Ubytovny v Berlín

Hledáte - Hostel, levný hotel, apartmán, pokoj, chalupu, pokoj se snídaní B & B, nebo ubytovnu - Berlín? Už nemusíte dál hledat, všechny dobré ceny pro následující město: Berlín jsou na Hostely.com. Tak jako tisíce lidí každý měsíc, zarezervujte si vaše ubytování bezpečně za nejlepší cenu ve všech čtvrtích - Berlín. Na této stránce můžete jedoduše najít hostel v centru, univerzitní studentské čtvrti, v blízkosti autobusové zastávky, nádraží, letiště a blízko všech atrakcí - Berlín.

Čtvrti

Význačné body

Hostel Hostely a ubytovny - A&O Berlin Mitte Hostel View All Images

A&O Berlin Mitte se nachází v berlínské čtvrti stejného jména a je jen dvě stanice metra od nádraží Alexanderplatz a 10 minut chůze od stanice Ostbahnhof. Díky jeho centrální poloze se do hostelu snadno dostanete autem, vlakem nebo hromadnou dopravou a je ideálním výchozím bodem pro výlety do metropole Berlín.

Hostel Hostely a ubytovny - A&O Berlin Hauptbahnhof Hostel View All Images

A&O Berlin Hauptbahnhof je jen 10 minut chůze od berlínského hlavního nádraží. Přesto, že má centrální polohu je hostel v klidné boční ulici. Díky vynikající poloze je hotel A&O snadno dosažitelný autem, vlakem nebo autobusem a s vynikajícími spojeními je ideálním výchozím bodem pro výlety do Berlína.

Hostel Hostely a ubytovny - A&O Berlin Friedrichshain Hostel View All Images

A&O Berlin Friedrichshain stojí přímo vedle centrálního městského vlakového nádraží Ostkreuz v oblíbené studentské čtvrti. Budova bývalé továrny má 233 moderně vybavených pokojů.

Hostel Hostely a ubytovny - Generator Berlin Prenzlauer Berg View All Images

Generátor Prenzlauer Berg je co by kamenem dohodil od koncertní síně Velodrom a olympijského bazénu. Nemnoho tramvají, najdete některé z velkých atrakcí Berlína, jako je Stasi muzeum, televizní věž a Alexanderplatz. Kousek odtud, Mauerpark je místní kulturní úsek s veřejným karaoke, inspirovaným pouličním uměním a Fleamarket, plným skrytých pokladů. Generátor je ideální spouštěcí podložka pro prohlídku města.

Hostel Hostely a ubytovny - Generator Berlin Mitte View All Images

Nejvíce centrální čtvrť Berlína, Mitte je domovem mnoha atrakcí města - takže generátor Berlin Mitte je ideálním místem k pobytu, aby jste viděli město. Nejen plná všech míst, která vám zaručí, že budete chtít narazit, najdete stovky restaurací, kaváren a barů - nemluvě o bohatých obchodech v obou obchodech a některých skutečně neuvěřitelných trzích.

Hostel Hostely a ubytovny - A&O Berlin Kolumbus Hostel View All Images

A&O Berlin Kolumbus se nachází v Lichtenbergu. Perfektně spojený s veřejnou dopravou, A&O je ideálním výchozím bodem pro prohlídky města Berlín. Jen 5 minut od tramvajové zastávky "Genslerstraße", nejnovější berlínský hostel A&O vítá své hosty. Hostel je perfektně dostupný městskou hromadnou dopravou a je ideálním výchozím bodem k objevování památek Berlína, zejména nedalekého památníku Hohenschönhausen. Parkování je k dispozici, takže příjezd autem je také praktický.

Hostel Hostely a ubytovny - Amstel House Hostel Berlin View All Images

Dobré spojení městskou hromadnou dopravou. Jsme jen pár minut od historického centra města, Braniborské brány, Zoo, KaDeWe, hlavního nádraží a největší a nejznámější nákupní promenády Kurfürstendamm.

Hostel Hostely a ubytovny - St Christopher's Inn Berlin View All Images

You’ve also got the Rosa-Luxemburg-Platz U-Bahn station directly outside our front door.

Majitelé a manažeři hostelu
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.

Vítejte v Berlíně

Berlín je tak trochu záhadou. Z pohnuté historie se z něj stalo město s antikulturní energií - zchátralé sklady se staly prostory k experimentálnímu umění nebo místem pro nejmodernější techno párty. Části zdi, která je mocným symbolem bojů města, jsou nyní pomalované barevnými graffiti a úchvatnými nástěnnými malbami. A ubytovat se v Berlíně v levném hostelu není jen možné - je to ten nejlepší způsob pobytu tečka. Tohle není místo, kde byste se měli schovávat v nóbl hotelu. Připojte se ke skupině stejně smýšlejících batůžkářů v jedné z obrovského množství mládežnických ubytoven, které se nachází od oblasti Mitte v centru města po oblast jižně od řeky Sprévy. Vyjděte ven z ubytovny a objevujte prvotřídní muzea a galerie, über-cool designérské obchody a podzemní kluby. Berlín je záhada - ale taková, kterou budete rádi řešit.

East Side Gallery

Projděte sepodél nejdelšího zbývajícího úseku Berlínské zdi, nyní proměněné v uměleckou galerii. Více než stovka umělců se podepsala na tomto rozpadajícím se kusu historie.

Webová stránka: http://www.eastsidegallery-berlin.de/

Adresa: Mühlenstraße, 10243 Berlin, Germany

Čtvrť:Friedrichshain okres

Bearpit Karaoke

Zazpívejte si co hrdli ráčína Bearpit Karaoke v Mauerparku. Příležitost máte každou neděli. Najdete tam vždy velký dav místních obyvatel a zvědavých turistů čekajících na neohrožené zpěváky, aby to zkusili.

Webová stránka: http://www.bearpitkaraoke.com/

Adresa: Mauerpark Gleimstrasse 55, 10437 Berlin

Čtvrť:Mitte

Muzejní ostrov Spree

Zamiřte na ostrovSpree mezi nejlepší muzea v Berlíně. Samozřejmě dostat se do těchto muzeívás bude něco stát, ale procházka po ostrově a obdivování architektury je zdarma - a to vše v docházkové vzdálenosti od mnoha ubytoven v centru města.

Webová stránka: http://www.visitberlin.de/en/spot/museum-island

Adresa: Museum Island, Berlin, Germany

Čtvrť:Mitte

Olympijský stadion

Jste připraveni vyrazit z unytovny a prozkoumat město? Začněte prohlídku německého hlavního města návštěvou impozantního Olympijského stadionu. Cena za vstup pro dospělé je 7€, pro studenty je cena snížena na 5,50€.

Webová stránka: http://www.olympiastadion-berlin.de/en.html

Adresa: Olympischer Platz 3, 14053 Berlin, Germany

Čtvrť:Západní Konec

Pergamonské muzeum

V Berlíně se nachízí Pergamonské muzeum, největší archeologické muzeum na světě. Zahrnujeúchvatnou kolekci artefaktů v rozpětí tisíců let. Vstupné stojí €12, se studentskou slevou €6, ale můžete také ušetřit při koupi vstupenek on-line.

Webová stránka: http://www.smb.museum/en/museums-and-institutions/pergamonmuseum/home.html

Adresa: Bodestrasse 1-3, 10178 Berlin, Germany

Čtvrť:Mitte

Braniborská brána

Braniborská brána je možná tennejslavnější orientační bod berlína, poutá k sobě neuvěřitelné množství turistů a baťůžkářů. Poskytuje nádherný výhled na rozlehlé město a je hmatatelným odkazem jeho legendární minulosti.

Webová stránka: http://www.berlin.de/orte/sehenswuerdigkeiten/brandenburger-tor/

Adresa: Pariser Platz, 10117 Berlin, Germany

Čtvrť:Mitte

Hamburger Bahnhof

Možná to nezní jako galerie, ale pokud patříte k batůžkářům, kteří milují umění měli byste do Hamburger Bahnhof určitě zamířit. Tato bývalá železniční stanice překypuje současnám umění některých velmi slavných umělců. Vstupné stojí €14 a se studentskou slevou je tojen €7.

Webová stránka: www.hamburgerbahnhof.de/

Adresa: Invalidenstrasse 50-51, 10557 Berlin

Čtvrť:Mitte

Deutsche Kinemathek

Prozkoumejte historii německého filmu v berlínském Deutsche Kinemathek. Budova má třináct místností s více než tisícovkou filmů, rekvizit a dalších filmových memorabílií. Vstupné stojí €7 pro dospělého, ale skartouWelcome-Cardnebo City Tour Card se cena sníží na €4,50.

Webová stránka: https://www.deutsche-kinemathek.de/en

Adresa: Potsdamer Strasse 2, 10785 Berlin, Germany

Čtvrť:Tiergarten

Mitte

Tato nejnavštěvovanější oblast německého hlavního města je nabita levnými ubytovnami. Projděte se širokými bulváry, ponořte se do pruské kultury, a vychutnejte si kávu a galerie v oblasti Scheunenviertel.

Pro turisty Kavárny Centrální

Kreuzberg

Máte-li zájem o více bohémský pohled na město pak navštívte tuto turistickou čtvrť. Hippiesáci se zde setkávají s anarchisty, a ulice jsou plné restaurací a kaváren, které řídí velké turecké komunity.

Kde žijí místní obyvatelé Artistický Bary

Charlottenburg

Pro ubytovnu v cetru městazamiřte do čtvrti Charlottenburg. Je plná obchodů, divadel a muzeí. Ponořte se domódních barů, nasávejte místní atmosféru a obdivujte slavný Palác Charlottenburg a Radnici z počátku 20. století.

Butiky Moderní Bary

Galerie pod širým nebem (červen-červenec)

Tato událost transformuje Oberbaumbrücke, vstupní bránu do zbytovnami nabitého okresu Friedrichshain, v uměleckou oblast. Open Air Gallery, která oslavuje díla více než stovky umělců se koná v červnu.

Webová stránka: http://www.openairgallery.de/

Adresa: Oberbaumbrücke, 10243 Berlin

Čtvrť:Friedrichshain okres

Městský festival lesbiček a gayů (červen)

Kdekoliv se vaše ubytovna nachází, když vyjdete ven určitě dění tohoto festivalu uslyšíte. Je to největší pouliční party v evropě a budete se skvěle bavit bez ohledu na vaši orientaci. Koná se každý rok na náměstí Nollendorfplatz.

Webová stránka: https://www.berlin.de/en/events/2094393-2842498-lesbian-and-gay-city-festival.en.html

Adresa: Nollendorfplatz, 10777 Berlin, Germany

Čtvrť:Schöneberg

Berlin Biennale

Akce se konájednou za dva roky. Je to oslava kreativity, která proměňuje město v galerie představující současné umění. Příště se bude konat v roce 2016. Zkontrolujte jejich webové stránky pro další podrobnosti.

Webová stránka: http://www.berlinbiennale.de/

International Design Festival (červen)

Jedná se okaždoroční událostzaměřenou namoderní design. Aspirujícíi stávající tvůrci předvedou sbírku svých rozmanitých děl. Festival se koná v polovině června a po jeho skončení budete plní nových nápadů.

Webová stránka: http://www.dmy2015.com/

Adresa: Kraftwerk, Köpenicker Strasse 70, 10179 Berlin

Čtvrť:Mitte

Festival na Bergmannstrasse (červen)

Natři dny se Bergmannstrasse promění na festival pod širým nebem. Událost má vzrušující multi-kulturní atmosféru, a zní jazzovou hudbou.

Webová stránka: https://www.berlin.de/en/events/1934675-2842498-bergmannstrassenfest.en.html

Adresa: Bergmannstrasse, Berlin, Germany

Čtvrť:Tempelhof-Schöneberg

Berlínský festival

Baťůžkáři už mohou mít dostletišť - ale budou milovat tuto obrovskou party, která se koná na jednom opuštěném letišti. Je to velká událost s širokou škálou žánrů províce než 20.000 nadšenců.

Webová stránka: http://www.berlinfestival.de/en/

Adresa: Eichenstrasse 4, 12435 Berlin

Fotografie: http://www.berlinfestival.de/en/press/press-pictures/

Berlin Music Days

Německé hlavní město miluje techno a electronickou hudbu. Jednou ročně se hlavních představitelé z klubl a taneční scény dají dohromady a uspořádaji tento program akcí, vystoupení a debat po celém městě.

Webová stránka: http://bermuda-berlin.de/

Lollapalooza Europe (září)

Ano, slyšeli jste dobře - tatínek amerických festivalů alternativní hudbypřeplavalAtlantik a zakotvil v Berlíně. Rezervujte si ubytování co nejdřívea pařte spolu se spoustou mezinárodních rockových a hip-hopových hudebníků.

Webová stránka: http://www.lollapaloozade.com/

Adresa: Eichenstrasse 4, 12435 Berlin

Hamy Café

dali byste si kari, polévku, nebo nudlový salát? Zamiřte do Hamy Café - servíruje autentické vietnamské jídla, které baťůžkáři milují. Ahlavní jídlostojí jenom €4,90.

Webová stránka: http://www.hamycafe.com/

Adresa: Hasenheide 10, 10967 Berlin

Čtvrť:Kreuzberg

Telefon: 030 6162 5959

Fotografie: https://www.instagram.com/p/xcnYV5FZWC/

© Copyrights: pia_stockholm

Café Bombocado

Spíš pohodlný obývák než kavárna. Dejte si kávu a odpočněte si od života v ubytovně v tomto skrytém klenotu. Jo, a mají VÝBORNÉ dorty.

Webová stránka: https://cafebombocado.wordpress.com/

Adresa: Burknerstrabe 1, 12047 Berlin

Čtvrť:Kreuzberg

Telefon: 0174 2142534

Vego Foodworld

Pro veganské turisty může být problém najít tu správnou restauraci, ale tahle je opravdu skvělá - jídlo vás zaplní, je chutné a 100% veganské. Také velmi doporučujeme jejich speciální limonády.

Webová stránka: http://www.vego-foodworld.de/

Adresa: Lychener Street 63, 10437 Berlin

Čtvrť:Prenzlauer Berg

Telefon: 030 30347975

Fotografie: https://www.instagram.com/p/34QTElLMsD/

© Copyrights: anniiyeah

Aguevo!

Pokud máte rádimexickou kuchyni, toto je místo pro vás - opravdusvěží a autentické místo. Hned vedle je levná ubytovnaa my jsme v pokušení si sem zajít na jídlo každý den...

Webová stránka: http://www.aguevo.de/

Adresa: Wuhlischstrasse 12, 10245 Berlin

Čtvrť:Friedrichshain okres

Fotografie: http://www.aguevo.de/#!speisekarte/c21kz

Ron Telesky Canadian Pizza

Javorový sirupna pizze? No, všechno se má zkusit alespoň jednou - to je to o čem turistika opravdu je. Užijte si chuť Kanady na italský způsob v této podivné pizzerii.

Webová stránka: https://www.facebook.com/pages/Ron-Telesky-Canadian-Pizza/110419279028081

Adresa: Dieffenbachstrabe 62, 10967 Berlin

Čtvrť:Kreuzberg

Telefon: 030 61621111

Berghain

Jeden z nejznámějších klubů v Evropěa ještě známější vBerlíně. Berghain je obrovský, legendární a má jeden z nejlepších zvukových systémů. Kontrola u dveří může být drsná, tak přijďte i s plánem B, pokud nechcete skončit zpátky na ubytovně.

Webová stránka: http://www.berghain.de/

Adresa: Am Wriezener Bahnhof, 10243 Berlin

Čtvrť:Friedrichshain okres

Telefon: 030 29360210

Stattbad

Další přestavěná budova, která seproměnila v klub. Stattbad byl kdysi městský bazén. Teď je to místo pro umění a hudbu.

Webová stránka: http://stattbad.net/

Adresa: Gerichtstrabe 65, 13347 Berlin

Čtvrť:Gesundbrunnen

Telefon: 030 46797350

House of Weekend

Toto místo má nádherný výhled na město a jeho noci jsou zaměřeny na house a techno. Nachází sev jihovýchodní části Mitte a několik ubytoven v centru města je v docházkové vzdálenosti.

Webová stránka: http://www.houseofweekend.berlin/

Adresa: Alexanderstrasse 7, 10178 Berlin, Germany

Čtvrť:Mitte

E-mail: event@houseofweekend.berlin

Fotografie: https://www.instagram.com/p/48CLMaMBAF/

© Copyrights: ryanblay

Chalet

Nachází se ve 150 let starém domě v Kreuzbergu, jedné z nejmódnějších čtvrtí v Berlíně. Chalet má skvělou hudbu a vintage atmosféru.

Webová stránka: http://www.chalet-berlin.de/

Adresa: Vor dem Schlesischen Tor 3, 10997 Berlin

Čtvrť:Treptow

Telefon: 030 69536290

Magnet Club

Pro fanoušky živé hudby a alternativního rockového žánru, to je ten pravý klub. Pro ty, kteří cestují s rozpočtem: vstup před půlnocí je zdarma.

Webová stránka: http://www.magnet-club.de/

Adresa: Falckensteinstrabe 48, 10997 Berlin

Čtvrť:Kreuzberg

Telefon: 030 44008140

Bleší trh na náměstí Boxhagener Platz

Je otevřen v neděli. Na tomto bleším trhu blízko ubytoven v Friedrichshainu najdete vše od knih až po vinylové desky. Přehrabujte se a smlouvejte.

Webová stránka: http://boxhagenerplatz.org/

Adresa: Gartnerstrabe 23-24, 10245 Berlin

Čtvrť:Friedrichshain okres

Manufactum

Společnost byla založena na konci 80. let jako reakce na levné masově vyráběné zboží, Manufactum má v jeho rodné zemi něco jako kultovní status. Pokud chcete do batohu přidat nějáké praktické, kvalitní zboží, jste na správném místě.

Webová stránka: http://www.manufactum.de/manufactum-berlin-c-41/

Adresa: Hardenbergstrabe 4-5, 10623 Berlin

Čtvrť:Berzik Charlottenburg

Telefon: 030 24033844

Trh s uměním Zeughaus Art Market

Populární s baťůžkářia turisty, tento trh s uměním se koná kousek od Muzejního ostrova - pokoj v ubytovně můžete oživit vším možným od akvarel přes fotografie po ručně vyráběné dřevěné hračky.

Webová stránka: http://www.kunstmarkt-berlin.com/

Adresa: Am Zeughaus 1-2, 10117 Berlin

Čtvrť:Mitte

Telefon: 0172 3018873

Karta City Tour Card

Baťůžkáři mohouna cestách berlínem ušetřit peníze, pokud si koupí kartu City Tour Card. Poskytuje slevy na 40 turistických atrakcí a bezplatné cestování všemi prostředky veřejné dopravy. Cena závisí na tom, jak dlouho máte v úmyslu ji používat. http://www.citytourcard.com/en

Tiergarten Park

Dejte si pauzu od hostelu a stravteodpoledne v parku Tiergarten, obrovském pásu zeleně uprostřed Berlína. Je jedním z největších parků v Německu s více než 210 hektary nepřetržitého klidu v centru rušného hlavního města. http://www.stadtentwicklung.berlin.de/berlin_tipps/grosser_tiergarten/index.shtml

Karta Welcome-Card

KartaWelcome-Cardje další velká úspora peněz. Zajišťujevolný přístup k veřejné dopravě a až 50% slevy na vstupy do 190 předních památek a atrakcí. http://www.visitberlin.de/en/welcomecard

Letiště

Berlín má dvě letiště, Schönefeld a Tegel. Chcete-li se dostat z Schoenefeldu do centra města a ubytovny, nasedněte na vlak RE7 nebo RB14 (Airport Express), který jede na hlavní nádraží (Hauptbahnhof). Cesta trvá asi 30 minut. Můžete také jet linkou S9 S-Bahn s přestupem na Ostkreuz - cesta trvá déle, ale je to o něco levnější.

Nebo můžete přiletět na berlínské letiště Tegel, které je blíž k městu, ale ne na železniční síti. Jsou tady čtyři autobusové linky: TXL JetExpressBus, X9 JetExpressBus a trasy 128 a 109. S TXL se dostanete přímo k Hauptbahnhofu.

Železniční dráhy

Baťůžkáři, kteří cestují vlakem dorazí na berlínské hlavní nádraží (Hauptbahnhof). Jsou zde k dispozici linky S5, S7 a S75 S-Bahn, linka U-55 U-Bahn a mnoho meziregionálních a mezinárodní vlaků.

Autobus

Pokud budete cestovat do Berlína autobusem, přijedete na centrální autobusové nádraží (ZOB). Nachází se na západě od města a je méně než půl kilometru od stanice Messe Nord U-Bahn (linky S41, S42 a S46) a Kaiserdamm U-Bahn (linka U12).

Městská hromadná doprava

Berlín má výborný systém veřejné dopravy, se sítí autobusů, tramvají, nadzemních vlaků (S-Bahn) a metra (U-Bahn). Město je rozděleno do tarifních zón: AB, BC a ABC. AB pokrývá hlavní městskou památkovou zónou. V rámci AB stojí jednosměrná jízdenka €2.70, a denní jízdenka €6,90.

Jazyk: němčina

Měna: euro

Napětí: 230v

Časové pásmo: středoevropský čas (UTC+01:00)

Předvolby: pro mezinárodní hovory je to +49, pro Berlín je to +30

Pošta

Hlavní pošta

Zimmermannstrabe, 12163 Berlin

Tel: 030 7919618

Postbank

Mullerstrabe 156b, Berlin

Tel: 0228 55005500

Deutsche Post

Ostbahnhof, Koppenstrabe 3, Berlin

Tel: 0228 4333111

Nemocnice

Charite

10117 Berlin

Tel: 030 45050

Turistické informace

Berlínská turistická informační kancelář se nachází na hlavním nádraží. Zaměstnanci jsou školeni v několika jazycích. Najdete je na adrese:

Erdgeschoss/Eingang

Europaplatz 10557 Berlin

Tiergarten

Tel: 030 25 00 25

K dispozici jsou další kanceláře rozmístěny po celém hlavním městě. Na webových stránkách Visit Berlin najdete spoustu informací, které vám pomohou najít tu, která je k vám nejblíže.

Otevírací doba

Berlín je skvělé místo pro nakupování. Město má nejvíce liberální otevírací dobu v Německu. Většina obchodů je otevřena od pondělí do soboty od 10:00 - 20:00. Banky jsou otevřeny od pondělí do pátku od 8:00 - 12:00, 14:00 - 16:00.

Číslo tísňového volání

Volejte 112 pro hasiče, policii a záchranné služby.