Jak zmáknout letiště jako profík

Publikováno dne 29 březen 2016

Hostely a ubytovny - Heathrow Terminál 5
© Copyrights: Curt Smith

To, co stojí mezi vámi a zábavou

Pokud vaše hostellingové dobrodružství nezahrnuje letiště, no ... máte štěstí. Jsou nutné zlo a až na několik výjimek - Mnichov, možná? - žádné nemá opravdu žádnou výhodu. Je to hlavně o tom udržovat si hladinu stresu dole, dostat přes něj tak rychle, jak je to možné a dostat se ven do hostelu na druhém konci.

 

Kabina, nedržte

Pokud je to možné moc toho nebalte [Interní odkaz: 5 věcí, které si s sebou musíte vzít a ani vás to nenapadlo] a vezměte si tašku jako příruční zavazadlo. To znamená, že nebudete moci zabalit některé toaletní potřeby, ale jak těžké je koupit šampon, když dorazíte na místo? Pokud sbalite velikou tašku a budete několikrát přestupovat, budete vás unavovat její věčná kontrola - a navíc budete stresovat, jestli vám ho letecká společnost náhodou  neztratila.

 

To je jedno zavazadlo. JEDNO

Sledujte pozorně bezpečnostní frontu a všimnete si prvního problému. Kde mám položit pásek, který jsem si teď sundal? Kam jsem dala tu tašku s kosmetikou? Co dělat s klíči? Krása cestování s batohem - je zde jen jedna odpověď. Tu druhou tašku si neberte, a to i v případě, že to letecká společnost umožňuje.

 

Rozčlenění

Všechno jste rafinovaně rozdělili a zabalili do jedné tašky. Teď ještě využíjte boční kapesy batohu. Dejte dohromady vše, co budete muset vyndat při bezpečnostní kontrole - notebooky, mobilní telefony, kosmetiku, klíče. Sbalte si mapy, letenky a pasy taky dohromady.

 

Naplánujte si cestu

... a nemyslíme tím jenom trasu a načasování. Také zkotrolujte platnost lístků - pokuste se dostat na letiště Gatwick v Londýně pomocí karty Oyster, nebo v Paříž na CDG nebo Orly pomocí lísteku Mobilis, a budete nemile překvapeni.

 

Investujte do plastových lahví

Plastové lahve určené pro propašování tekutin přes letištní kontrolu už tu jsou nějakou dobu - jsou levné a taky se dají opakovaně použít. Ideální pro malé množství zubní pasty, hydratační krém, a všechno ostatní, co byste mohli potřebovat, když letíte.

 

Nezdržujte se kolem veřejných prostor letiště

Přijeďte do airside zóny. Prostě to udělejte. A udělej to tak rychle, jak je to fyzicky možné. Pokud potřebujete poděkovat lidem, kteří vás na letišti vysadili, udělejte to pomocí dvouslabičných slov. Jakmile projdete kontrolou můžete začít trochu relaxovat.

 

Vemte si svačinku

Většina odletových salónků je jako hlavní třída, ale dražší. Takže pokud nejste rádi okrádáni řetězci obchodů a restaurací, přijďte připraveni. Sendviče, tyčinky a ovoce jsou dobré, ale vyhněte se řidkým, tekutým věcem. Neprojdete s tím kontrolou.

 

Bar není váš přítel (ale můžete tu strávit chvíli)

V každém případě si připíjte na začátek vaší cesty. Ale neopíjejte se, protože kocovina v letadle je to nejhorší. Na to bude dost času na párty, když přijedete - a vaše první drink bude chutnat mnohem více, když nebudete omámení, unavení a dehydrovaní.

 

Je příliš pozdě to změnit

Hledat volnou zásuvku je stresující a obvykle marné. Pokud vám došla šťáva, vydržte to a přečtěte si knihu. Budete si užívat zábavy na palubě dříve, než si myslíte.

 

Prozkoumejte taky druhý konec

Jak jste se na letiště dostali víte. Ale co se stane, když přijedete? Nekontrolujte pouze cesty do centra města - zjistěte jak se dostanete ke dveřím ubytovny a kolik to bude stát.