Ubytovny ve čtvrti Jordaan

Hledáte - Hostel, levný hotel, apartmán, pokoj, chalupu, pokoj se snídaní B & B, nebo ubytovnu - Amsterodam? Už nemusíte dál hledat, všechny dobré ceny pro následující město: Amsterodam jsou na Hostely.com. Tak jako tisíce lidí každý měsíc, zarezervujte si vaše ubytování bezpečně za nejlepší cenu ve všech čtvrtích - Amsterodam. Na této stránce můžete jedoduše najít hostel v centru, univerzitní studentské čtvrti, v blízkosti autobusové zastávky, nádraží, letiště a blízko všech atrakcí - Amsterodam.

Hostel Hostely a ubytovny - A&O Hostel Amsterdam Zuidoost

A&O Amsterdam Zuidoost se nachází ve čtvrti Bullewijk nedaleko stanice metra. Za patnáct minut se po M54 snadno dostanete do centra Amsterdamu. Ať už cestujete autem, autobusem nebo vlakem, snadno nás najdete.

Hostel Hostely a ubytovny - Hans Brinker Hostel Amsterdam

The Hans Brinker Hostel is nestled between the iconic canals of Amsterdam; an easy 10 minute walk to the famous red-light district and a 5 minute walk to the entertainment area around Leidseplein and the iconic museums at Museumplein.

Hostel Hostely a ubytovny - Dutchies Hostel

Station Amsterdam Sloterdijk is a 15-minute walk away, and has great bus, tram and metro connections. Tram stop Molenwerf is a 5 minute walk, and the tram brings you in 15 to 20 minutes to the city centre. Dutchies Hostel is located right next to a supermarket and within walking distance you will also find a local market, restaurants, bars and shops.

Hostel Hostely a ubytovny - Hostelle - female only hostel

The hostel is located right in the middle of the shopping mall Amsterdamse Poort. The Amsterdam Arena and Pathe movie theatre are a 10-min walk away. Amsterdam’s city centre features many museums such as the Anne Frank House, Rijksmuseum and Vincent Van Gogh Museum. Metro Strandvliet and Metro Bullewijk 5 min walk away. Metro Venserpolder, Duivendrecht Station and Metro Ganzenhoef 15 mins away. Schiphol Airport is 13km away. Surrounded by restaurants, shops, cafe's, supermarkets & local markets.

Hostel Hostely a ubytovny - WOW Amsterdam Hostel

Hotel WOW Amsterdam má dobré spojení s centrem starého města Amsterdamu prostřednictvím jízdních kol, veřejné dopravy a automobilu. V pěší vzdálenosti od hostelu najdete místní trh, supermarket, restaurace, bary a obchody.

Hostel Hostely a ubytovny - Train Lodge Amsterdam

Train Lodge is located next to the Station Sloterdijk with all public transports like train, bus, metro and tram. It is relaxing area with the best connections to all touristic places in Amsterdam. It is a place where you want to be after your very busy day in the city. In the Westpoort district in Amsterdam. 3.2 km from Anne Frank House and 3.7 km from Vondelpark. Royal Palace Amsterdam is 3.9 km, while Leidseplein is 5 km away. Schiphol Airport is 10 km away Nearby are cafes,shops and bars

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel Stayokay Amsterdam Vondelpark

It has a unique location in the middle of the famous Vondelpark – a stone’s throw from the city’s shopping streets, museums and vibrant nightlife.

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel Stayokay Amsterdam  Stadsdoelen

If guests would like to explore the surroundings, they can visit Rembrandtplein and the Flower Market at 450 m away and Royal Palace Amsterdam at 750 m. Schiphol Airport is located at 15 km away.

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel Stayokay Amsterdam Oost

The hostel is located to the east of the city centre in a quiet, typical Amsterdam neighbourhood. Amsterdam’s historic centre is less than 15 minutes away by bike or tram. Stayokay Amsterdam Oost has its own café-restaurant and shares the premises with a number of interesting neighbours, which means that there’s always plenty to do, if you stay here.

Hostel Hostely a ubytovny - MEININGER Hostel Amsterdam Amstel

The second MEININGER Hotel in Amsterdam is part of the city’s highest residential building and is situated directly opposite Amstel railway station. From here, it’s only a few minutes’ train ride into the city center. What’s more, the Amstel river runs through the neighborhood on its way to the sea.

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel Sleep Inn

There is a tram stop at 50 m from the property and it offers links to different sites of the city. Rembrandtplein is 1.2 km away and Red Light District is within a short walking distance. The hostel is 1.5 km from Amsterdam Central Station, 1.4 km from Dam Square and 2 km from Leidseplein. Van Gogh Museum is 2.5km away. Amsterdam City Centre is great for travellers interested in architecture, city trips and walking. Lots of choices of bars,restaurants and nightlife/clubs all around our hostel.

Hostel Hostely a ubytovny - The flying pig Uptown Hostel

The Flying Pig Uptown is a relaxed home away from home for backpackers offering a real party vibe! A great place to meet new friends, chill out, have a party - and to explore the city with the tram right on our doorstep. Basing yourself here means benefiting from the true Amsterdam vibe as well as having The Red Light District is just a 20 minute walk away.

Hostel Hostely a ubytovny - ClinkNOORD Hostel

ClinkNOORD se nachází v kulturně živé oblasti Amsterdam Noord, jen přes řeku IJ a asi 10 minut od zadní části centrální stanice Amsterdam. Krátká jízda trajektem je k dispozici zdarma a nepřetržitě.

Hostel Hostely a ubytovny - Shelter City Hostel

Nieuwmarkt je za rohem a hostel se nachází na okraji slavné čtvrti červených luceren. Náměstí Dam je vzdálený 5 minut chůze a na hlavní nádraží (vlakové) se dostanete pěšky za 10 minut.

Hostel Hostely a ubytovny - Generator Amsterdam

Amsterdam Oost je jedna z nejvíce vznikajících oblastí v Amsterdamu, s vzrušující kombinací kultur, které musíte najít v živé atmosféře, kterou očekáváte od vašeho výletu. Plná vynikajících restaurací, kaváren a barů poblíž budete mít ještě více možností, pokud se rozhodnete vyrazit mimo hostelu na jídlo a pití. Při plánování výletů nezapomeňte zkontrolovat, co se děje v parku, protože často hraje místo na trzích a událostech, které byste nechtěli nechat ujít.

Hostel Hostely a ubytovny - St Christopher's at the Winston, Amsterdam

Our hostel is overlooking the Red Light District, in the heart of Amsterdam's nightlife hub.

Hostel Hostely a ubytovny - The Flying Pig Downtown Hostel

Stay here to experience the real hustle and bustle of the city.

Hostel Hostely a ubytovny - MEININGER Hostel Amsterdam City West

We are located right next to the transport hub at Sloterdjik which means you are perfectly situated to explore this diverse and colorful city. It is only 5 minutes via the urban railway to Central Station and just 10 minutes to Schiphol Airport. Westerpark is a short walk and you can also get to Strand West in no time to play beach volleyball! For those who want a more relaxing time, why not take a trip to the flower market or chill out in a local coffee shop?

Hostel Hostely a ubytovny - Shelter Jordan Hostel

Čtvrť Jordaan je plná kouzelných uliček, malebných kanálů a fascinujících skrytých nádvoří. Zažijte skutečný Amsterdam na rušných pouličních trzích, v "Brown", kavárnách a tulipánových a sýrových muzeích. Tato čtvrť je známá pro módní butiky, stejně jako nekonečné množství restaurací a kaváren.

Majitelé a manažeři hostelu
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.