Čtyři aktivní dovolené na ubytovně pro rok 2017

Publikováno dne 13 leden 2017

S novým rokem námi nepřemýšlíme jen o cestování: přemýšlíme také o nových předsevzetích a jak shodit ta přebytečná kila, která jsme nabrali přes svátky. S tímto na mysli jsme vymysleli několik inspirativních aktivních dovolených, které vás představí novým sportům, nebo posunou váš výkon na novou úroveň. A protože jsou v místech, kde je taky hodně levných ubytoven, nebudete muset vykrást banku...

Prohlídka Stockholmu (i mimo něj) na kajaku

Hostely a ubytovny - prohlídka Stockholmu na kajaku

Aktivní dovolená ve velkém evropském městě? Ne, nezbláznili jsme se - Vzpomeňte si, že Stockholm je jedním z několika měst, které se považuje za "Benátky severu". Je tu všude voda. Ale švédské hlavní město není jen síť ostrovů, jezer a kanálů. Také zahrnuje ohromující souostroví, které si prostě musíte projet na kánoi nebo kajaku. Ubytujte se v hostelu v centru města a spárujte prvotřídní pádlování s nejlepším švédským uměním, jídlem a nočním životem.

Dovolená v Tenerife na horském kole

Hostely a ubytovny - Cyklistiká dovolená v Tenerife

Uprostřed ostrova Tenerife se nachází sopka Teide - lemovaná borovými lesy, údolími a roklemi, zatímco řetěz hor se táhne dolů na severozápad, uzavřen masivem Anaga. Krajinu nemusíte ani vidět, abyste věděli, že bude skvělá pro jízdu na kole. Španělský ostrov nabízí vše od stinných lesních tratí přes tratě s těžkým stoupáním až k prudkým sjezdovým tratím, a najdete zde spoustu provozovatelů cyklistických túr, kteří vám poskytnou vedení a instrukce. Malá rada: nejezděte v létě. Teploty jsou pro cyklistiku příliš vysoké, a ostrov - jehož skvělé pláže jsou u turistů oblíbené - budou přelidněné.

Dovolená město-a-surfování v Lisabonu

Hostely a ubytovny - Přestávka na surfování v Lisabonu

Portugalské pobřeží Atlantiku vídá pěkné vlny a existuje spousta skvělých míst k surfování u ústí řeky Tajo, které je hned na dostřel od historického Lisabonu. Veřejná doprava vás zaveze na pláže u pobřeží Estoril (od Carcavelos do Guincho), kde je plno surfařských škol připravených vás dovést k nejlepším vlnám a zdokonalit vaše schopnosti. A pokud seženete dopravu, surfování pokračuje až na pobřeží - tak si můžete pronajmout nějakou výbavu a jet na sever a prozkoumávat po cestě.

Turistická dovolená u jezera Bled nebo Bohinj

Hostely a ubytovny - Dovolená s pěší túrou v Bled nebo Bohinj

Slovinská metropole Lublaň je Evropské zelené město roku 2016, ale to je jen jeden z důvodů, proč tuto neprávem podceňovanou zemi přidat na váš seznam. Několik hodin v autobuse vás dostane na úpatí Julských Alp, a k jedním z nejkrásnějšich jezer-a-horské přírodě jakou jste kdy viděli - představte si tyrkysově modrou vodu, hustý les a dramatické rokle. Jezera Bled a Bohinj jsou obě pohádkové; Bled to hraje na čirou krásu a má větší centrum města, zatímco Bohinj (na snímku) je větší a rušnější, takže je ideální, pokud máte zájem o více dění a větší výběr outdoorových aktivit. Jsou od sebe asi 45 minut jízdy autobusem, takže je snadné se pohybovat mezi oběma.