Hostely Dublin

Hlavní a zároveň největší město Irska je obydleno více jak 500,000 lidmi (1,5 miliónu lidí víc pro Dublin a okolí). Populace Berlína je relativně mladá se zhruba 50% dubliňanů mladších 30 let. Dublin se nachází na východním pobřeží Irska a je rozdělen na dvě části řekou Liffey.  Centum není příliš velké a všude se dostanete jednoduše pěšky. Během 10 minut se můžete dostat z hlavní ulice na severní pobřeží, ulice O’Connell z ulice Grafton, což je další hlavní ulice na jižním pobřeží.

Oficiální jazyk je angličtina, i když Gaélique se také hojně používá. Měna je Euro.

Doprava

Jestliže do Dublinu přiletíte letadlem, dublinské letište je vzdáleno pouze 10 kilometrů severně od města. Do centra se můžete dostat buď taxíkem nebo jedním z mnoha autobusů, včetně veřejné dopravy. Buďte si vědomi, že z letiště do centra nejezdí žádné vlaky.

I když se ve městě jednoduše všude dostanete pěšky, Dublin nabízí různé druhy dopravy jako jsou autobusy (jednoduše nazývány Dublin Bus), vlak (DART) nebo tramvaj (Luas), která má pouze dvě linky. Více linek je plánováno do budoucnosti.

Právě probíha integrace různých druhů dopravy. Zakoupení Smartcard, jejíž hranice se začínají rozšiřovat skrz celé město, nabízí přístup k autobusu nebo tramvaji za tu samou cenu.

Taxík je taky dobrá varianta, ale po pravdě řečeno, je těžké si jeden najít pozdě v noci. V závislosti na tom, kde se právě nacházíte, může být jednodušší prostě jít pěšky.

Na závěr, jestliže se cítíte fit nebo zrovna neprší, skvělý způsob jak si prohlédnou město je na jízdním kole. Dublin nedávno začal nabízet jízdí kola k půjčení, podobně jako Velib v Paříži, s názvem Dublinbikes.

.