Mládežnický Hostel – Atrakce Berlína

Berlín je město se vyznačuje svou historií. Nemůžete navštívit Berlín bez toho, aniž byste se na chvíli neprošli podél, co zbývá ze “Zeď hanby”, Berlínská zeď, symbol nyní vzdálenější minulosti .Otevřena více než 20 let, tato železná opona se nyní prodává v malých kouskách pro turisty! Zeď již téměř zmizela, ale město zřídilo historickou cestu s 29 informačními panely. 
Pro ty, kteří jsou nadšení tuto částí historie Berlína, je tu zeď – muzeum, která leží na přechodu Charlie, což byl hraniční přechod při cestě ze Západního Berlína do Východního Berlína.Toto muzeum nabízí stálou expozici o historii zdi. 
Adresa: Friedrichstraße 43-45, D-10969 Berlin-Kreuzberg 

Můžete také navštívit dokumentační centrum, které nabízí působivý archiv o historii železné opony. 
Adresa: Bernauer Strasse 111, 13355 Berlin-Mitte. 

Dalším symbolem města, který si nenechte ujít: Braniborská brána, která pochází z roku 1791. Během studené války byla na východním okraji města. Pouze chodci mají přístup k bráně a můžou volně projít. 

Pokud vás více přitahuje umění, nenechte si ujít výlet na ostrov muzeí, Muzeum Island. Je to ostrov na řece Spree, kde se nachází několik muzeí včetně Starého Muzea a Staré Národní Galerie. Renovace jsou naplánovay v několika letech neboť některé z těchto muzeí byly v minulosti zničeny. Je tu také Berlínská Katedrála.

 Na konec vaší uělecké tůry můžete navštívit Galerii na Východní Straně, která se nachází mezi mostem Oberbaum a Gare de I”Est. Tato umělecká Galeriej je venku a obsahuje stovky děl různých umělců z celého světa, kteří se nechali ispirovat pádem železné opony. Muzeum je velké 1.3 kilometrů. Bohužel znečištěný vzduch a grafity poškodily tento národní monument, ale pracuje se na opravách.

Hezké sousedství, které musíte navštívit je Mitte, obzvláště na jižní straně Unter de Linden (Champs Elysees Berlína). Jsou zde monumenty jako je Reichstag, otevřen v roce 1894, domovem Německého Parlamentu. Zhořel v roce 1933 ale byl znovu otevřen v roce 1999 přestavěný podle plánů známého architekta Normana Fostera.

 Televizní věž (Fernsehturm Berlimner) je nejvišší věží v Berlíně, nabízí krásný pohled na město a jeho mnoho monumentů ze dvou panomramatických platform, které jsou 203 a 207 metrů nad zemí. Shedáte, že Berlín není pouze beton jak se může zdát. Je zde mnoho zeleně. Jenom tato věž má 365 čterečních metrů zeleně. Doporučujeme si zarezervovat vstupenky po internetu, abyste se vyhnuli dlouhé frontě při návštěve této věže. Je to jedna z nejpopulárnějších atrakcí Berlína.

Fanoušci fotbalu mohou navštívit Olympijský Stadion v Berlíně, kde se pořádal v roce 2006 světový pohár.