Hostely Berlín

Berlín je obrovský, mnohem větší než Paříž! V severo-východní části Německa má Berlin 12 správních obvodů, z nichž každý má svůj vlastní styl, což znamená, že Berlín má více center.

Při posledním sčítání lidu měl Berlín 3,5 milionu obyvatel a město Berlín má celkem 5 milionů lidí, pocházejících ze 180 zemí.
Mluví se zde německy (a angličtina je také často slyšet) a měnou je euro.

Doprava

Berlín je tak velké město, že nemůžete všechno obejít pěšky. Musíte použít městskou hromadnou dopravu. Stejně jako v mnoha jiných městech, v Berlíně jezdí autobusy, tramvaje a vlaky (ekvivalent v Paříži RER). BVG (Berliner Verkehrsbetriebe) řídí dopravní systém, který je jedním z nejefektivnějších a nejmodernějších v Evropě,a v neustálém vývoji. Tramvaje jezdí především ve východní části města. Pokud máte čas, půjčte si jízdní kolo, protože město je poměrně ploché a nabízí “vysoce rozvinutou síť cyklistických stezek, které lze bezpečně použít. Je-li to nezbytné, můžete si vzít kolo I do vlaku.

Chcete-li přejet z východní do západní části města a naopak, autobusy 100 a 200 jsou velmi praktické.

Různé dopravní systémy umožňují použití jedné jízdenky, ceny se liší podle počtu zón, kterými projíždíte. Můžete si také koupit kartu na celý den, což umožňuje neomezené cestování, což je doporučeno, pokud máte v plánu jezdit často po celý den.

A samozřejmě, Berlín půlí řeka Spree a cestování lodí, je způsob, jak spojit příjemné s užitečným. Všechny druhy exkurze jsou možné při cestě z jednoho bodu do druhého.

Berlin is huge, much bigger than Paris! In north-eastern Germany, Berlin has 12 administrative districts, each with their own style that offers kind of several “downtowns” in Berlin.

On the last count, Berlin had 3.5 million inhabitants and a total of 5 million people originating from 180 countries.

The language spoken is German (English is also frequently spoken), and the currency used is the euro.