Jezte levně: průvodce autentickým grilováním pro baťůžkáře

Publikováno dne 29 březen 2016

Hostely a ubytovny -
© Copyrights: Krista

Vážně: autentické grilování není jen chutné, je taky levné

Velká evropská města mají milostnou aféru s touto americkou pochoutkou. Stejně jako smažené kuře a hamburgery, grilovaná jídla byla přeměněna na pokrm restaurací podávaný v módních čtvrtích, doprovázený koktejly a řádným příborem. Ceny se proto samozřejmě zvedly.

Ironie je, jak vám každý, kdo cestoval po Spojených státech s batohem na zádech řekne, že autentické americké barbecue nepotřebuje znovuobjevování - je to zlatý standard, pokud jde o chuť a hodnotu. A Američané berou jejich grilování neuvěřitelně vážně. Od triků pomalého vaření k tajemství domácí barbecue omáčkou, umění se praktikuje od koloniální éry.

Ať už míříte do hostelu v centru New Yorku nebo do ubytovny v Memphisu, máte zaručeno, že poblíž najdete dobré (a levné) místo s autentickým grilováním. Ale pokud jste zvyklí na jednu velikost všech BBQ restaurací, které najdete v Evropě, můžete být překvapeni regionálními rozdíly napříč státy. Zde je rychlý přehled co čekat, a kde to sníst...

New York City - toho hostí nejvíce

Mnoho odborníků na grilování z jiných regionů trvá na tom, že moderní každodenní New Yorkské barbecue nemá nic společného s autentickým americkým BBQ. Nicméně, to je představa, kterou by vám lidé z Brooklynu vášnivě vyvrátili. Obyvatelé a návštěvníci zde mohou ochutnat mnoho typů regionálního amerického barbecue, aniž by museli riskovat návštěvu Manhattanu, natož zbytku země.

Ať už je to Texas-style bůček v restauraci Hill Country, šťavnatá St-Louiská vepřová žebírka v Fette Sau, nebo stejně lahodná žebírka inspirované Memphisem ve Virgil, tato rušná čtvrť je domovem mísícího se autentického amerického barbecue.

Texas - pikantní 50-50 vepřového/hovězího masa

Texačani jsou tak oddaní svým uzeninám, že zvolili bůček jako specialitu státu. Místa jako Black's Barbecue v Lockhart vždycky stědře maso okoření ( "Dalmatian rub"), aby bylo zajištěno, že je plné chuti. Mnoho dalších zařízení marinuje své vepřové a/nebo hovězí maso v sůli, černém pepři, chilli, kmínu a bylinkách po dobu několika hodin nebo přes noc.

Hluboký Jih - wet rub s bohatou omáčkou

Jižní Karolína je známá pro své německem inspirované "celé prase", které je obvykle doprovázeno robustní hořčičnou omáčkou známou jako Carolina Gold. Zatímco v Alabamě, najdete mnoho zařízení, které dávají přednost trhanému vepřovému masu, který se často podává s lahodným domácím zelným salátem - místní pochoutka.

Lidé z Kentucky jsou také známý pro svou chutnou omáčku ve stylu Worcestershire, která je ideální pro velkou část skopového masa. Podobně, restauratéři v Memphisu raději používají dry rub poté, co je maso vyuzené, a hosté mají možnost si vybrat maso okořenit, nebo podusit ve sladké omáčce z rajčat a octa.

Středozápad USA - zázrak pomalého vaření

V St. Louis, Missouri, objevte středozápadní grilovací tradici grilování pomalého vaření, která je naplněná rubínově červeným tonikem pro skutečně královskou chuť, specialita v udírně Pappy v centru města.

V Chicagu, zkuste "old-school" grilovací techniku, která se zaměřuje na texturu masa, které jak místní obyvatelé věří musí "padat od kosti". Stejně jako v New York City, i restaurace zde zahrnují styly jiných regionů a mění je na jejich vlastní. Například pojem "yuppie barbecue", který vznikl v posledním desetiletí, zahrnuje fúzi jižního a středozápadního barbecue, a chutný výběr omáček s hořčicovým nebo rajčatovým základem.