Mládežnický Hostel – Noční život v Dublinu

Už možná víte, že jít v Dublinu za zábavou není problém – jsou tu stovky barů!

Najít hostinec, kde si můžete dát skleničku jistě není náročné, ale my víme, že Dublin se může velmi prodražit. Například pivo obvykle stojí 4 – 5 Eur. Avšak ceny alkoholických nápojů v barech se snížily v letech, kdy byl zaveden zákaz kouření. Majitelé barů se snaží opět zaplnit svoje podiky za každou cenu.

Jestliže hledáte tradiční hostinec s Keltskou muzikou a pivo s trochou dušeného masa, máte si z čeho vybírat, ale nezapomeňte, že ve většině případů budete ve společnosti turistů nikoliv místních.

Co se týče nočních klubů, je z čeho si vybírat, ale dávejte si pozor na to jak se oblečete. Irové jsou velmi přísní co se týče stylu oblékání. Žádné tenisky, proto se snažte se lépe obléci, jestliže chcete, aby vás pustili dovnitř.

Jestliže, naneštěstí pro vás, vám nechutná pivo a nebo hledáte aktivity, které nemají s alkoholem nic společného, nemějte obavy. Je zde mnoho kin a Dubliňané jsou známy jako největší fanoušci velkého plátna.  Divadla jsou také populární, kde můžete shlédnout hru za 10 – 25 Eur.  Návštěvníci kina mohou jít do Irish Film Institute, 6 Eustace Street Temple Bar, Dublin 2.

Oblast kolem Temple Bar, jižně od řeky Liffey, nabízí největší koncentraci restaurací, což také znamená, že je tu největší koncentrace turistů a tudíž nemnoho levných restaurací.  

St George je lepší alternativa s mnoha levnějšími restauracemi.

Jesliže jste unaveni tradiční irskou kuchyní a chcete zkusit něco jiného, Dublin vás nezklame. Indické restaurace, Thajské a Asijské najdete všude. Je tu také mnoho Italských restaurací zvláště kolem ulice Chatham směrem k ulici Graffton, které nabízí pokrmy kolem 10 Eur.

Tipy jak ušetřit: jezte před sedmou hodinou večerní a vychutnejte si brzké menu, které je levnější než běžné menu.