Atrakce Amsterodamu

Musée van Gogh

Amsterodam je možné navštívit ve všech ročních obdobích, ale podzimy a zimy jsou dost šedé a deštivé, nepočítaje vítr, který může být velmi silný. Během těchto období, můžete navštívit zajímavosti, které se nachází venitř.

 Kulturní dědictví Amsterodamu je impozantní, ale město má málo známé památky. Jeho hlavní kulturní atrakcí jsou muzea. V tomto ohledu určitě navštivte chrám zasvěcený malíři Van Goghovi.V domě, kde malíř Rembrandt žil 1639 – 1660 jsou vystaveny nekteré jeho práce


Zeleně jsou v Amsterodamu velmi populární. Amsterdamse Bos, obrovský les který byl vysázen v 30. letech a lze prozkoumat pěšky či na kole, je ukázkovým příkladem. 

Můžete se také rozhodnout strávit dlouhé hodiny chozením, plavbou na lodi podél kanálů nebo jízdou na kole tak jako místní. Také se můžete rozhodnout strávit dlouhý čas každý den pouze relaxaci v jedné z nespočetných kaváren. Atmosféra je klidná a jednoduchá ale přesto velmi dynamická.

Celkově vstupné na atrakce Amsterodamu je docela drahé, mezi 7 a 10 €. Proto, pokud máte v úmyslu navštívit několik památek, doporučujeme zakopit Amsterdam I Pass, který nabízí několik slev plus neomezený přístup k hromadné dopravě. (Více informací naleznete na naší hlavní informační stránce).

 Staré centrum, i když velmi turistické, určitě stojí za návštěvu.

 Pokud budete chodit ve starém městě, neobvyklý pohled na Red Light District vás může zdržet, jestliže jste neměli v úmyslu sem zavítat. Bohémská scenérie a množství prostitutek je neuvěřitelné. Jestliže si chcete prohlédnout Red Light District v plné kráse, zavítejte sem po setmění.