulturu: Kreuzberg


V letech před tím, než padla berlínská zeď, alternativní kulkura západního Berlína do města přilákala hvězdy jako je David Bowie, Iggy Pop a Nick Cave - a čtvrť Kreuzberg byla v centru všeho toho dění. V současné době má stále vzrušující směs barů a klubů, alternativních obchodů a radikální politiky, v neposlední řadě v průběhu ročních májových oslav a demonstrací.

Oranienstrasse (na snímku) je domovem mnoha institucí čtvrti Kreuzberg, včetně legendárního klubu SO36, zatímco západní část okresu, Bergmannstraße je o něco luxusnější, skvělé kavárny a restaurace.

Nejlepší pro nákupy: Charlottenburg

Hostely a ubytovny - Nejlepší pro nákupy: Charlottenburg


Berlínská západní část se zdá být navždy spojena s kouzlem řvoucí 1920. V posledních letech byla oblast okolo stanice ZOO rekonstruována, což z ní znovu dělá místo, kde lze vidět a být viděn. Nové nákupní středisko Bikini Berlin (na snímku) je nákupním místem 21. století s výrazně berlínským stylem, ale slavný obchodní dům KaDeWe na přilehlém náměstí Wittenbergplatz je také stále populární.

Kousek od náměstí Wittenbergplatz v sousedním Schönebergu se nachází náměstí Nollendorfplatz, v centru velké Berlínské gayové scény s mnoha bary a kluby.