Hostely Barcelona

Plaza Real Barcelone

Druhé největší město Španělska, prosperující a živé, hlavní město provincie Katalánska se rozléhá na asi 490 km2, a žije tu 1,5 milionu lidí. Nachází se podél pobřeží Středozemního moře, je významným centrem nejen ekonomickým, ale i kulturním a turistickým.
Dva jazyky, kterými se v Barceloně běžně mluví jsou kastilanština (španělsky) a Katalánština.Značky a plakáty jsou všechny psány v Katalánštině, ale když mluvíte s lidmi ve španělštině, budou reagovat v tomto jazyce. Měnou je euro.

Doprava

Většina lidí používá metro, autobus nebo taxík. Nejjednoudušši a nejpraktičtější je metro, které umožní návštěvníkům snadněji dosáhnout některých odlehlých atrakcí, jako je Park Guell.
Namísto koupě jednotlivých jízdenek, pokud máte v úmyslu jezdit metrem celý den, je úspornější zakoupit si turistickou kartu na několik dnů. Kromě toho se tyto karty používají v autobusech, stejně jako v metru. Můžete si také zakoupit balíček 10ti jízdenek, což vyjde levněji než kupovat jízdenky po jedné.

Jsou zde také dvoupatrové autobusy, které vás provezou kolem hlavních památek města. Jeden lístek zakoupený v jednom z mnoha stánků kolem města, vám umožní jezdit celý den a můžete si vystoupit a nastoupit kdykoliv chcete.

V centru města, je gotická čtvrť, která se dá jednoduše navštívit pěšky, stejně jako Las Ramblas.