Hong Kong: čtyři nejlepší čtvrti

Publikováno dne 29 březen 2016

Hostely a ubytovny - Mrakodrapy

 

Tento kulinářský kapitál je známý pro své stylové mrakodrapy, rušné trhy a skvělou kuchyni. Ale kde je nejlepší se ubytovat? To vše záleží na tom, co hledáte...

Nejlepší pro nakupování: Causeway Bay

Ti co trpí nákupní horečkou by si měli rezervovat lůžko na ubytovně umístěné uvnitř tohoto maloobchodního ráje, napěchovaného nákupními centry, butiky, obchodními domy a stánky, které prodávají vše od bot přes elektroniku, domácí příslušenství až k počítačům. Pouliční trhy, jako je Jardine Crescent, poskytují dostatek příležitostí ke smlouvání, tak buďte připraveni. Máte peníze na útratu? Protáhněte svou kreditní karty v luxusních buticích v Lee Gardens One & Two, Hysan Place, Lee Theatre Times Square a Fashion Walk. Jen si nezapomeňte v kufru nechat dost místa na své nákupy.

Nejlepší pro krásný výhled: Tsim Sha Tsui

Pobytem v neonově osvětleném Tsim Sha Tsui si můžete vychutnat neuvěřitelný pohled na záliv Victoria, největší přístav v Číně, který se hemží trajekty, výletními loděmi a dřevěnými rybářskými čluny. Připravte se být oslněni blikající světly z mrakodrapů na Ostrově Hong Kong a Kowloon Pensinsula, které lemují přístav. Každý večer v osm hodin můžete z nábřežní promenády sledovat největší světovou zvukovou a světelnou show s názvem Symfonie světel.

Nejlepší pro relaxaci: Prince Edward

Ponořte se do barev a vůní exotických květů známého Hongkongského květinového trhu, oázy klidu, která se nachází poblíž stanice Prince Edward, kde prodavači prodávají bonsaje, bambusy, růže, semena, cibulky a rostliny, které slibovaly štěstí. Přijďte několik týdnů před čínským novým rokem, kdy budou tyto takzvané rostliny štěstí rostliny hojně kvést. Nedaleká ptačí zahrada je další vizuální dobrůtkou, kde se ve stáncích prodává exotické ptactvo, bambusové klece a obrovské kobylky, s nimiž se ptáci krmí. Buďte ve střehu a sledujte jak starší muži krmí ptáky s hůlkami housenkami.

Nejlepší kde si zajít na jídlo: Nathan Road

Medializovaný těmi, co jsou v obraze, jako asijské hlavní město jídla. Hong Kong má obrovské množství restaurací, které podávají až šokující pokrmy, které zahrnují vše od hadí polévky až po celé selátko. Nathan Road je známá gurmánská ulice, lemovaná místy, kde se levně najíte a luxusními restauracemi. Hong Kong je nejlepší místo na světě, kde si dát dim sum; chutné knedlíky si můžete dát všude, od starých dobrých čajoven až po restaurace oceněné michelinskými hvězdami. Mezi nejlepší patří Sun Tung Lok (132 Nathan Rd), kde v nabídce najdete lahůdky jako je polévka ze žraločích ploutví a mořské okurky. Stejně tak jako dlouho zavedené čínské restaurace, Nathan Road hostí spoustu indických a afrických restaurací.