Ubytovny v Edinburgh

Hledáte - Hostel, levný hotel, apartmán, pokoj, chalupu, pokoj se snídaní B & B, nebo ubytovnu - Edinburgh? Už nemusíte dál hledat, všechny dobré ceny pro následující město: Edinburgh jsou na Hostely.com. Tak jako tisíce lidí každý měsíc, zarezervujte si vaše ubytování bezpečně za nejlepší cenu ve všech čtvrtích - Edinburgh. Na této stránce můžete jedoduše najít hostel v centru, univerzitní studentské čtvrti, v blízkosti autobusové zastávky, nádraží, letiště a blízko všech atrakcí - Edinburgh.

Vítejte v Edinburghu

Edinburgh, nebo také „Auld Reekie“ je nabitý sopečným množstvím věcí, které dělat. Doslovně. S vyhaslou sopkou a moderní architekturou bok po boku a kultovním Edinburgkým hradem s výhledem na město, "Atény severu" mají něco pro všechny, baťůžkáře, lidi dychtící po kulturním vyžití i zatvrzelé komediální fanoušky. Jedeno z nejžádanějších měst k žití ve Velké Británii, Edinburgh vás zláká na procházku kolem centra města, kde je pořád co dělat. A s ohromnými, ale levnými ubytovnami v centru města, si můžete Edinburgh naplno užít i bez toho abyste museli vykrást banku. Jen krůček od mládežnických ubytoven v centru města jsou bary, obchody, muzea a další atrakce, které vám zaručeně zabaví. Právě teď je ten vhodný čas na návštěvu hlavního města Skotska a vytvořit si nezapomenutelné zážitky.

Výlet na Arturovo sedlo

Nechte ubytovnuza sebou a užíjte si den dováděním na místě, na kterém jak někteří věří býval Camelot. Stoupající 250m nad trávníky Holyrood Parku, bude vyhaslá sopka to pravé pro drsné dobrodruhy a ještě k tomu nabízí parádní výhled na město. Podle prvomájové tradice, mladé ženy, na kopcích močí své tváře v ranní rose, aby byly krásné - ale je to docela osvěžující pro každého v každém ročním období.

Čtvrť:Holyrood

Window Shopping na Victoria Street

Dokonce i batůžkáři mají slabost promódu. Projděte si nádherně zakřivenou ulici Victoria Street. Začněte u George IV Bridge a přejděte ažk Grassmarket. Je tam všechno: od trendové módy ve Swish přes nadčasové tvídy ve Walker Slater potlusté knihyv knihkupectví Old Town Bookshopa smradlavé sýry v Ij Mellis.

Čtvrť:Staré město

The Meadow

Sluňte se pod Edinburským sluníčkem nebo se schovejte ve stínu pod stromem se studenty Edinburské Univerzity, kteří si dávají pauzu od přednášek. Travnatý most mezi Starým městem a Jižní Stranou je skvělé místo k zastavení při procházce klidnější předměstskou obcí.

Čtvrť:Newington

Edinburský hrad

Hrad je posazený na vyhaslé sopce a každý správný baťůžkář by ho měl navštívit - je nejen fascinující, ale také vám pomůže se zorientovat v křivolakých uličkách pod ním. Túry občas vedou slavní herci, tak mějte oči otevřené.

Webová stránka: http://www.edinburghcastle.gov.uk/

Adresa: Edinburgh Castle, Castlehill EH1 2NG

Čtvrť:Staré město

Telefon: 0131 225 9846

Edinburgh Dungeon

Hrozivédobrodružství skrz1000 let skotských padouchů, lumpůa darebáků. Herci, speciální efekty a atrakcepřivedou k životu mučírnu, sériové vrahy a dokonce i místní kanibala Sawney Beana.

Webová stránka: http://www.thedungeons.com/edinburgh/en/

Adresa: 31 Market Street, EH1 1DF

Čtvrť:Staré město

Telefon: 0871 423 2250

The Stand Comedy Club

Jediné pouze komediální místo v Edinburghu. The Stand je přehlídkou místních talentů. S představenímisedm nocí v týdnu, se budete smát celou cestu zpět do hostelu.

Webová stránka: http://www.thestand.co.uk/

Adresa: 5 York Place, EH1 3EB

Čtvrť:Ulice Queen

Telefon: 0131 558 7272

Our Dynamic Earth (amfiteátr)

Během školních prázdnin se mu raději vyhněte, ale když jsou děti usazené v lavicích, vyražte do světa interaktivních exponátů, které vás provedou příběhem Země.

Webová stránka: http://www.dynamicearth.co.uk/

Adresa: Holyrood Rd, EH8 8AS

Čtvrť:Holyrood

Telefon: 0131 550 7800

Jižní strana

Uni centrální, Jižní strana je plnástudentských míst k jídlu, pití a kde si celkově trochu odpočnout. Se zaměřením na studenty je to obzvláště příjemné místo pro baťůžkáře.

Cenově dostupné Kde žijí místní obyvatelé

Staré Město

Centrum Edinburghu, Staré Město je plné elegantních kamenných budov, muzeí a slavných památek, včetně hradu, katedrály svatého Jiljí a Národní galerie.

Krásné budovy Centrální Turista

Princes Street

Ulici jenemožné se vyhnout, Princes Street je hlavní nákupní ulicí. Ulice je uzavřena pro všechny kromě tramvají, autobusů a taxíků. Všechny budovy jsou na severní straně ulice, což umožňuje úžasný výhled na Staré Město a Edinburský hrad.

Přední značky Procházky Centrální

Mezinárodní festival v Edinburghu (srpen)

Koná sečtyři týdny v srpnu, je globální vrchol divadelního umění, plný prvotřídního divadla, tance a hudby. Jedná se o největší festival umění na světě. Nesmíte si ho nechat ujít.

Webová stránka: http://www.eif.co.uk/

Hogmanay (prosinec)

Edinburgh pro mnohé JE Nový rok - 31. prosince se město promění v obří pouliční párty. Každý by měl zažít Nový rok v Edinburghu alespoň jednou v životě. Je to povinné.

Edinburgh Fringe Festival (srpen)

Hodně oblíbený uturistů a baťůžkářů, Fringe je v popředí s Mezinárodním festivalem. Je to přehlídka experimentální práce a vycházejících talentů. Plno vystoupení je zdarma.

Webová stránka: https://www.edfringe.com/

Edinburský jazzový a bluesový festival (červenec)

Běhemdeseti dnů v červenci ulicemi zní hudba. 400 virtuózních umělců z celého světa se zde zastaví, aby ohromili jazzové fanoušky.

Webová stránka: http://www.edinburghjazzfestival.com/

Meadows Festival (červen)

Hudební a komunitní festival v červnu, který pořádají dobrovolníci a je zdarma - jsou tu tři hudební pódia, plus výstava, umělecké soutěže a více. Vyražte z ubytovny a ochutnejte místní život.

Webová stránka: http://www.meadowsfestival.org/

Adresa: The Meadows Melville Drive, Edinburgh, Midlothian EH9 9EX, United Kingdom

Čtvrť:Newington

Edinburgh Mela (srpen)

Oslava světové hudby a tance se koná na Leith Links, bývalém golfovém hřišti. Je to také skvělá příležitost pro turisty, aby ochtnali mezinárodní kuchyni.

Webová stránka: http://www.edinburgh-mela.co.uk/

Adresa: Links Gardens, Edinburgh EH6 7QR, United Kingdom

Čtvrť:Leith odkazy

Union of Genius

Oblíbené jsoutady domácí polévky, které vás vezmou na cestu kolem světa, od libanonské citrónové, čočkové a špenátové polévky až po marockou hariru, vše podávané s velkým kusem chleba. Každý den je na výběr šest polévek.

Webová stránka: http://www.unionofgenius.com/

Adresa: Forrest Rd, EH1 2QN

Čtvrť:Staré město

Telefon: 0131 226 4436

Fotografie: https://www.facebook.com/UnionOfGenius/photos_stream

Lovecrumbs

Zabořte zoubky do dobrůtek vLovecrumbs ve West Portu. Podávají se jen dortya ... nic jiného. Kdyby naše dorty byly takhle dobré, taky bysme nedělali nic jiného.

Webová stránka: http://www.lovecrumbs.co.uk/

Adresa: 155 West Port, EH3 9DP

Čtvrť:Západní Konec

Telefon: 0131 629 0626

Hemma

Pro baťůžkářskou snídani si zajděte doHemma: máme na mysli tlačenku, slaninu, sázená vejce, restované brambory, houby a toastový chléb z místní pekárny Manna House. Bloody Mary jsou tady legendární.

Webová stránka: http://www.bodabar.com/hemma/

Adresa: 73 Holyrood Rd, EH8 8AU

Čtvrť:Holyrood

Telefon: 0131 629 3327

Bramble

Chcete na chvíli utéct z ubytovnya dát si koktejl? V tomto útulném baru dělají skvělé. Přes týden po práci je tady klidná atmosféra, ale navštivte ho raději v pátek nebo v sobotu večer pro více si užijete a potkáte skvělélidi.

Webová stránka: http://www.bramblebar.co.uk

Adresa: 16A Queen Street

Čtvrť:Ulice Queen

Telefon: 0131 226 6343

The Liquid Room

Liquid Room byl poprvé otevřen v květnu 1997 a na jeho seznamu je obrovské množství umělců každého žánru. Od Snow Patrol přes De La Soul a Kaiser Chiefs až k Black Eyed Peas.

Webová stránka: http://www.liquidroom.com/

Adresa: 9C Victoria Street, EH1 2HE

Čtvrť:Staré město

Telefon: 0131 225 2564

The West Room

Skvělémísto, kde si po nakupování zajít na koktejl. Uvolněte se pod největšími stínítky v Edinburghu nebo si namixujte svůj vlastní koktejl na speciálních koktejlových lekcích.

Webová stránka: http://www.thewestroom.co.uk/

Adresa: 3 Melville Place

Čtvrť:Západní Konec

Telefon: 0131 629 9868

Romanes & Paterson

Ulice Princes Street je plná předních značkových řetězců a obchodních domů a obchodů se skotskými suvenýry. Podívejte se, jaký je váš tartan u Romanes & Paterson- prodávají kilty a další oděvy z tartanu již od roku 1878.

Adresa: 62 Princes Street, Edinburgh EH2 2DF

Čtvrť:Ulice Princes

Telefon: 0131 225 4966

Out of the Blue Flea Market (bleší trh)

Poslední sobotu v měsíci, se prohrabujte různýmidruhy vintage věcí, které budete rázem potřebovat.

Webová stránka: http://www.outoftheblue.org.uk/out-of-the-blue-flea-market/

Adresa: Dalmeny Street

Čtvrť:Leith

Edinburský farmářský trh

Víme, že po páteční noci se vám z ubytovny nechce- ale tento oceňovaný trh otevřený v sobotu ráno, nabízí více než 50 výrobců prodávající maso, ryby, sýr, čatní, chléb a organické pivo. Myslíme si, že stojí za to...

Webová stránka: http://www.edinburghfarmersmarket.co.uk/

Adresa: Castle Terrace, Midlothian EH52 6RH

Čtvrť:Západní Konec

Telefon: 0131 220 8580

Navštivte muzea v Meadows:

Když cestujete s batohem na zádech, je třeba počítat každý haléř. Vstup do většiny galerií a muzeí je zdarma, a je tady taky spousta věcí k vidění mimo ně - zamilujete si Edinburgské parky.

Zapomeňte na srpen:

S tolika festivaly, které se konají v létě, Edinburgh v tomto ročním období stojí majlant, tak si návštěvu rozmyslete na jindy. Nebo rezervujte ve velkém předstihu!

Zbavte se stereotypu:

Život na ubytovně a studentský život mají mnoho společného. Tak zamiřte na Jižní Stranu, kde najdete spoustu týdenních aktivit zaměřených na místní vysokoškolskou populaci. Je to skvělý pohled na Edinburgskou mládež.

Přečtěte si The List:

Podívejte se na stránky The Lista dozvíte se, co je v hospodách a místech po celém městězdarmahttps://www.list.co.uk/events/where:edinburgh/

Letiště

Edinburgské letiště se nachízí 8 mil (12km) západně od města. Existuje několik způsobů, jak se z letiště dostat do města. Služba Airlink 100 je kyvadlový autobus, který jezdí 24 hodin denně mezi Edinburgským letištěm a stanicí Waverley Bridge (poblíž ulice Princes Street a hlavního vlakového a autobusového nídraží). Odjíždí ze zastávky D a jezdí každých 10 minut ve špičce, cesta do Waverley Bridge trvá přibližně 30 minut. Jízdenka stojí £4,50. Jízdenky jsou k dostání u řidiče, na autobusové zastávce, na informacích na letišti nebo on-line na www.flybybus.com.

Pokud přijedete mimo pracovní dobu (mezi 00:47 a 04:17, 7 nocí v týdnu), je k dispozici noční autobus N22, který jede do města a stanice Ocean v Leith přes jižní Gyle. Jezdí každých 30 minut a cesta do Waverley Steps trvá 28 minut, s pevnou cenou £3 za jízdenku, která vám umožní neomezené cestování na jednu noc.

Pro více vyhlídkovou jízdu, kolem RBS World Headquarters, Skotského parlamentu a paláce Holyroodhouse, jeďte autobusem číslo 35. Odjíždí ze zastávky F a jezdí každých 15 minut od pondělí do soboty přes den a každých 30 minut večer a v neděli. Cesta trvá asi hodinu, a jízdenka stojí jen £1,50.

Tramvaj

Tramvajová doprava je rychlý způsob jak se dostat z letiště do ubytovny v centru města. Kupte si jízdenku z automatu na tramvajové zastávce na letišti. Jízdenka do města stojí £5, ale cena stoupne na £10, pokud si jízdenku koupíte u řidiče. Cesta do centra města tramvají trvá přibližně 20 minut.

Železniční doprava

Nádraží Edinburgh Waverley se stále rekonstruje, ale přesto zde najdete všechny obvyklé kavárny a služby jako je pronájem automobilů, které očekáváte od velké železniční stanice. Jsou tady krásné vlakové trasy, které vedou podél západního pobřeží a do St Andrews, které vás vezmou přes Forth Bridge. Nebo pro rychlý výlet, naskočte na vlak do Berwick-upon-Tweed a užíjte si pobřeží.

Doprava po městě

Tramvaj

Tramvajová doprava sčítá 15 zastávek a je to rychlý způsob, jak se pohybovat po městě - a nyní je možné si vzít do tramvaje i kolo. Jízdenky na městskou zónu (s výjimkou letištní zóny) stojí £1,50 a 24 hodinnová denní jízdenka zahrnuje tramvaj i autobus a stojí £4 (nebo £9, včetně letištní zóny).

Autobus

Stáhněte si aplikaci Transport for Edinburgh app z Apple App Store nebo Google Play a platit jízdné v autobusech bude super snadné. Nahrajte si do telefonu M-jízdenky a aplikace vám dá vědět, kdy přijede další autobus nebo tramvaj.

V autobusech (kromě Airlink) je možné platit pouze přesně, takže je nutné mít nachystanou přesnou částku nebo použít m-jízdenku. Řidiči nemají žádné drobné, takže m-ticket je lepší, pokud nebudete mít přesně na korunu.

Kolo

Skvělý způsob dopravy po městě, zvláště když je pěkné počasí. Půjčení kola může stát od £15 a £20 na den nebo £70 a 90£ na týden. Obchod The Cycle Scotland je jen 7 minut chůze od vlakového nádraží, v samém srdci Starého Města. Mohou také doporučit cyklostezky nebo zařídit průvodce.

Taxíky

Na taxík můžete zamávat, pokud to má rozsvícené světla. V noci se vyplatí zajít na stanoviště (pokud si zavoláte taxi, pravděpodobně vám naúčtují okolo 80p navíc). Dozor na stanovištích vám poradí. Uvědomte si však, že pokud jste něco vypili a řidič vás v autě mít nechce, on nebo ona vás může odmítnout svést.

Jazyk: angličtina

Měna: Britská libra

Napětí: 230 V, 50 Hz

Předčíslí: +44 pro Skotsko (Velká Británie), 0131 pro Edinburgh

Čísla tísňového volání: Vytočte 999 nebo 112 pro zachranné služby, policii a hasiče, 808 pro 24-hodinovou lékařskou pomoc na telefonu a 111 pro NHS (národní zdravotní služby) 24 hodin denně. Pro nepohotovostní policejní služby vytočte 101.

Otevírací doba: Obecně platí, že obchody jsou otevřeny od 09:00 do 17:30, s nočním nakupováním ve čtvrtek do 19:30 nebo 20:00 hodin. Mnoho větších obchodů má v neděli otevřeno po celý den, ale hospody, bary a restaurace otevírají mnohem později.

Nemocnice

Úrazové a pohotovostí oddělení (A&Es):

24-hour A&E Royal Infirmary of Edinburgh 
51 Little France Crescent, Edinburgh EH16 4SA
0131 536 1000

24-hour A&E Department, St John’s Hospital

Livingston Howden Road West,

Livingston, West Lothian EH54 6PP

01506 523000

Pošta

Hlavní pošta se nachází ve čtvrti West End v Edinburghu, jen kousek od nádraží Haymarket.

4a West Maitland Street, EH12 5DS

West End

0131 229 5906

Turistická kancelář

3 Princes Street, EH2 2QP, Tel 0131 473 3868

K dispozici je také návštěvnické informační centrum na letiště v Edinburghu.

Čtvrti

Hostel Hostely a ubytovny - Kick Ass Grassmarket View All Images

Located in the Grassmarket only 3 minutes' walk from Edinburgh Castle and 3 minutes' walk to Royal Mile, The Elephant House and Greyfriars Kirkyard. Grassmarket, Armstrong's, Edinburgh Castle, The Scotch Whisky Experience all 0.4 km away. Edinburgh Military Tattoo, National Museum of Scotland, University of Edinburgh, Edinburgh Festival Theatre and the Royal Mile are just under 1 km away. Edinburgh Airport is 10.5 km away. A supermarket, bars, cafes and restaurants are all here.

Hostel Hostely a ubytovny - Castle Rock Hostel View All Images

Enjoy being in Edinburgh's best location & being at the very heart of the city. We are a stroll from the bus, train and the airport bus and a 1 minute walk from Edinburgh Castle, 1 minute from the Royal Mile & 1 minute from the Grassmarket. We are in a relatively quiet street but the city's wonderful late night-life is also just around the corner - ideal! Edinburgh Airport is 10.5 km away. Supermarket,market, cafes, bars & restaurants all nearby. The Scotch Whisky Experience around the corner.

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel Royal Mile Backpackers View All Images

Situated smack bang in the city-centre overlooking Scotland’s most famous street – The Royal Mile. Located halfway between Edinburgh Castle and Holyrood palace, you can’t get much closer to the city centre attractions; bars, cafés, restaurants and nightclubs Step outside and be at the centre of it all. Guests also enjoy the benefit of access to the lively, bustling High Street Hostel with its wide range of facilities.

Hostel Hostely a ubytovny - Kick Ass Greyfriars View All Images

Located in the Grassmarket only 5 minutes' walk from Edinburgh Castle and 3 minutes' walk to Royal Mile, The Elephant House and Greyfriars Kirkyard. Grassmarket, Armstrong's, Edinburgh Castle, The Scotch Whisky Experience all 0.4 km away. Edinburgh Military Tattoo, National Museum of Scotland, University of Edinburgh, Edinburgh Festival Theatre and the Royal Mile are just under 1 km away. Edinburgh Airport is 10.5 km away. A supermarket, bars, cafes and restaurants are all here.

Hostel Hostely a ubytovny - High Street Hostel View All Images

We are located right in the centre of the Old Town of Edinburgh, in the oldest part of Scotland's capital, where gas lamps light up elegant buildings and cobblestone streets. All the main attractions of this beautiful city are a mere stone throw away. Stroll to the majestic Edinburgh Castle up the road, or take a quick hike to see the stunning views from Arthur's Seat. Only 5 mins stroll from Edinburgh Railway Station. Edinburgh Castle is a 10-min walk. Supermarket, bars, cafe's all around.

Hostel Hostely a ubytovny - St Christopher's Inn, Edinburgh View All Images

St Christopher’s Edinburgh is located in the centre of the Scottish capital amongst the charm of the Old Town - right next to Waverley (central) station, opposite the Edinburgh Dungeon and minutes walk from the Royal Mile and the Edinburgh Castle.

Hostel Hostely a ubytovny - Safestay Edinburgh View All Images

Stay at Safestay Edinburgh and you’ll be within easy walking distance of The Royal Mile, Clifford’s Tower, Edinburgh Castle, The Grassmarket, National Museum, The Edinburgh Dungeons and much more!

Hostel Hostely a ubytovny - CoDE Pod Hostels - THE LoFT View All Images

Nacházíme se v docházkové vzdálenosti od většiny významných památek a s dobrým spojením z a na letiště. Vlakové nádraží a autobusová zastávka je jen pár minut pěšky od našeho hostelu.

Majitelé a manažeři hostelu
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.