Pět kroků k velké Silvestrovské dovolené v hostelu 2016-17

Publikováno dne 22 duben 2016

Hostely a ubytovny - Silvestr

 

Pokud Silvestr ve vašem městě nebyl nic moc, nejste sami. Problém s trávením největší oslavy v roce na domácí půdě je, že se nikdy nemůžete opravdu odtrhnout od normy. Často to dopadne tak, že děláte to, co byste obvykle dělali o víkendu, jen ve velkém a delší dobu. To není ideální plán na noc, kdy se těšíte na budoucnost.

Zapálení cestovatelé vám řeknou, že ty nejvíce nezapomenutelné silvestry strávili na cestách. Nové horizonty namísto známých míst; nové tradice namísto stejných starých písní a her; svoboda a možnosti namísto hrůzy z blížícího se dne jít zpátky do práce.

Rezervovat si ubytovnu na Silvestra však není snadné. Proto doporučujeme začít plánovat Silvestra 2016-17 už teď. Možná to není spontánní, ale až příjde 31. prosinec ještě budete rádi...

1. Vytvořte dlouhý seznam

Tohle je zábavná část. Vrhněte se do obrovského cestovního brainstormingu. Příliš nad tím nepřemýšlejte, nepochybujte - napište kde všude, byste se rádi podívali, všude kde jste byli a chcete znovu navštívit, všude kde vám vaši nejlepší kamarádi cestovatelé a autoři oblíbených cestopisů doporučují se podívat. V této fázi o Silvestru ani nepřemýšlejte; to přijde později.

2. Nechte to usadit

Nechte to na chvíli. Vážně. Víme, že to nezní vůbec jako krok, ale udělá to rozdíl. Pokusíte-li se okamžitě seznam zdokonalovat, bude vaše hlava příliš přeplněná. Vraťte se na několik dní zpět do každodenního života. Nyní, když jste naladěni na místa na svém seznamu, začnete si jich všímat všude - v novinách, v rádiu, zaslechnete je v kavárně. Některé začnou vyčnívat nad ostatními. Dobrá: Nyní jste připraveni seznam zužit.

3. Organizovat!

Za prvé, škrtněte všechna místa na které jste během svého času pryč od seznamu nemysleli. Nyní začněte organizovat. V této fázi je potřeba vznést praktické obavy, takže dobrá metoda je třídit zbývající cíle podle ceny. Zjistit kolik budou letenky a ubytování a rozdělne seznam  "V rámci rozpočtu", "Cenově dostupné" a "Přes rozpočet". (Nezapomeňte zkontrolovat ceny za ubytování na silvestra. Je pravděpodobné, že budou o něco vyšší než standardní sazby). Ignorujte sloupec "Přes rozpočet", aniž byste jej odstranili - dejte si ho stranou pro inspiraci budoucích výletů.

4. Zjistit, kde je největší Silvestrovská zábava

Váš další krok je třídit zbývající dva seznamy, tak že skončíte s jednou nejlepší možností pro sloupec "v rámci rozpočtu" a jednou pro sloupec "cenově dostupné". K tomu, budete chtít udělat podrobnější průzkum o tom, co každé místo na Silvestra nabízí. Obrovské street party? Tiché setkání na pláži? Ohňostroje? Živá hudba? Je to tak trochu balancování - už víte, jaký druh oslav vám nejvíce vyhovuje, tak se v tom moc nešťourejte. Ale taky nechcete dělat jen to, co byste dělali doma. Ujistěte se, že vaše volba má trochu místní příchutě a dává vám možnost poznat něco nového.

5. REZERVUJTE REZERVUJTE REZERVUJTE

Krok číslo jedna byl o tom moc nepřemýšlet. Krok pět je stejný. Poté, co jste si vybrali, rezervujte. Pokud to necháte ležet příliš dlouho ztratíte momentum - nebo ještě hůře - zjistíte, že jsou všechny ubytovny plné.

Jedna poznámka na závěr: pokud s sebou chcete vzít kamarády, dejte jim vědět v čas (těsně po prvním kroku). V opačném případě zjistíte, že budete muset věci přehodnotit v pozdní fázi procesu.

Hodně štěstí s plánováním!