Student housing - Hostels - Coworking in Budapešť (Maďarsko)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Budapešť, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Budapešť.

Význačné body

Hostel Hostely a ubytovny - Maverick City Lodge View All Images

• Většina atrakcí města v docházkové vzdálenosti. - Operní dům, bazilika sv. Štěpána, Velká židovská synagoga • 24hodinový supermarket vedle hostelu.

Hostel Hostely a ubytovny - DBC Hostel View All Images

With its location just 10 minutes from the Oktogon Metro in the middle of the city, it is clear that the DBC hostel in Budapest has the potential for offering a substantial amount at a budget price . DBC Hostel is a very sociable place where people from all around the world come together to share their common interest in Budapest. Check out our rooms and common areas, our friendly staff awaits you 24 hours a day, 7 days a week!

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel One Budapest View All Images

The hostel is around a 4-minute walk from St. Stephen's Basilica, 500 m from Dohany Street Synagogue and 500 m from State Opera House. Our hostel is 900 m from Chain Bridge. The Hungarian National Museum is a 11-minute walk from the hostel, while Buda Castle is 1.2 km away. The nearest airport is Budapest Liszt Ferenc Airport, 17 km from the accommodation.

Hostel Hostely a ubytovny - 2night Hostel View All Images

Our hostel is 2 minutes from the all day running tram line 4 and 6, and 5 minutes from M3 (Blue) Metro line so all the main sightseeing can be reached in around 30-40 minutes. We are in the same building as Parapark, the first room escape game in the galaxy and a brand new pub / meeting point will open soon also in the same building.

Hostel Hostely a ubytovny - Maverick Hostel View All Images

Oblast je domovem mnoha malých ulic pocházejících ze středověku, které nyní nabízejí pestrou paletu kultury, skvělé restaurace, tradiční kavárny a bary. Většina turistických atrakcí města je vzdálena 15 minut pěšky, včetně zámku na straně Buda a slavných ruinových hospod. Termální lázně, prohlídky podzemních jeskyní, jízda na kole, degustace vína, plavby na Dunaji.

Hostel Hostely a ubytovny - Shantee House View All Images

Náš Hostel se nachází v půvabné listnaté čtvrti v klidné ulici s výbornou dostupností k hromadné dopravě k návštěvě všech významných turistických atrakcí a historických památek Budapešti. Hostel je 10 minut autem nebo 25 minut pěšky do centra města s fantastickou 24 hodin dostupnou veřejnou dopravou. 10 minut chůze do slavného Gellert Hill s krásným panoramatickým výhledem na Budapešť se všemi jejími mosty a také 10 minut chůze od nákupního centra Allee a úžasného farmářského trhu s čerstvými produkty.

Hostel Hostely a ubytovny - Broadway Hostel Budapest View All Images

Když vystupujete na ulici, můžete vidět kopul baziliky svatého Štěpána, která byla pojmenována podle prvního vládce Maďarska :) Moderní a bezpečné Hostel Broadway nabízí domácí kino, kuchyň, prádelnu, pohodlné posezení pokoje a širokou škálu programů k dispozici na recepci s nepřetržitým provozem. V okolí je několik restaurací, barů, hospůdek a nočních klubů.

Hostel Hostely a ubytovny - Budapest Budget Hostel View All Images

Naše Hostel se koná na okraji centra města, což z něj dělá levnější, zatímco najdete vše, co potřebujete kolem nás. Kromě toho je veřejná doprava kolem nás velmi dobrá, takže kdykoli budete chtít někam jít, můžete dosáhnout něčeho velmi snadno. Plus non-stop tramvajová linka 6 je jako 5 minut chůze od nás, takže se můžete vrátit domů kdykoliv po tvrdé party.

Landlords and property managers
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.

Vítejte v Budapešti

Buda. Pešť. Dvě starověké osady, které spojily své síly v roce 1873 k vytvoření jednoho z nejkrásnějších měst Evropy. Ale neberte nás za slovo - moderní Budapešť přivítá více než čtyři miliony návštěvníků ročně. Pro baťůžkáře a skupiny je to splněný sen: najdete zde levné ubytovny všude okolo, takže se můžete ubytovat v centru města aniž byste si sáhli hluboko do kapsy. To znamená, že si můžete prohlédnout budapešťské poklady přímo z pokoje ubytovny. Prohlédněte si mimořádnou gotickou budovu parlamentu, Budínský hrad, který je na seznamu světového dědictví UNESCO a ohromující secesní architekturu - potom si odpočněte v termálních pramenech a lázních. Budapešť je město, které potěší mysl i ducha. Čtyři miliony návštěvníků se nemůže mýlit, že ne?

Výstup na Castle Hill

Ačkoli se za vstup na některé z výstavy musí platit, můžete si udělat procházku kolem Castle Hill a obdivovat královský palác (plus zahrady), Vídeňskou bránu, Matyášův chrám a Rybářskou baštu zdarma. Protože je většina ubytoven v centru města blízko, mužete se sem dostat pěšky.

Adresa: Castle Hill, Budapest

Útěk na ostrov Markétin

Udělejte sipřestávku od rušného městského života na idylickém ostrově uprostřed Dunaje. Na krásně zeleném ostrově najdete fontány, památky, středověké zříceniny a veřejné lázně.

Adresa: Margaret Island, Budapest

Královský palác

S několika ubytovnami blízko centra města je královský palác - součást areálu Budínského hradu- skvělé místo kde začít. Pochází ze 13. století a dnes je domovem několika muzeí a galerií, včetně Hradního muzea a Maďarské národní galerie.

Webová stránka: www.btm.hu

Adresa: Szent György tér 2, 1014 Hungary

Lázně Gellért

V lázeňském městem jsou Gellért jedny z nejlepších. Se svou úžasnou historií (postaveny před sto lety), neobyčejnou krásou (secesní mistrovské dílo) a nízkou cenou (vstup £11,50), jsou ideální pro baťůžkáře.

Webová stránka: www.gellertbath.hu

Adresa: Kelenhegyi út 4, 1118 Hungary

Maďarská státní opera

Milovníkyarchitektury a hudby oblíbený operní dům v Budapešti je ohromující neo-renesanční a barokní budova, kde se konají operní, baletní a divadelní představení.

Webová stránka: www.opera.hu

Adresa: Andrássy út 22, 1061 Hungary

Budova parlamentu

Zářným příkladem neo-gotického designu 19. století je budova parlamentu ve Westminsterském stylu nepřehlédnutelná pro svou působivou architekturu, vitráže a korunovační klenoty. Vstup 2,000 HUF (£4.50) pro občany EU.

Webová stránka: http://latogatokozpont.parlament.hu/en

Adresa: Kossuth Lajos tér 1-3, 1055 Hungary

Plavba po Dunaji

Plavbou po řece si prohlédněteBudapešť z nové perspektivy. Výlety trvají přibližně hodinu až 2,5 hodiny přes den nebo v noci. Uvidíte nábřežní památky a krásný ostrov Markétin.

Webová stránka: http://legenda.hu/

Adresa: Dock 7, Jane Haining rakpart, Budapest

Hradní čtvrť

Také zvanáVárnegyed. Toto historické centrum Budína, které turisté a baťůžkaři rádi navštěvují se datuje zpět do počátku 13. stoletía je známé svým Královským palácem, středověkými hradbami, křivolakými uličkami, nádhernými kostely a výhledem na Dunaj.

Procházky Pro turisty Krásné budovy

Město Theresa

Město Theresa také známé jakoTerézváros dělévelký bulvár Andrássy út, který je domovem klasicistních domů, elegantních módních butiků, Náměstí hrdinů a Maďarské státní opery.

Pozorování lidí Butiky Krásné domy

Vnitřní Město

Na druhém břehu řekyse nachází Vnitžní Město nebo Belváros: srdce Pešti. Mezi atrakce které stojí za to v této čtvrtizhlédnout patří Budova parlamentu, Bazilika svatého Štěpána, Váckáulice a legendární kavárna Gerbeaud Café. Pokud hledáte ubytování v centru města, najdete zde skvělé a levné ubytovny.

Muzea Kavárny Centrální

SzeptEmber Feszt (září)

Koná se každé září. Městský každoroční gastronomický festival je rájem pro hladové baťůžkáře. Nenajdete tady pouze výbornou maďarskou kuchyni a ukázky vaření, ale i živé koncerty, výstavy, řemeslnické práce, hry a aktivity. A to vše zdarma.

Webová stránka: www.szeptemberfeszt.hu

Adresa: People's Park, Budapest

Budapešťský jarní festival (duben)

Dvoutýdenní akce oslavující to nejlepší z maďarské a mezinárodní kultury. Jarní festival vidí bezpočet vystoupení klasické hudby, opery, divadlo, lidové tance a další, která se konájí po celé Budapešti.

Webová stránka: www.btf.hu

Adresa: City wide

Budapešťský maraton

Jeden znejupoutávějšíchměstských maratonů na světě následuje nádhernou cestu přes Buda, Pest a podél Dunaje. V centru města je tolik ubytoven, že je pravděpodobné, že se poběží i kolem té vaší...

Webová stránka: www.budapestmarathon.com

Adresa: Olof Palme sétány, 1146 Hungary (Finish line)

Vánoční trhy v Budapešti (listopad-prosinec)

Konají seod listopadu až do Vánoc. Na budapešťských svátečních trzích uvidíte dřevěné stánky lemující každou píď náměstíVörösmartytér. Je skvělé ho navštívit právě v tomto období. Sáhněte podobrotách jako je pečené maso a svařené víno nebo ručně vyráběné dárky a vánoční ozdoby.

Adresa: Vörösmarty tér, 1051 Hungary

Mezinárodní filmový festival Titanic

Být baťůžkářem neznamená, že musíte ztratit kontakt s filmovou scénou. Největší budapešťský filmový festival nabízí shlédnutí více než 60 moderních celovečerních filmů, plus desítky krátkých filmů v místech po celém městě. Navzdory jeho názvu vždy vše probíhá bez problémů.

Webová stránka: www.titanicfilmfest.hu

Adresa: City wide

Sziget Festival (srpen)

Koná na ostrově na Dunaji. Tento týdenní hudební festival každý srpn přivítá tisíce nadšenců. Působivý zástup mezinárodních aktů zahrnuje pop, rock, reggae, world music, heavy metal a všechno mezi tím. Ubytovny se budou rychle plnit, tak rezervujte dopředu.

Webová stránka: www.szigetfestival.com

Adresa: Óbuda Island, Hungary

Slavnostní koncert - 100 členný maďarský Cigánsky orchester

Snad nejvýznamnější hudební událost na kulturní kalendáři Budapešti. Tuto sezónu se jako tradičně budou ozývat melodie skladatelů Liszt, Brahms a Strausse interpretované 100členným maďarským Cigánským orchestrem. Koná se každý rok 30. prosince.

Webová stránka: www.100tagu.hu

Adresa: Budapest Congress & World Trade Center Budapest, Jagelló út 1-3, 1123

Letní festival Vajdahunyadvár

Koná na nádvoří romantického zámku Vajdahunyad. Tento festival mísí hudební rozmanitost (kromě klasické hudby, swingu, klezmaru a cikánské hudby) tak, aby odpovídala místu konání, tedy románsko-goticko-renesančně-barokní architektuře.

Webová stránka: www.vajdahunyad.hu

Adresa: Vajdahunyad vár, 1146 Hungary

Leves

Restauraci si oblíbili hlavněstudenti a baťůžkáři. Leves (maďarsky "polévka") podává nejméně pět různých druhů polévek každý den. Od kokosové a dýňové přes slepičí katalánskou až po studenou malinovou.

Adresa: Vámház krt. 14, 1056 Budapest

Telefon: 030 241 7760

Velká tržnice

Největší, nejstarší a nejkrásnější tržnice v Budapešti je ideálním místem kde si baťůžkáři mohou nakoupitlevné místní jídlo, ať už je to sendvič z kavárny nebo jen chléb a maso ze stánků.

Webová stránka: www.piaconline.hu

Adresa: Vámház körút 1, 1093 Hungary

Telefon: 01 366 3300

Kisharang

Tato(jídelna)uprostřed étkezde je populární u studentů, místních obyvatel i batůžkářů. Vzberte si zdenního menu výborných maďarských specialit za lákavou cenu 950 forintů (£2).

Webová stránka: www.kisharang.hu

Adresa: Október 6. utca 17, 1051 Hungary

Telefon: 01 269 3861

Fotografie: https://instagram.com/p/yZv1BKqXNK/

© Copyrights: atram15

Langoše na ulici Akácfa utca

Nemůžete opustit z Budapešt bez toho, abyste nejdříve nezkusili Langoše; smažený placatý chleba pokrytý strouhaným sýrem, zakysanou smetanou a často česnekem, šunkou a klobásou. Langoše na ulici Akácfa - kolem které a v některých případech přímo na ní je spousta mládežnických ubytoven - jsou nejlepší ve městě.

Szeráj Török Étterem

Podávají zde směs turecké a maďarské kuchyně. Kvalita chutných jídel v Szeráj neodpovídá jejich bezkonkurenční ceně. A protože je otevřen 24 hodin denně, příjde vhod, když se vracíte do hostelu v ranních hodinách.

Adresa: Szent István körút 13, 1055 Hungary

Telefon: 01 311 6690

Csendes Társ

Tento malý, ale dokonale tvarovaný bar vedle zahrady Károlyi má krásnou venkovní prostor, který je ideální pro popíjení vína (z rozsáhlého vinného lístku) a sledování co se děje okolo.

Webová stránka: www.csend.es

Adresa: Magyar utca 18, 1053 Budapest

Telefon: 030 727 2100

Fotografie: https://instagram.com/p/pUG6D5CidW/

© Copyrights: florabiro

A38

Někdejší ukrajinská loď, která nyní trvale pluje po Dunaji jako bar, restaurace, společenská místnost a klub. Dejte si pivo, víno a koktejly a poslechněte si popovou, rockovou a alternativní hudbu.

Webová stránka: www.a38.hu

Adresa: Petőfi híd, 1114 Budapest

Telefon: 01 464 3940

Szimpla Kert

Ruinpubs - moderní bary otevřené v komunistických neobyvatelných budovách - jsou velkou součástí kultury města a s kreativní uvolněnou atmosférou vždy rádi přivítají nové baťůžkáře. Szimpla Kert umístěn ve staré továrně je nejlepší ze všech.

Adresa: Kazinczy utca 14, 1075 Budapest

Telefon: 020 261 8669

Instant

Nejsuprovějšíklub v Budapešti, Instant kombinuje úžasný prostor - s elegantními bary, společenskými místnostmi, tanečními kluby a speciálními místnostmi se stolním fotbal/pinballem - s nejlepšími DJi ve městě. Spousta ubytoven se nachází v docházkové vzdálenosti.

Webová stránka: www.instant.co.hu

Adresa: Nagymező utca 38, 1065 Budapest

Telefon: 01 311 0704

Centrální tržnice

Tento fantastický denní trh stávající z10.000 metrů čtverečních velké tržnice má všechno: čerstvé potraviny v přízemí; suvenýry a dárky v prvním patře a trhy s masem a rybami v suterénu. Nachází se kousek na jih od většiny ubytoven v centru města a jedna nebo dvě z nich jsou přímo na jejím prahu.

Webová stránka: www.piaconline.hu

Adresa: Vámház krt. 1-3, 1093

Telefon: 01 366 3300

WAMP (designový veletrh)

Budapešťský měsíční designový veletrhWAMP je místem, kde najdetejedinečnou módu, doplňky a ručně vyrobené výtvory známých současných maďarských návrhářů.

Webová stránka: www.wamp.hu

Adresa: Erzsébet tér, 1051

Telefon: 01 797 7190

Vácká ulice

V Budapešti nejlepší nákupní bulvár. Vácká ulice je domovem obchodů různých populárních značek jako Zara a Mango a značkových butiků jako Swarovski, Hugo Boss a Lacoste. Je zde také H&M pro batůžkáře, kteří chtějí nakoupit levné oblečení.

Adresa: Vaci utca

Levný kulturní zážitek

Někteří turisté se vyhýbajíopeře, protože se jim nelíbí; někteří protože jsou lístkydrahé. Budapešť v tom prvním případě nic nezmění, ale v tom druhém ano - ve státní opeře můžete vidět operu za cenu kávy. Cena vstupenek začíná pouze na 500 forintech (£1).www.opera.hu

Uplatněte studentskou slevu

Studenti mohou v Budapešti ušetřit malé jmění. Pro velké slevy ukažte svou studentskou kartu nejen u městských památek a dopravy, ale také v restauracích a ubytovacích zařízeních.www.isic.org

Kupte si Budapešťskou kartu

Plánujete během vašeho pobytunavštívit mnoho muzeí? Budapešťská karta - 6300 forintů(£14) na 48 hodin a 7500 forintů (£17) na 72 hodin - umožňuje vstup a dopravu do většiny muzeí zdarma.www.budapest-card.com

Letiště

Na mezinárodním letišti Budapest Franz Liszt přistávají letadla leteckých společností Wizz Air, British Airways, easyJet, Ryanair, Jet2 a další. Do ubytovny se z něj dostanete vlakem, autobusem a kyvadlovým minibusem.

Železniční dráhy

Baťůžkáři, kteří cestují vlakem dorazí v Budapešti na nádraží Keleti. Má spojení do několika maďarských měst a většiny hlavních měst ve střední a východní Evropě, včetně Berlína, Vídně, Prahy, Bratislavy, Varšavy a Bělehradu.

Autobus

Vnitrostátní autobusová doprava Volán Association má spojení do většiny míst v Maďarsku, zatímco do měst po celé západní a východní Evropě se dostanete autobusy Eurolines nebo Orangeways.

Doprava po městě

Po Budapešti je radost chodit pěšky, takže z ubytovny v centru města budete mít snadný přístup k většině turistických atrakcí. Ale několik velkých památek je trochu z ruky, tady příjde vhod levný a spolehlivý systém městské hromadné dopravy. Jedna cesta metrem, autobusem nebo tramvají vás výjde na pouhých 350 forintů (80P), zatímco jízdenky na 24 hodin stojí pouhých 1650 forintů (£3,70), na 72 hodin 4500 forintů (£10) a na týden 4.950 forintů (£11).

Jazyk: maďarština

Měna: Maďarský forint (HUF)

Napětí: 230 voltů

Časové pásmo: středoevropský čas (GMT+1) /středoevropský letní čas (GMT+2)

Předvolba: +36-1

Pošta: TESCO Post Office, Pillangó utca 15, 1149

Nemocnice: Szent Imre Kórház, Tétényi út 12-16, 1115

Turistické informace: Suto utca 2, 1052

Otevírací doba: od 10:00 do 18:00 ve všední dny, od 10:00 do 13:00 v sobotu a v neděli je zavřeno

Číslo tísňového volání: 112 pro policii, ambulanci a požární služby