Székesfehérvár - Vadaszkurt Pension

Moricz Zsigmond u. 1, Székesfehérvár, Hungary, 8000

Přehled hostelu

Mediaeval buildings, old churches, cobbled streets and a wealth of art monuments make it a superb destination for a holiday or weekend break. If you are looking for a cheaper alternative to a hotel, without compromising on quality, then the pension is the perfect solution for your visit to central Hungary. Friendly and helpful staff are on hand 24 hours a day, and can assist you with arrangements of airport transfers, laundry and conference facilities. Don't hesitate to enquire about the excursions on offer to residents, including boat cruises on Lake Velence, wine tasting trips and journeys to Budapest. Unwind…

Mediaeval buildings, old churches, cobbled streets and a wealth of art monuments make it a superb destination for a holiday or weekend break. If you are looking for a cheaper alternative to a hotel, without compromising on quality, then the pension is the perfect solution for your visit to central Hungary. Friendly and helpful staff are on hand 24 hours a day, and can assist you with arrangements of airport transfers, laundry and conference facilities. Don't hesitate to enquire about the excursions on offer to residents, including boat cruises on Lake Velence, wine tasting trips and journeys to Budapest.
Unwind in the inviting interiors and appreciate the warm terracotta tones of the public and private spaces. Conduct business and benefit from the host of professional facilities on offer. Stay connected with the complimentary Wi-Fi access. Relax and sip refreshments in the stylish, sophisticated bar and wine tavern. Play a spot of billiards, a game of pool and pamper yourself with a massage. Whether relaxation, exploration or business is on the agenda, make the most of the impressive options on offer.
The hotel has 26 rooms-2 floors-bar-restaurant-AC-heating-24 hour front-desk-safety deposit box-heating-luggage storage. Vadaszkurt Pension is situated in Szekesfehervar-the town of Hungarian kings-located halfway between Budapest and Lake Balaton-Guests can visit various unique sites-such as ancient churches-medieval buildings and ruins-narrow streets and unique places in the ancient city.
The pension offers solarium-massage-billiards. The pension offers meeting-banquet facilities-airport shuttle-laundry-currency exchange-tour desk-ticket service-parking lot.

Čti více....
Tento hostel již není na našich stránkách k dispozici, ale rádi bychom Vám doporučili hostely níže: Hledat další hostely v Székesfehérvár

Vybavení

 • Klimatizace
 • Bar
 • Parkoviště
 • Žádná večerka
 • Směnárna
 • Internet / Wi-Fi
 • 24 hodinová recepce
 • Restaurace
 • Bezpečnostní schránka
 • 24 hodin teplé sprchy
 • Turistická / Cestovní kancelář
 • Praní prádla

registrace do/odhlášení z detaily

Přístup na pokoj v den příjezdu - Od: 13:00

Čas kdy váš pokoj musí být vyklizen v den odjezdu: 11:00

registrace do/odhlášení z detaily: Toto je čas, kdy bude váš pokoj připraven v den vašeho příjezdu a čas, kdy máte pokoj opustit v den vašeho odjezdu. Pokud přijedete dříve nebo odjedete později, většina ubytovacích zařízení uskladní vaše zavazadla na bezpečném místě, které je přístupné 24 hodin denně. Prosím zkontrolujte si seznam služeb nabízených konkrétním ubytovacím zařízením, abyste si potvrdili, že jsou k dispozici.

Storno podmínky

Zákazníci mohou zrušit své rezervace bez nabíjení až 2 dny před příjezdem. Po tomto datu budou uplatňovat poplatky majetku do celkových nákladů rezervace. Poskytnuté zálohy jsou nevratné.

Důležité informace

Pokud chcete pokračovat s vaší rezervaci požadujeme platnou kreditní kartu. Zbývající částka rezervace bude předschválený den rezervace a platí v den příjezdu Travelmed Hotels Group. V případě, že předběžná autorizace nezdaří, se Kontaktujeme vás alternativní kartu Podrobnosti. To by mělo být uspořádány do 24 hodin od našeho e-mailu, jinak že rezervace bude zrušena bez náhrady zálohové platby.

Víza pro konzuláty

Naše potvrzovací e-maily mohou být použity jako důkazy o cestování pro konzulát.

V potvrzovacím e-mailu může být uvedeno více jmen.

Email je neplatný Vyplňte emailovou adresu Vyplňte předmět Vyplňte zprávu Vyplňte jméno od
1 další osoba si právě teď prohlíží tento hostel! %s dalších osob si právě teď prohlíží tento hostel! Poslední rezervaci před 1 hodinou z %s Poslední rezervace před %s hodinami z %s Poslední rezervace dnes z %s Poslední rezervace včera z %s Poslední rezervace tento týden z %s