Evropské vánoční trhy

Publikováno dne 19 prosinec 2016

Hostely a ubytovny - Vánoční trhy v Evropě

Od poloviny listopadu do konce prosince, evropské vánoční trhy lákají miliony turistů na perníčky, svařené víno a sváteční náladu. Rezervujte si levný hostel v centru města a dostanete se přímo do středu dění za podstatně nižší než pětihvězdičkové ceny. Takže pokud letos v zimě cestujete po Evropě s batohem na zádech, nebo jen hledáte sváteční dovolenou v levném hostelu, začněte zde...

Pražské vánoční trhy - Vánoční trhy pro tebe a pro mě - město se rozzáří od Václavského náměstí a Pražského hradu po Staroměstské náměstí, kde se obrovský vánoční strom rozsvítí každý večer. Stánky jsou plné drobností pod stromeček, ale nad čím budete chtít opravdu strávit čas je jídlo.

Salcburský vánoční trh se rozkládá od náměstí Residenzplatz, s jeho obrovským vánočním stromem tyčícím se nad stánky s jídlem a dárky, až po stále populární kluziště pod Mozartovým bdělým okem na náměstí Mozartplatz.

Stockholm

Víkendové vánoční trhy v muzeu pod širým nebem Skansen ve Stockholmu oslavují všechno Scandinávské. Koledníci, slané palačinky a grilovaní sledi lákají návštěvníky, kteří si mohou vychutnat jídlo a tradice různých regionů, aniž by museli projít celou zemi.

Berlín ví, jak na vánoční trhy. V německém hlavním městě jich je přes padesát a všechny plné stánků s dárečky pod stromeček, pečenými kaštany a glühwein. Pro něco trochu úchvatnějšího navštivte Kaiser Wilhelm Gedächtniskirche, který má stánky se šperky a výtvarným uměním. S tolika vánočními trhy v Berlíně, většina ubytoven je blízko alespoň jednoho.

Vánoční trh města Bath přináší slavnostního ducha do jednoho z nejkrásnějších měst Británie. Přibližně 170 chaloupek naplněných dobrůtkami lemují kouzelné ulice v blízkosti římských lázní a opatství Bath. Vychtnejte si na trhu svařené víno, biskupský chlebíček a vánoční koledy.