Student housing - Hostels - Coworking in Amsterdam (Nizozemsko)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Amsterdam, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Amsterdam.

Význačné body

Hostel Hostely a ubytovny - A&O Hostel Amsterdam Zuidoost View All Images

A&O Amsterdam Zuidoost se nachází ve čtvrti Bullewijk nedaleko stanice metra. Za patnáct minut se po M54 snadno dostanete do centra Amsterdamu. Ať už cestujete autem, autobusem nebo vlakem, snadno nás najdete.

Hostel Hostely a ubytovny - Generator Amsterdam View All Images

Amsterdam Oost je jedna z nejvíce vznikajících oblastí v Amsterdamu, s vzrušující kombinací kultur, které musíte najít v živé atmosféře, kterou očekáváte od vašeho výletu. Plná vynikajících restaurací, kaváren a barů poblíž budete mít ještě více možností, pokud se rozhodnete vyrazit mimo hostelu na jídlo a pití. Při plánování výletů nezapomeňte zkontrolovat, co se děje v parku, protože často hraje místo na trzích a událostech, které byste nechtěli nechat ujít.

Hostel Hostely a ubytovny - MEININGER Hostel Amsterdam City West View All Images

We are located right next to the transport hub at Sloterdjik which means you are perfectly situated to explore this diverse and colorful city. It is only 5 minutes via the urban railway to Central Station and just 10 minutes to Schiphol Airport. Westerpark is a short walk and you can also get to Strand West in no time to play beach volleyball! For those who want a more relaxing time, why not take a trip to the flower market or chill out in a local coffee shop?

Hostel Hostely a ubytovny - ClinkNOORD Hostel View All Images

ClinkNOORD se nachází v kulturně živé oblasti Amsterdam Noord, jen přes řeku IJ a asi 10 minut od zadní části centrální stanice Amsterdam. Krátká jízda trajektem je k dispozici zdarma a nepřetržitě.

Hostel Hostely a ubytovny - Shelter City Hostel View All Images

Nieuwmarkt je za rohem a hostel se nachází na okraji slavné čtvrti červených luceren. Náměstí Dam je vzdálený 5 minut chůze a na hlavní nádraží (vlakové) se dostanete pěšky za 10 minut.

Hostel Hostely a ubytovny - St Christopher's at the Winston, Amsterdam View All Images

Our hostel is overlooking the Red Light District, in the heart of Amsterdam's nightlife hub.

Hostel Hostely a ubytovny - WOW Amsterdam Hostel View All Images

Hotel WOW Amsterdam má dobré spojení s centrem starého města Amsterdamu prostřednictvím jízdních kol, veřejné dopravy a automobilu. V pěší vzdálenosti od hostelu najdete místní trh, supermarket, restaurace, bary a obchody.

Hostel Hostely a ubytovny - Shelter Jordan Hostel View All Images

Čtvrť Jordaan je plná kouzelných uliček, malebných kanálů a fascinujících skrytých nádvoří. Zažijte skutečný Amsterdam na rušných pouličních trzích, v "Brown", kavárnách a tulipánových a sýrových muzeích. Tato čtvrť je známá pro módní butiky, stejně jako nekonečné množství restaurací a kaváren.

Landlords and property managers
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.

Vítejte v Amsterdamu

Amsterdam je model přístavního města: liberální, mezinárodní a velmi požitkářské. Proto není divu, že turisty přitahuje již stovky let, a stále je mezi batůžkáři a hoteliéry velmi oblíbený. Ať už hledáte levný hostel, ubytovnu pro skupiny nebo jen ubytovnu s výbornou polohou, zde ji najdete. Projeďte se na kole podél kanálů, prohlížejte památky a pak se natáhněte na ubytovně - co víc si přát? Buďte odvážní, bavte se až do ranních hodin nebo stravte den obklopeni nejlepšími světovými uměleckými díly v muzejní čtvrti. Vyberte si ubytovnu v centru města a budete přímo v srdci všeho dění, včetně Amsterdamského bouřlivého nočního života. Ať už hledáte kosmopolitní způsob života nebo autentický zážitek z nizozemska, je tady kousek Amsterdamu - a ubytovna - právě pro vás.

Kanál Ring

Pokud jste v ubytovně v centru města, vše, co musíteudělat, je vykročit ze dveří. Pouze procházka pěšky kolem holandského hlavního města vám nabídne nesčetné množství historických památek. Projděte se podél starých vodních cest a podívejte se na krásné město zblízka.

Čtvrť:Amsterdam Centrum

Cannabis College

Je zaručeno, že zde narazíte na kolegy baťůžkáře. Zjistěte více oamsterdamské lásce k marihuaně, popovídejte si a vyzkoušejte nové způsoby jak bylinku konzumovat.

Adresa: Oudezijds Achterburgwal 124, 1012 DT Amsterdam

Čtvrť:Amsterdam Centrum

Archiv města Amsterdam

Přečtěte si o Amsterdamu v jeho městských archivech. Holandský kapitál je domovem více národností, než jakékoli jiné město na světě. Všechny z nich po sobě něco zanechaly.

Webová stránka: https://stadsarchief.amsterdam.nl/

Adresa: Vijzelstraat 32, 1017 HL Amsterdam

Čtvrť:Amsterdam Centrum

Rijksmuseum

Nizozemské národní muzeum je to ideální místo kde k turistickým zkušenostem přidat nějaké umění a historii. Vstupenky si rezervujte v předstihu, protože muzeum bývá plné. Základní vstupenky stojí €17,50, ale existují idražší varianty, které zahrnují prohlídky s průvodcem a umožňují předbíhat fronty.

Webová stránka: https://www.rijksmuseum.nl/en

Adresa: Museumstraat 1, 1071 XX Amsterdam, Netherlands

Čtvrť:Amsterdam Oud Zuid

Královský palác

Vykročte z ubytovny doobrovského, opulentního palácev Amsterdamu. Je otevřen celý rok, s výjimkou královských akcí. Je to jedena z nejlepších atrakcí Amsterdamu. Vstup stojí €10 pro dospělé.

Webová stránka: http://www.paleisamsterdam.nl/en

Adresa: Dam, Amsterdam

Čtvrť:Amsterdam Centrum

Filmový institut EYE

Ochutnejte troškunizozemské kinematografie v tomto filmovém muzeu a archivu. Institut ukazujenárodní i mezinárodní filmy promítány v Nizozemsku. Běžnávstupenka stojí €10, jsou tu však k dispozici i levnější možnosti. Zkontrolujte on-line, zda máte právo uplatňovat slevy nebo si kupte I Amsterdam City Card, která umožňuje vstup zdarma.

Webová stránka: https://www.eyefilm.nl/en

Adresa: IJpromenade 1, 1031KT Amsterdam

Čtvrť:Amsterdam Severní

Na kole s průvodcem

Místní obyvatelé milují svá kola, a pro vás jako nově příchozíhobaťůžkářeje prohlídka na dvou kolech skvělý způsob, jak se zorientovat. Bike Tours Mike nabízejí jak dlouhé tak krátké trasy - ideální, pokud máte čas pouze několik hodin.

Webová stránka: http://www.mikesbiketoursamsterdam.com/

Adresa: Kerkstraat 134 H, 1017 GP Amsterdam

Čtvrť:Amsterdam Centrum

Dům Anny Frankové

Tato historická lokaceumožňuje návštěvníkům pouvažovatnad životem židovské pisatelky deníku. Dům Anny Frankové je dojemné místo, které stojí jako hmatatelný odkaz příběhu života Anny a její rodiny. Vstupné stojí €9.

Webová stránka: http://www.annefrank.org/en/Museum/

Čtvrť:Amsterdam Centrum

Staré městské centrum

Pokud hledáte ubytovnu v centru města, už nehledejte. Je to místo kde získáte autentický amsterdamský zážitek, plné kaváren, barů a rušného nočního života. Okres je rozdělen do dvoučásti - Nová strana a Stará strana, kde najdete slavnou čtvrť červených luceren.

Kavárny Centrální Bary

Jordaan

Amsterdamská bohémská čtvrť Jordaan je plná studentů, umělců a turistů, proto je opravdu vhodná pro baťůžkáře - najdete zde však ispoustu luxusních butiků a restaurací.

Pozorování lidí Butiky Moderní

Waterfront a Noord

Oblast se slibnou budoucností, která se v současné době modernizuje. Waterfront je opravdu strhující kousekměsta. Najdete zde spoustu možností stravování, a pozdě v noci místa kde zapařit. Okres prochází rychlou regeneraci.

Restaurace Kluby

Králův Den (duben)

Rezervujte si ubytovnu vAmsterdamu na konci dubna a zažíjte největší městskou pouliční párty. 27.duben je Králův Den a Nizozemci jej slaví přehlídkou lodí, tancem a dalšímioslavami.

Webová stránka: http://www.iamsterdam.com/en/visiting/whats-on/kings-day

Filmový festival Imagine

V dubnu Holandské hlavní město hostí filmový festival Imagine. Celýchdeset dní můžete nasát filmové příběhy různých žánrů. Projekce se konají v ultra moderním filmovém institutu EYE.

Webová stránka: http://www.imaginefilmfestival.nl/en

De Parade

De Parade je kulturní cestování karneval. Před tím, než dorazí do Amsterdamu, cestuje přes Rotterdam, Haag, a Utrecht. Převážnou část srpna stráví v parku holandského hlavního města Martin Luther Park a na programu mádivadlo, hudbu a promítání filmů v několika cirkusových stanech.

Webová stránka: http://www.deparade.nl/

Amsterdam Gay Pride

Akcese odehrává v celém centru města, tato víkendová událost se skládá s pouličních párty, klubových nocí a průvodu v sobotu odpoledne. Všichni jsou vítáni - homosexuálové, heterosexuálové, místní i baťůžkáři.

Webová stránka: http://www.amsterdamgaypride.nl/

Holandský festival

Holandský festival je jedním z největších v Nizozemsku. Plnýhudby, opery, divadla a tance. Dokonce také promítá filmy a dává dohromady umělecká vystoupení. Koná se od konce května - až do přibližně 23. června.

Webová stránka: http://www.hollandfestival.nl/en/

Latin Village Festival

Začněte si na ubytovně procvičovat své samba kroky na jeden z největších latinských festivalů v Evropě. Akce se koná v rekreační osadě Spaarnwoude.

Webová stránka: http://www.a-venue.nl/events/latinvillage-festival-2016/183/

Adresa: 2064 Spaarndam, Netherlands

Shoeless Open Air

Protančetenoc v ponožkách nebo sandálích - nebo pokud chcete, jďete naboso. Na programu této dvoudenní akce, který se koná na severo-západně od města je evropský pop a rock, plus divadlo, umění a DJejové.

Webová stránka: http://shoeless.nl/

Adresa: Ruigoord 76, 1047 HH Amsterdam

Čtvrť:Westport

Five Days Off

Batůžkáři s vášní pro elektronickou hudbu by měli Amsterdam navštívit první týden v březnu, kdy se koná festival "Five Days Off". Koná se v Melkweg a Paradiso v centru města.

Webová stránka: http://5daysoff.nl/

Adresa: Lijnbaansgracht 234a, 1017 PH Amsterdam

Čtvrť:Amsterdam Centrum

Fotografie: https://www.instagram.com/5daysoff/

© Copyrights: 5daysoff

Hap Hmm

Vydejte se do baťůžkáři oblíbené restauraceHap Hmm. Restaurace je ve stylu kantýny a s pohodlnou atmosférou obývacího pokoje. Najíte se zde dobře a levně.

Webová stránka: http://www.hap-hmm.nl/

Adresa: Eerste Helmersstraat 33, 1053 CZ Amsterdam

Čtvrť:Amsterdam Oud Zuid

Telefon: 020 618 1884

Kam Yin

Kam Yin je dalším skvělýmmístem, kde vyzkoušet levné, ale dobré občerstvení. Čínská restaurace nabízí hlavní jídla v ceně od €6 do €7.

Webová stránka: http://www.kamyin.nl/

Adresa: Warmoesstraat 6, 1012 JD Amsterdam

Čtvrť:Amsterdam Centrum

Telefon: 020 625 3115

Getto

Umístěné přímo v hostely přeplněném centru města, Getto nabízí "domácí kuchyni" za fantastické ceny. Je z čeho vybírat, předkrmy začínají na €3,50 a hlavní jídla se pohybují kolem €10.

Webová stránka: http://www.getto.nl/

Adresa: Warmoesstraat 51, 1012 HW Amsterdam

Čtvrť:Amsterdam Centrum

Telefon: 020 421 5151

Leeman Doner

Pokud chcetetureckou pizzu nebo třeba kebab, vyzkoušejte Leeman Döner. Je to rychlé občerstveníproslulé pro své skvělé jídlo a levné ceny (€2 zadoner kebab a €1,70 za tureckou pizzu).

Adresa: Van Woustraat 160, 1073 LW Amsterdam

Čtvrť:Amsterdam Oud Zuid

Telefon: 020 662 2596

Eetcafe ‘t Pakhuis

Eetcafe 't Pakhuis má širokounabídku, za dobrou cenu - a pokud máte chuť na steak, můžete dostat jeden šťavnatý se spoustou hranolek za méně než €15.

Webová stránka: http://www.eetcafehetpakhuis.nl/

Adresa: Voetboogstraat 10, 1012 XL Amsterdam

Čtvrť:Amsterdam Centrum

Telefon: 020 625 0856

Paradiso

Bývalýkostel, nyní rozlehlý koncertní sál/klub. Paradiso již viděl několik známých tváři včetně Kings of Leon a Franze Ferdinanda.

Webová stránka: http://www.paradiso.nl/

Adresa: Weteringschans 6-8, 1017 SG, Amsterdam

Čtvrť:Amsterdam Centrum

Telefon: 0 20 626 4521

Chicago Social Club

Klub o víkendech a útulný bar přes týden, CSC má dvě patra a pestrou hudební nabídku.

Webová stránka: http://www.chicagosocialclub.nl/

Adresa: Leidseplein 12, 1017 PT Amsterdam

Čtvrť:Amsterdam Centrum

Telefon: 020 760 1171

Sugarfactory

I když je třeba platit vstupné, drinky v tomto klubu nejsou příliš drahé. Přijďte brzy abyste stihli živé divadlo, kabaret, nebo dokonce přednášení poezie.

Webová stránka: https://www.sugarfactory.nl/

Adresa: Lijnbaansgracht 238, 1017 PH Amsterdam

Čtvrť:Starý západ

Telefon: 020 627 0008

Studio 80

Fanoušci elektronické hudby by měli zamířit do klubu Studio 80, kde se ve večerních hodinách můžete pobavit a ve dne brát DJ lekce.

Webová stránka: http://www.studio-80.nl/

Adresa: Rembrandtplein 17, 1017 CT, Amsterdam

Čtvrť:Amsterdam Centrum

Telefon: 020 521 8333

Fotografie: https://www.instagram.com/p/4qyy8ZiMzK/

© Copyrights: atakanakardere

Club 8

Ve středu v noci je v klubu Club 8mezinárodní noc, a když ukážete svůj pas můžete hrát kulečník celou noc zdarma. Zahrejte si kulečník, poslouchejte hudbu a pobavte se s ostatními turisty.

Webová stránka: http://club-8.nl/

Adresa: Admiraal De Rujiterweg 56B, 1056 GL, Amsterdam

Telefon: 020 685 1703

Bleší trh (Waterlooplein)

Smlouvejtenanejstarším bleším trhuv Amsterodamu. Přebírejtetrička Che Guevary, staré filmové plakáty a najděte něco jedinečného.

Adresa: Waterlooplein 2, 1011 PG, Amsterdam

Čtvrť:Amsterdam Centrum

American Book Center

Nemáte co číst? Proměňte svůj pokoj na ubytovně v mini-knihovnu s největším evropským nezávislým knihkupectvím. Dal by se zde snadno strávit celý den.

Webová stránka: http://www.abc.nl/

Adresa: Spui 12, 1012 XA Amsterdam

Telefon: 020 625 5537

Dappermarkt

Tento vždy rušnýtrh zabírá celou ulici. Je to skvělé místo pro baťůžkáře s omezeným rozpočtem, kde se levně najíst a koupit nějáké suvenýry.

Webová stránka: http://www.dappermarkt.nl/

Adresa: Dapperstraat, 1093 BS, Amsterdam

Čtvrť:Oost Watergraafsmeer

Tipy

KartaI Amsterdam City Card může být pro batůžkáře skvělá investice. Náklady se liší v závislosti na tom, kolik času si koupíte. Karta umožňuje ušetřitpeníze za veřejnou dopravu, a nabízí jednorázový volný vstup do řady turistických atrakcí po celém městě. Pokud se chystáte v Nizozemsku chvíli zůstat, pak stojí za koupi Museumkaart (muzeum karta). Umožňujevolný vstup do více než 440 muzeí po celé zemi na rok. A stojí €44,95. ProcházetAmsterdam můžete velmi levně. Centrum města je dost malé, že ho můžete projít pěšky a na delší cesty město proslulé jízdními kolyzaručuje, že půjčovnu kol pravděpodobně najdete blízko své ubytovny.

Letiště

Přistanete na letišti Schiphol, jednom z nejrušnějších evropských leteckých uzlů. Navzdory své velikosti, je dobře značené a snadno se v něm naviguje. Vlaky do centra města jezdí 24 hodin denně a cesta trvá jen 15 minut. Levnější varianta je autobus Amsterdam Airport Express, který odjíždí z autobusového nástupiště B9 každých 15 minut. Jízdenka stojí jen €4,75. Do ubytovny dorazíte dříve, než se nadějete.

Vlak

Přijet vlakem je radost sama o sobě. Hlavní nádraží Amsterdamu je novorenesanční budova plná historie. Pro národní i mezinárodní cestovatele je Centraal (hlavní nádraží) dopravní uzel poskytující spojení do ostatních částí města i země. Pro místní připojení má tři linky metra, 10 tramvajových linek, nespočet autobusových linek a pět trajektových linek.

Autobus

Pokud přijíždíte do Amsterdamu autobusem, pravděpodobně dorazíte na jedno ze dvou míst. Je tady Centraal (hlavní nádraží) v centru města nebo Amsterdam Amstel. Nachází se sice dále, ale také není těžké se odtud dostat do města - je zde spousta veřejných dopravních linek do ostatních městských částí.

Doprava po městě

Amsterdam má efektivní síť železniční, tramvajové, autobusové a trajektové dopravy. Dobrá investice na začátek vašeho nizozemského dobrodružství je čipová karta (OV-Chipkaart) městské hromadné dopravy. Můžete ji použít na tramvaje, autobusy a metro. Je nejvhodnější volbou pro baťůžkáře, kteří objevují město.

Existuje spousta možností, pokud byste si raději půjčili kolo. Je to tradiční způsob, jak si prohlédnout Amsterdam a také je to relativně levné.

Jazyk: Holandština. Angličtina je také široce mluvený jazyk.

Měna: Euro

Elektrické napětí: 230v

Časové pásmo: středoevropský čas (UTC+01:00)

Telefonní předčíslí země a oblasti: +31 pro Nizozemsko, 20 pro Amsterdam

Pošta

Nachází se v blízkosti náměstí Dam, Amsterdamskou poštu naleznete na adrese:

Emmalaan 9

1075 AT Amsterdam, Netherlands

Tel: 020 662 4745

Lékárna/nemocnice

Onze Lieve Vrouwe Gasthuis

Oosterpark 9

1091 AC Amsterdam, Netherlands

Tel: 020 599 9111

Turistické informace

Amsterdam má dvě hlavní turistické informační kanceláře. Jedna z nich je umístěna na terminálu letiště Schiphol. Najdete ji na Plaza Schiphol v Arrivals 2 (přílety). Kromě personálu, který zde pracuje, můžete použít dotykové obrazovky pro přístup k obecným informacím o městě. Je otevřená denně od 07:00 - 22:00.

Druhá se nachází naproti hlavního nádraží:

Stationsplein 10

1012 AB Amsterdam, Netherlands

Tel: 020 702 6000

Otevírací doba

Typická otevírací doba se po Amsterdamu liší; často v závislosti na okresu. Více informací najdete na tomto odkazu.

Čísla tísňového volání: Pro hasiče, záchranáře a policii vytočte 112.