Čtyři nejlepší zážitky v divočině v Jižní Americe

Publikováno dne 22 duben 2016

Hledáte nezapomenutelný zážitek z divočiny v Jižní Americe? Tady najdete několik návrhů!

1. Hvězdářství na jezeře Titicaca, Peru/Hranice s Bolívií

Hostely a ubytovny - Jezero Titicaca

 

Nejvyšší splavné jezero na světě. Na jezero Titicaca je radost pohledět v každém ročním období. Je tak vysoko, že vám může trvat několik dní si na nadmořskou výšku zvyknout. Jakmile si zvyknete na řidší vzduchu, zůstaňte vzhůru za jasné noci, teple se oblečte a pozorujte mimořádné hvězdné stezky.

2. Vtipné fotky ze solných polí Bolívie

Hostely a ubytovny - Solné jezero Salar de Uyuni

 

Mystifikující, Salar de Uyuni vypadá jako zrcadlo, zdánlivě nekonečná solná poušť, která je ideální pro hraní s perspektivou. Pokud neodejdete alespoň z jednou bláznivou fotkou, děláte to špatně!

Nebe je zde hluboce modré díky neuvěřitelně jasné atmosféře a barvy jsou obzvláště působivé při východu a západu slunce. Nebudete mít žádný problém najít turistickou skupinu, která vás vezme do solných polí - zeptejte se v ubytovně na tipy.

3. Stezka divokou přírodou v národním parku Sumaco Napo-Galeras, Ekvádor

Hostely a ubytovny - Národní park Sumaco Napo-Galeras

 

Na tento národní park pohlíží prominentní 3.990 metrů vysoká sopka Sumaco a je domovem stovek zajímavých druhů ptáků. Se šesti klimatickými zónámi je to jedna z nejoblíbenějších destinací ekoturistiky v Amazonii a najdete zde spoustu průvodců a přístřešků.

4. Turistika v Torres del Paine, chilská Patagonie

Hostely a ubytovny - Národní park Torres del Paine

 

Když se podíváte do národního parku Torres del Paine poprvé, bude vaše vnímání přírodních krás katapultováno na zcela novou úroveň. Vezměme si třeba 100-kilometrový 'W' trek, který může být dokončen za pět dní a prochází přes mnoho pozoruhodných míst, jakými jsou obrovské ledovce Grey, ohromující údolí Valle de Frances a věže Mirador Torres, na poslední z nich je nejlepší pohled při západu slunce! Na Torres del Paine se dostanete dvouhodinovou jízdou autobusem z Puerto Natales.