Městské hudební festivaly, které letos v létě navštívit

Publikováno dne 22 duben 2016

Lákadlem městských hudebních festivalů je, že jsou jen kousek od rušného nočního života a předních atrakcí. Aby jste z vašeho zážitku měli co nejvíce, ubytujte se v levném hostelu, kde najdete pokoje za skvělé ceny a centrální umístění, nemluvě o spoustě hudebních fanoušků s kterými můžete pařit. Vstupenky na festival si rezervujte co nejdříve, protože během sezóny bude poptávka vysoká...

 

Primavera Sound

Hostely a ubytovny - Primavera Sound

Kde: Barcelona, ​​Španělsko

Kdy: začátek června

Tento populární, dlouho trvajicí hudební festival má vždy hvězdná vystoupení s asi 150 akty. Sestava pro rok 2016 zahrnuje Radiohead, LCD Soundsystem, PJ Harvey, Tame Impala, The Last Shadow Puppets, Brian Wilson, Suede, Sigur Rós and Air - soupiska, která by obšťastnila většinu festivalů na několik let. Prožíjte své dny kocháním se děl slavného barcelonského architekta Antoniho Gaudí, od kouzelných jeskyní Parku Güell po rostoucí věže chrámu Sagrada Familia. Přidejte k tomu tapas a fantastické městské pláže, a tento festivalový víkend si skutečně nemůžete nechat ujít. Upozornění: hostely v Barceloně se rezervují měsíce předem.

 

Lollapalooza

Kde: Chicago, USA

Kdy: Pozdní červenec

Více než 170 kapel vystoupí na osmi pódiích na tonto pohádkovém festivalu, který začal frontman skupiny Jane's Addiction Perry Ferrell v roce 1991. Předchozí léta se zde objevily hvězdy jako Metallica, Florence and the Machine, Sam Smith a Tame Impala. Pokud dostanete hlad, je tady kilometry-dlouhá řada stánků s občerstvením, kde znovu naberete energii. Chicago je samo o sobě přeplněné věcmi, co dělat: jízda na 150-stop-vysokém ruském kole v parku Pier Park; vychutnat si neuvěřitelný výhled přes čtyři státy z výšky 300 metrů z 94. patra rozhledny 360 ​​Chicago; a prohlídka ledních medvědů a grizzly medvědů v Zoo Brookfield.

 

Flow Festival

Hostely a ubytovny - Flow Festival

Kde: Helsinki, Finsko

Kdy: v polovině srpna

Pokud máte rádi festivaly trochu "ostřejší", Flow si zamilujete - tato bohémská událost se koná v prostorech opuštěné elektrárny. Nabídka jídel a nápojů je stejně působivá, s chutným občerstvením z 30. nejlepších kaváren a restaurací města. Nároční konzumenti ocení sekci s craft pivem a champagne barem. Neopouštějte Helsinky bez toho abyste návštívili Suomenlinna, námořní pevnost postavenou na šesti ostrovech. Pak načerpejte nové síly v Kotiharjun Sauna, tradiční veřejné sauně na dřevo, která se datuje až do roku 1928.

 

Sziget

Hostely a ubytovny - Festival Sziget

Kde: Budapešť, Maďarsko

Kdy: v polovině srpna

Může se pochlubit skvělým umístěním na pěkném ostrově na Dunaji v centru Budapešti. Festival je ve snadném dosahu od městských památek. Přední jména, která zazní v roce 2016 zahrnují Bastille, Bloc Party, David Guetta, Jess Glynne, Naughty Boy, Muse, a Years & Years. Vylečte kocovinu koupelí v termálních lázních, s nejlepšími výběry včetně obrovských lázní Széchenyi (s patnácti krytými bazény a třemi venkovními) a secesní lázně Gellért.