Student housing - Hostels - Coworking in Istanbul (Turecko)

Students, international students, interns, backpackers, roomates and digital nomads can book cheap dorms and safe private rooms in downtown Istanbul, close to boarding schools, high schools, colleges, halls of residence and universities, close to buses or train stations, airports or major attractions in Istanbul.

Čtvrti

Hostel Hostely a ubytovny - Gladden  Rooms View All Images

Central location , close to main attractions , public transportation , easy reach from the airport.

Hostel Hostely a ubytovny - The HUB Hostel View All Images

You can reach Taksim in 15 mins. - Sultan Ahmet ( Old City) in 20 mins. by public transport. Ferry port ( To the Asian side 10 mins by ferry, kadıköy 25 mins. by ferry) Ortaköy Yıldız Park Maçka Park Dolma Bahçe Palace Sultanahmet area is 9 km away Ataturk Airport is within 25 km.

Hostel Hostely a ubytovny - Bunk Hostel View All Images

Our hostel is located in the very centre of the city. This location allows you to be at the centre square (Taksim Square) 6-7 minutes by walk and gives you chance to get any kind of transportation (metro, bus, tram, ferry) only by walking distance.

Hostel Hostely a ubytovny - Hanchi Hostel View All Images

Naše zařízení se nachází v Kumkapı, což je jedinečná historická oblast rybářských restaurací, spojená s arménskou a osmanskou architekturou. Jsme blízko všech hlavních destinací a dopravních zařízení: Hagia Sofia a Sultan Ahmet, Grand Bazaar jsou vzdáleny 15 minut, Veřejná doprava: tramvaj T1 a M1 & M2 & Marmaray jsou vzdáleny 10 minut. Nacházíme se blízko všeho!

Hostel Hostely a ubytovny - Hostel Chambers of the Boheme View All Images

Mevlana muzeum 1 km Galata věž 1.5km Spice Market 2.5km Velký bazar 3km Modrá mešita 4km Saint Sofia muzeum 4km

Hostel Hostely a ubytovny - Cheers Lighthouse View All Images

Naše pokoje s výhledem na oceán v Hostelu vypadají po asijské straně Istanbulu, princezních ostrovů, Marmarského moře a malé Hagia Sophie. Obklopen hlavními památkami, jako je Modrá mešita, Little Hagia Sophia, naše Hostel je v docházkové vzdálenosti od všech hlavních atrakcí.

Landlords and property managers
Zaregistrujte váš hostel nyní na našem novém Extranetu.