Student housing - Hostels - Coworking in Porto (Portugalsko)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Porto, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Porto.

Hostel Hostely a ubytovny - Selina Porto View All Images

Selina Porto is located in Ribeira, the ancient quarter steps away from restaurants, cafés, beautiful and quirky houses, and a walkway that runs along the Douro River. Enjoy the Selina community in the heart of all the action!

Hostel Hostely a ubytovny - Happy Porto Hostel & Apartments View All Images

The Happy Porto Hostel Apartments Villas is located in Porto and offers privileged views over the Douro River and is just a 10-minute walk from Ribeira, wine cellars and the iconic Ponte D. Luis I.

Hostel Hostely a ubytovny - Rivoli Cinema Hostel View All Images

We're located in the heart of Porto with all the main landmarks and famous areas at a short walking distance.

Hostel Hostely a ubytovny - So Cool Hostel Porto View All Images

So Cool Hostel Porto se nachází 5 minut chůze od Rotunda da Boavista (nedaleko Casa da Música), 10 minut chůze od starého města, kde najdete nejdůležitější kulturní zaměření s uměleckými galeriemi, divadlami, restauracemi , bary a noční kluby. 10 minut (bus) je čas, který se dostanete do Serralves House, s muzeem současného umění, s 5 minut více cestování, můžete posedět na velkých terasách, obdivovat moře a jíst chutné ryby.

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel One Ribeira View All Images

Our hostel is right next to the Porto Cathedral, in the heart of the old town, known as Bairro RIbeira.

Hostel Hostely a ubytovny - M2Students Hostel View All Images

M2Students Hostel is the best alternative for travelers that are looking for a low budget accommodation in the city center of Porto. The purpose of the M2Students Hostel is to make the guests explore the city as much as they can.

Hostel Hostely a ubytovny - Rock n´Porto Hostel View All Images

Rock N Porto is the place to feel at home. Here we offer free Wi-Fi in all ambient, breakfast, fully equipped kitchen so you can prepare whatever you want to eat, family room, individual room, and mixed room and a staff ready to help you have the best experience in Porto. Our hostel is located in the Paranhos neighborhood, 1,5 km from Dragão Stadium, Alameda Shopping Center and downtown, 35 minutes from D’Ouro River and 10 km from the airport, besides being easily reached by metro (Marquês and

Hostel Hostely a ubytovny - Nice Way Porto Hostel View All Images

Nacházíme se 5 minut od vlakového nádraží, restaurací, barů a nejmódnějších městských nočních klubů. Náš hostel je ideálně umístěn pro ty, kteří chtějí prozkoumat to nejlepší co Porto nabízí.

Landlords and property managers
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.

Vítejte v Portu

V Portu vás to nezadržitelně láká dolů k řece. Usazená mezi strmými břehy a vyhlídkou na impozantní most Dom Luis I, její barevné nábřeží Cais de Ribeira a Cais de Gaia se zdají téměř jako zázrak, jako kdyby byly vytesaný z údolí pouhou představivostí. Po obou stranách jsou úzké uličky, bary a spousta levných hostelů, pro skupiny stejně smýšlejících baťůžkářů. Vyberte si ubytovnu v centru města, abyste byly blízko historického centra nebo ubytovnu ve městě a prozkoumejte obchody s dekoracemi a kavárnu Vitoria. Stále nemáte dostatečnou motivaci odejít z ubytovny? Jak zní dlouhá, elegantní pláž na západ od města, a spousta fantastických festivalů? Ve městě Porto to žije, tak si neváhejte rezervovat ubytovnu v tomto portugalském ráji a pžidejte se k párty...

Postavte se na most Dom Luis I

Sevřené pobřeží města Porto je jeho "zabiják", a tyčící se most mu dominuje. Pohled z něj je úchvatný. Jízda lanovka, která cestuje mezi jižním koncem mostu a Cais de Gaia je taky skvělá, ale bude vás stát €5.

Adresa: Ponte Luís I, Porto, Portugal

Projděte se po Rue das Flores

Kdysicentrum městské čtvrti s bižuterií, tato dlážděná ulice je nyní lemována nezávislými podniky, z nichž některé jsou tradiční a některé nové a funky. Uprostřednajdete barokní kostel Santa Casa da Misericordia. Pokračujte z kopce na konec ulice a najdete starou budovu Ferreira Borges Market, impozantní ocelovou konstrukci vedle Burzovníhopaláce.

Procházka kolem modernistické architektury

Rádi byste viděli architekturuart deco a secese? Pokud jste ubytovaní v centru, objevíte tady překvapivé množství právě této architektury. Obujte si pevnou obuv a navštívite Armazens Cunhas, obchodní dům přímo z Miami; Coliseu do Porto divadla Rivoli; kino Batalha;legentární kavárnuMajestic Café; a samozřejmě okázaléknihkupectví Livraria Lello & Irmão.

Port houses

Pokud z okna ubytovny vidíte Vila Nova de Gaia, zjistíte, že jí dominují loga port house. Port je tady velký byznys - bylo by neslušné nenavštívit několik ochutnávkových místnosti, nemyslíte? Cálem je hned u mostu, tak začněte tam.

Webová stránka: http://www.calem.pt/

Adresa: Av. Diogo Leite 344, 4400-111 Vila Nova de Gaia, Portugal

Telefon: 022 374 6660

Kostel São Francisco

Velký, ale neokázalý zvenčí, toto gotický kostel na seznamu světového dědictví UNESCO skrývá nádherný interiér a katakomby, které jsou přístupné ze sousedního muzea.

Webová stránka: http://www.ordemsaofrancisco.pt/

Adresa: Rua do Infante Dom Henrique, 4050-297 Porto, Portugal

Telefon: 022 206 2125

Knihkupectví Livraria Lello & Irmão

Secesní fasáda tohoto kultovního knihkupectví je sice nádherná, ale to jste neviděli interiér. Vaše pozornost se zaměří nazakřivené červené schodiště až dorazí k mozaikovému oknu lemovanému jemnou omítkou. Jo, a jsou tu i knihy.

Adresa: R. das Carmelitas 144, 4050-161 Porto, Portugal

Telefon: 022 200 2037

Kostel Clerigos

Není to sice největší kostel ve městě Porto, ale je to menší mistrovské dílo barokní architektury a jeho ikonická hodinová věž nabízí úžasný výhled na město - pokud můžete vystoupit 240 schodů.

Webová stránka: http://www.torredosclerigos.pt/en/

Adresa: R. de São Filipe de Nery, 4050-546 Porto, Portugal

Telefon: 022 014 5489

Serralves

Od historického knaprostomodernímu - tento komplex nabízí muzeum moderního umění a nádhernou vilou nastavit zasazenou v krásných zahradách. Pokud jste ten typ turisty, který je závislý na kultuře a architektuře, nemůžete si jeho návštěvu nechat ujít.

Webová stránka: http://www.serralves.pt/en/

Adresa: R. Dom João de Castro 210, 4150-417 Porto, Portugal

Telefon: 022 615 6584

Sé/Ribeira

Historické centrum Porta v dosahu ubytoven v centru města. Začněte u katedrály a postupujte úzkými uličkami dolů na nábřeží plné obchodů, barů a restaurací. Uřeky je to trochu turistické, ale modernía malebné okolí nad mostem Dom Luis, vám to více než vynahradí.

Procházky Pro turisty Centrální

Foz do Douro

Jen pár minut jízdy autobusem od centra města a toto přímořské předměstí vám bude připadat milion kilometrů daleko. Stejně jako samotnou pláž zde najdete dlouhou promenádu palem a barových teras. Pokračujte pěšky na sever a - pokud vám budou stačit nohy - dorazíte do rozsáhlého městského parku (Parque da Cidade), který v červnu hostí festival Optimus Primavera.

Pláž/Pobřeží Terasy Moderní Bary

Miragaia

I když se nacházídost blízko Sé, Miragaia je daleko od turistů - baťůžkářům se líbípro její klidnou rezidenční atmosféru, s dlážděnými ulicemi a barevnými domy. Je to také domovem "skryté" zahrady Horto das Virtudes a když půjdete ulicídolů k řece dorazíte k Muzeu dopravy a spojů.

Cenově dostupné Klid a ticho Kde žijí místní obyvatelé

Festival svatého Jana (červen)

Tato staletá oslava svatého Jana Křtitele je spíš hlasitá než úctivá. Je to obrovská pouliční party s grilem, ohňostrojem a zvláštní tradicí, kdy se lidé navzájem mlátí falešnými kladivy. Ať už se vaše mládežnická ubytovna nachází kdekoliv, některé ze slavností určitě uvidíte (a uslyšíte).

Adresa: City-wide

Fantasporto

Jste filmový fanoušek? V centru města se koná filmový festival s hlavními žánry sci-fi, fantasy a hororu. Promítají se nové celovečerní filmy i nezávisléprojekty. Většina projekcí se koná v divadleRivoli.

Adresa: Praça Dom João I, Porto, Portugal

Telefon: 0 22 339 22 00 / 022 606 30 00

Serralves Festival (květen)

Tento živý kulturní festival v areálu Serrelves nedělá nic napůl. Běží non-stop 40 hodin a nabízí představení a workshopy všeho, co si umíte představit.

Webová stránka: http://www.serralvesemfesta.com/pt/

Adresa: R. Dom João de Castro 210, 4150-417 Porto, Portugal

Telefon: 808 200 543 (information line during the festival)

Dia de Reis (6. ledna)

Den tří králů označuje konec vánočních oslav, ale v mnoha ohledech je to tak velký svátek jako samotné Vánoce. Rodinná karnevalová atmosféra se spoustou "Královských koláčů" (bolo rei), kulaté, měkké koláčky pokryté kandovaným ovocem.

Adresa: City-wide

NOS Primavera Sound (červen)

Tato variantaBarcelonského festivalu Primavera Sound je jedním z festivalových nejlépe střežených tajemství s ideální atmosférou pro batůžkáře. Je jako jeho velký bratr, ale s menším množstvím návštěvníků a mnohem hezčím prostředí parku.

Webová stránka: http://www.nosprimaverasound.com/?lang=en

Adresa: Parque da Cidade Portugal

Marés Vivas (červenec)

Ulice, nábřežía levné ubytovny jsou skvělé, ale nezapomeňte, že Porto má taky pláže! Tento trochu popovější letní festival má super polohu u moře v Vila Nova de Gaia.

Webová stránka: http://maresvivas.meo.pt/

Adresa: Praia do Cabedelo do Douro Foz do Douro, Portugal

Salão de Chá Aviz

Tato restaurace vás sicenenadchne svou kuchyní, ale levně se najíte. Francesinha - sendvič se směsí masa zalitý sýrem a tomatovou omáčkou s hranolkami je osvědčený, prověřený a oblíbený mezi baťůžkáři - bude vás stát €7.

Adresa: Rua do Avis, 27, Porto 4050-075, Portugal

Telefon: 022 200 4575

Black Mamba Burgers & Records

Nabízí přesně to, co má v názvu- ale milovníci masa si moc nepochutnají, protože MB burgery jsou výhradně veganské. Dejte si hamburger, hranolky a pití za €7,50 a potom si prohlédněte vinylové desky.

Adresa: Rua Mártires da Liberdade, 130, Porto, Portugal

Telefon: 022 326 6620

Restaurace Casa da Música

Nechcete šetřit na kvalitě? Zamiřtedo restaurace v této nápadné moderní koncertní síni, v těsné blízkosti ubytoven v centru města, kolem Boavista. Polední menu za super cenu €13 za tři chody.

Adresa: Av. da Boavista 604-610, 4149-071 Porto, Portugal

Telefon: 022 012 0220

Pinguim Café

Pokud jste v bohémské náladě, zamiřte sem. Za skromnou červenou fasádou v ulici Rua del Belmonte se skrývá bohémský bar se super suterénem, kde se konají hudební akce, divadlo a předčítání. Taky mají dobrý gin...

Webová stránka: http://pinguimcafe.blogspot.co.uk/

Adresa: Rua de Belmonte 67, 4440-452 Porto, Portugal

Telefon: 022 332 6062

Aduela Taberna-Bar

Slovo "uvolněný" mohlo být vytvořeno zrovna pro tento místní bar ve Victorii. Craft piva, dobré víno a tapas - budete chtít pít a mluvit až do ranních hodin. Vtéto oblasti je spousta levných hostelů, takže by se mohl stát i vaším "oblíbeným"...

Adresa: Rua das Oliveiras 36, Porto, Portugal

Telefon: 022 208 4398

BH Foz

Relaxujte vtéto stylové restauraci a baru v zrekonstruované budově v art deco stylu a výhledem na moře. Skvělé místo pro odpolední kávu, pár sundownerů, nebo zábavnou noc.

Webová stránka: http://www.bhfoz.pt/

Adresa: Avenida do Brasil 498, Porto, Portugal

Telefon: 0910 993 040

Mercado do Bolhão

Rušné tržiště s potravinami je skvělým místem, kde koupit zeleninu, sýry nebo uzeniny na piknik a má také malé stánky s vařeným jídlem za skvělé ceny. Ideální pro hladové batůžkáře, kteří na cestách potřebují doplnit energii.

Adresa: Rua de Fernandes Tomás, 4000-214 Porto, Portugal

Telefon: 022 200 9975

Centro Comercial Bombarda (Obchodní centrum)

Kdyby jen všechny obchodní centera byli takové. Shlouček obchdů s nezávislým uměním, řemesly, módou a značkové butiky pod jednou střechou - budete chtít koupit více, než se vám vejde do pokoje.

Webová stránka: http://ccbombarda.blogspot.co.uk/

Adresa: Rua de Miguel Bombarda 285, 4050-379 Massarelos, Porto, Portugal

Fernandes Mattos & Ca

Obchod s dárkovým zbožím, který zahambí všechny ostatní. Za elegantní fasádou na dvou patrech najdete retro dárky, barevné hračky a různá zařízení.

Webová stránka: https://www.facebook.com/fernandesmattos1886

Adresa: Rua das Carmelitas 108, Porto, Portugal

Telefon: 022 200 5568

Fotografie: https://www.facebook.com/fernandesmattos1886/photos/pb.532464853508147.-2207520000.1437146854./737365619684735/?type=3&theater;

Naučte se milovat port: Pravděpodobně si jej spojujete s drahými jídly, ale budete se divit, jak levně si můžete dát pár drinků v degustačních místnostech port house. Mají zájem prodávat turistům, proto jsou ochutnávky zdarma a nízké ceny běžné. A bílé portské je za horkého dne moc dobré...

Připojte se k prohlídce zdarma: Pancho Tours (www.panchotours.com) vás provede kolem historického centra zdarma - i když dýška jsou vítány, pokud se cítíte velkorysý. Pravděpodobně budete ve velké skupině, ale je to stále dobrý způsob, jak se zorientovat a seznámit se s ostatními batůžkáři. Procházky jsou k dispozici denně po celý rok a jedna trvá 2,5 hodiny.

Nezůstávejte ve čtvrti Ribeira: Ať už se zdá jakkoli vzrušující, je to velká turistická zóna. Dobré místo, kde si dát rychlé pivo u řeky, ale na jídlo a zábavu si raději zajděte jinam. Vitoria je dobrá sázka.

Letiště

Letiště Francisco Sa Carneiro se nachází asi 11km od města Porto a Metro je ten nejjednodušší způsob, jak se dostat do ubytovny v centru města. Platformy jsou jasně označeny, vlaky odjíždějí každou půlhodinu a jízdenka stojí jen €2,35. Můžete také využít místní autobusy - na letiště jezdí 6 linek, včetně dvou nočních. Jsou levné, ale cesta trvá déle.

Železniční doprava

Hlavní stanice Porta jsou Campanhã a São Bento. Campanhã pro meziměstské, včetně Lisabonu. São Bento slouží převážně pro místní linky, plus malebná linka Douro - ale i když nikam nejedete, stojí za to se do hlavní haly stanice podívat a obdivovat její velkolepou dlažbu azulejos.

Autobus

Baťůžkáři, kteří přijedou autobusy Rede-Expressos a Citi-Express dorazí a odjedou ze stanice Rua Alexandre Herculano 366. Nejbližší stanice metra jsou São Bento a Batalha.

Doprava po městě

Porto má rozsáhlou síť metra o šesti linkách a spoustu autobusových linek. Většinu forem dopravy můžete využít s jízdenkou Andante, ale její nabíjení s cestovními kredity může být matoucí: kredity jsou v rozmezí od Z2 (dvě zóny) do Z7 (sedm zón), a zóny se počítají od místa, kde začnete svou cestu. Takže kredit Z2 platí k cestování v rámci aktuální zóny a také do jakéhokoli přilehlé zóny, a tak dále.

Pokud plánujete veřejnou dopravu využívat často, zvažte koupi Andante 24, která umožňuje neomezené cestování v rámci daného počtu zón, nebo jízdenku Andante Tour, která umožňuje neomezené cestování do všwch zón po dobu 24 hodin (€7) nebo tří dnů (€15).

Jazyk: portugalština

Měna: Euro

Napětí: 220V

Telefonní předvolby: +351 pro Portugalsko, 22 pro Porto

Čísla tísňového volání: Vytočte 112 pro ambulanci, policii a požární služby. K dispozici je také 24-hodinová lékařská linka na 808 242 424.

Otevírací doba: Obchody jsou obecně zavřené přes oběd, v sobotu odpoledne a v neděli. Obvyklá otevírací doba je 9:00 - 13:00 a pak 15:00 - 19:00. Velká nákupní centra pravděpodobně otevřou později a bary v centru města budou otevřeny až do rána.

Nemocnice

Hospital Geral de Santo António (Centro Hospitalar do Porto, EPE)

Largo Prof. Abel Salazar, 4099-001 Porto, Portugal

022 207 7500

Hospital de Santa Maria

Rua de Camões 906

Porto, Portugal

022 508 2000

Pošta

Município (Porto)

Praça General Humberto Delgado, 4000-999 Porto

022 340 0202

Turistická kancelář

Município do Porto - Posto de Turismo Do Centro

Rua Clube dos Fenianos, 25, 4000-172 Porto, Portugal

022 339 3472