Ubytovny – Hostely – Atrakce Florencie

Atrakce ve Florencii 

Projít se ulicemi historického centra Florencie je samozřejmě důležité, ale nejlepší poklady tohoto města nejsou vždy viditelné zvenku. Musíte mít alespoň dva dny na navštěvu různých muzeí. Zde jsou některé místa, které je zásadní vidět: 

Ponte Vecchio a obchody 
Slavný most, který překračuje řeku Arno má zvláštnost, je lemován obchody.  Ačkoliv jsou zde převážně klenotnictví, i když nechcete utrácet, stále to stojí za podívaní.

 
Piazza del Duomo, Campanile di Giotto nabízí úchvatný výhled na město. Na vyhlídku musíte vystoupat po 414 schodech! 

Galleria dell’Accademia 
Kdo neviděl alespoň jednu fotku Davida od Michelangela? Slavná socha se nachází v dell’Accademia Galleria, které je jedním z nejslavnějších muzeí ve Florencii, a stojí za návštěvu.Muzeum je otevřeno každý den kromě pondělí od 08:15 do 18:50. Vstupní poplatek je 6,50 eur. 

Galleria degli Uffizi 
Galerie Uffizi musíte vidět, i když nemáte rádi muzea. Zrození Venuše a Jaro od Botticelliho, Zvěstování od Leonardo da Vinci a mnoho dalších mezinárodně známých děl se zachovalo v tomto muzeu. Doporučujeme rezervovat vstupenky s předstihem, aby jste nestáli v dlouhé frontě, a to buď online, nebo zaplatit extra poplatek ve výši 3 eur. 

Piazza della Signoria 
Je jedno z nejznámějších míst ve Florencii, několik paláců, které obklopují Palazzo Vecchio, a vstup do Galerie Uffizi. Můžete tu také vidět mramorovou kopii sochy Davida od Michelangela. 

Nesčetné kostely ve městě sami o sobě stojí za jednodenní výlet …