Noční život v Amsterodamu

Amsterdam de nuit

V Amsterodamu je spousta denního dění, ale noční život má také své kouzlo. Už možná víte, že užít si noční život je třeba. Jděte zpátky do svého hostelu pozdě odpoledne si zdřímnout, jestliže je to nutné, ale určitě si vychutnejte noční život v Amsterodamu.

Pokud máte rádi tanec, je tu mnoho nočních klubů, které jsou seriózní. Jsou soustředěny v sousedství Rembrandtplein a Leidseplein, ale také v jiných částech města. 

Chcete-li jíst, naleznete široký výběr restaurací nabízející jídla ze všech zemí. Kromě toho můžete snadno jíst i levně. Existuje široké spektrum prodejen, pouličních prodavačů a barů sloužících k občerstvení, které vás bude stát méně než 5 €. 

Noční život v Amsterodamu může být drahý v turistických oblastech, jako vždycky. Ceny mohou být velmi rozdílné za tu samou sklenici Heinekena, záleží kam zajdete. Ale na druhé straně turistické oblasti, jako jsou náměstí Dam, Red Light District “, ulice Damrak v přední části centrální nádraží, Rembrandtplein nebo Leidseplein nabízejí více možností barů a restaurací. Takže jděte do toho s mírou! Pravděpodobně potkáte mnoho skupin studentů, kteří se přisli pobavit na konci týdne.

Je užitečné připomenout, pokud nemáte rádi alkohol a dáváte přednost konopí, Amsterodam je místo, které potřebujete pro strávení dovolené. Je zde legální si koupit marihuanu pro vlastní spotřebu.Takzvané kavárny, kde můžete marihuanu koupit, jsou velmi početné, a to zejména ve starém městě, mezi hlavním nádražím a Damsquare. 

Vondelpark je 47 hektarový městský park, který se nachází západně od Leidseplein. Je tu venkovní jeviště a pořádají se tu divadelní a hudební představení během celého léta.