Mládežnický hostel – Noční život Berlína

Berlínské restaurace

Jídlo v Berlíně vás nebude stát jmění. Turistické oblasti jako je Unter den Linden in Mitte jsou samozřejmně dražší, ale jsou tu i jiné čtvrtě, kde se dá levně najíst. Mitte je oblast, které byste se měli vyhnout, nemáte-li mnoho peněz k útratě.

Berlín nabízí ruzné druhy kuchyně silně ovlivněné Středním Východem a Asií. Nenechte si ujít návštěvu venkovních tržnic Berlína.

Pozdní snídaně jsou tradicí Berlína a určitě si nenechte ujít příležitost si jednu takovou vychutnat. Zjistíte, že nakonec sníte více slaných pokrmů než sladkých, jako je tradiční ovocný džus-brioche nebo více výživná kombinace mas a sýrů. Německá klobása je potěšením pro fanoušky uzenin. Berlínská specialita “curry wurst”  což je kari klobása, je velmi chutná a můžete ji najít ve většině restaurací a stánků s občerstvením. Nejznámější “curry wurst” je podáván v železniční stanici Strasse Eberswalder, U2. Příloha k masu je obvykle zelí a brambory.  

Alkoholické nápoje v Berlíně

Berlín je pulsující a módní město. Najdete tu spoustu míst, kde si můžete dát něco k pití a také si zatancovat.
Městská část, která nabízí největší výběr barů je pravděpodobně Oranienburgerstrasse ve Východním Berlíně a také čtvrť Prenzlauer Berg. Pro milovníky piva, musíte ochutnat Berlínskou specialitu Berliner Weisse. Je to hořké pšeničné  pivo kvašené v láhvi. V létě si nenechte ujít “Weisse mit Schuss” (pšeničné pivo s trochou malinového sirupu) – velice osvěžující!

Nemáte rádi alkohol? Můžete tu dělat spoustu věcí. Například můžete navštívit jednu ze tří oper ve městě nebo 130 kin a divadel. Také známý Berlínský festival, Berlinale, se odehráva každý rok v únoru.

Taneční zábava v Berlíně

Jestliže máte v plánu jít tancovat, nespěchejte – nezačíná se dřív jak v jednu ráno!