Hostely Amsterodam

Amsterdam

Hlavní město Nizozemska, Amsterodam není příliš velké město (něco přes 200 km2), ale má něco pro každého od batůžkářů po rodiny.

Obyvatelé Amsterodamu mluví holandsky, ale mnoho z nich mluví perfektně anglicky. Stejně jako většina evropských zemí, používají měnu Euro.

Architektura Amsterodamu, kde stojí moderní budovy vedle více konvenčních, dělá toto město velice příjemné k návštěvě. Vedle jeho mnoho parků, muzeí a dalších atrakcí, vychutnáte si procházky na které zajdete z vašeho hostelu.

Jeho průměrná velikost také umožňuje poměrně snadou návštěvu. Můžete rychle procházet staré město a přilehlé Red Light District, pak jít do muzea okresu a dále na jih.

Doprava
Bez pobřeží, Amsterodam je město ideální pro cestování na kole.Vydáte-li  do města autem, budete brzy chtít nechat své auto na parkovišti po celou dobu pobytu.
Polovina obyvatel Amsterdam jezdí na kole. Můžete si pronajmout svoje vlastní v různých částech města. Jezděte podle pravidel silničního provozu a dávejte pozor na chodce, a také na tramvaje, mají přednost!

Je tu také celá čvrť, kde nesmí jezdit auta jménem GWL ground, v blízkosti centra města.

Jestliže se potřebujete dostat někam dál nebo jste unavení, místní hromadná doprava je velmi efektivní. Existuje několik tramvajových linek křížujících město, nepočítaje autobus a metro. Tyto tři druhy dopravy, které jsou spravovány stejnou společností (GVB), nabízejí jednotnou jízdenku, kterou můžete použít v jakékoliv kombinaci.

Nejlevnější způsob, jak cestovat a prohlédnou si atrakce města je zakoupit si kartu I Amsterdam. Je k dispozici pro pobyty na 1, 2 nebo 3 dny, a kombinuje neomezený přístup k veřejné dopravě a volný vstup do třiceti muzeí, plus 50 speciálních nabídek, jako je plavba říční lodí. Stojí mezi 38 až 58 eur v závislosti na době trvání. Tuto kartu je možné zakoupit on-line, v turistických kancelářích, na letišti a na nádraží.

Neodjíždějte pokud jste si nezarezervovali vaše ubytování. Jestliže ještě nemáte udělanou rezervaci, využijte našich rezervací v hotelu nebo hostelu v Amsterodamu. Nabízíme široký výběr ubytování za výhodné ceny.