Pět věcí, které si s sebou musíte vzít a ani vás to nenapadlo

Publikováno dne 19 září 2016

"Jsem opravdu rád, že moje taška je tak plná" - nikdo, nikdy.

Pokud se chystáte do hostelu poprvé, zde jsou ty nejdůležitější věci, které byste měli vědět: neuvědomíte si kolik toho vlastně nepotřebujete dokud nebudete na cestě.

Podívejte se na to takhle. Pro lidi, kteří jedou strávit týden do nóbl hotelu, zabalit oblečení na týden dává smysl. Je to více méně přiměřené množství, které se dá táhnout tam a zpět. Navíc nebudou mít přístup k praní prádla - nebo určitě ne k levné prádelně.

Ale pokud jedete strávit měsíc, dva měsíce nebo více v levných ubytovnách, jaké jsou vaše možnosti? Nemůžete si s sebou brát všechno. Dokonce i týdenní množství se stane nezvladatelným, když ho musíte tahat všude na zádech. Přenášet to z hostelu do hostelu? Vláčet se s tím po autobusech? Muset ho odbavovat při každém letu? Je to hrozná otrava.

Faktem je, že se trochu umažete a budete si muset prát prádlo. Tak proč si nacpat tašku k prasknutí? Balte na lehko a především prakticky. Pokud těchto pět věcí, nemáte na seznamu, přidejte je hned teď...

 

1. lepicí páska

Hostely a ubytovny - Díky strýčku Ducte!
© Copyrights: anomalous4

Díky lepicí pásko!

Projděte batoh vážného horolezce nebo krabičku poslední záchrany a nějakou lepicí pasku tam určitě najdete. Hodí se pro šílenou škálu věcí. Uvolňuje se vám popruh na batohu? Odlepuje se vám podrážka na teniskách? Máte puchýře? Vemte svou lepicí pásku. Nemusí to být trvalá oprava (emm, viz obr.), ale zvládnete dojít k další zastávce. Poohlédněte se po úzkých izolepách - můžete je najít ve většině prodejnách s kempových zbožím a domácími potřebami.

 

2. Fajnové ponožky

Hostely a ubytovny - Ano, vypadají hrozně. Ale jsou příjemné
© Copyrights: feli

Ano, vypadají hrozně. Ale cítíte se v nich skvěle

Budete chodit na nějaké procházky. To je slabé slovo. Ať už je to plánovaný výlet do Kota Kinabalu nebo plahočení po celém centru Amsterdamu, když hledáte svou ubytovnu, budete na nohou hodiny. Trička a košile si klidně kupte levné, ale pokud jde o ponožky, investujte do dobrých na běhání a dlouhé vycházky. Budete nám děkovat. (A když už jsme u toho, nechte ty velké horolezecké boty doma. Dobrý pár tenisek vám pro většinu situací vystačí.)

 

3. Hloupý telefon

Hostely a ubytovny - Téma Flinstounů
© Copyrights: ejdj968

Téma Flinstounů

Pokud se aktivně nesnažíte mít mimo dosah, smartphone si určitě budete brát sebou. Všechno co se dá sbalit do těch malých věciček (kompas, mapa, fotoaparát, volání, zprávy...),je dělá nepostradatelnými. Ale jsou také super-křehké, rychle se vybijou a jsou náchylné k odcizení. Pokud jste někdy použili Nokii 5210, už znáte řešení - telefony pár generací zpět měli úžasnou výdrž baterie a byly prakticky nezničitelné. Starý dobrý hloupý telefon je dobrá záloha.

 

4. Termo mikina

Hostely a ubytovny - Možná ne přesně tento
© Copyrights: kelly

Možná ne přesně tato

Nezáleží na tom, kam směřujete: na každém výletě vám bude zima. Může to být například, když se vydáte na výlet za úsvitu, během nočního letu nebo když přijedete domů, ale to se stane. Dobré termo mikiny jsou lehké, dobře se balí a můžou se použít jako polštář, když se chcete při cestování mezi ubytovnami trochu prospat. Tak do jedné investujte. Pokud se chystáte někam, kde je chladněji, kupte hrubší - ale budete potřebovat jenom jednu.

 

5. Nepromokavé tašky (množné číslo)

Hostely a ubytovny - Dělat to jako profík. Tyhle změní váš život
© Copyrights: Mae Catherine Melchor

Titulek obrázku: Dělejte to jako profík.

Tyhle změní váš život. Další výtah z batohu vážného horolezce. Dobré nepromokavé tašky ne jen udrží vaše věci v suchu - jsou také vzduchotěsné, což znamená, že do nich můžete zabalit vaše oblečení a ušetřit cenné místo. Je běžné, koupit jednu jako vystýlku batohu, ale mít několik různých velikostí může být opravdu praktické; jednu můžete použít na špinavé prádlo, jednu na udržení elektroniky v suchu, a tak dále. Jsou nesmírně lehké a moc nestojí.