Hostely Florencie

Florence, Italie

Stačí říct slovo Florence-Firenze-italské renesance a okamžitě přichází na mysl malíři Quattrocenta, muzea, olivové háje Toskánska, nespočet krásných památek a romantické procházky na břehu Arno … pravý “skanzen”, Florence si zachovala svou bohatou historii, ale také je živé a mladé město

.
Téměř 400.000 lidí žije ve Florencii – hlavní město Toskánska navštíví milióny turistů ročně. Ve Florencii se mluví italsky a platí se tu v eurech. Buďte si jisti, že máte dostatek peněz – ne každý přijímá kreditní karty.

Doprava po a kolem Florencie

Do Florencie lítá většina velkých leteckých společností (Air France Alitalia, Lufthansa …) z Paříže a dalších francouzských měst (Toulouse, Nice, Bordeaux, Nantes, Marseille). Jsou také přímé lety z Ženevy, Bruselu, Londýna, Lisabonu, atd.. Letiště ve Florencii, Amerigo Vespucci nebo prostě Peretola, se nachází patnáct minut od města. Pravidelný autobus “Volainbus” vás dostane do centra města na vlakové nádraží za 25 minut.

Nízkonákladové letecké společnosti jako je EasyJet a Ryan Air, také létají do Florencie. Letíště kam tyto společnosti létají (Galileo Galilei) se nachází blíže k Pise než k Florencii.

Do Florencie můžete také jet vlakem, autobusem nebo autem. Hlavní vlakové nádraží, se nachází v Santa Maria Novella severozápadně od centra města. K dispozici je také druhá stanice, která je vzdálena 10 minut jízdy na východ od města zvané Campo di Marte.

Doprava po Florencii

Motorismus:
Na rozdíl od legendárního italského stylu jízdy, který může přidat pořádnou dávku napětí na dovolené, většina turistů autem nejezdí. Musíte se mít na pozoru před zákazy, které nejsou vždy dobře značené. Ve Florencii, stejně jako jinde, PV je zdrojem příjmů pro obce a statistiky jsou alarmující: jenom ve Florencii, více než 1.200 PV je distribuováno každý den (1 PV každých 40 sekund!). ZTL, omezený provoz zóny, musí být respektován absolutně, a pouze oprávněný pohyb vozidel je povolen v historickém centru. Kromě toho, přemrštěné ceny parkování v centru města vás nakonec odradí od řízení auta. Proto je vhodnější nechat auto na parkovišti mimo město a jít pěšky, což je také jednodušší, protože historické centrum Florencie není příliš velké.

Autobus (ATAF společnost) je také dobrý způsob, jak se pohybovat po městě.