Hostely Paříž

Le Louvre

“Paříž, královna světa …”   Paříž je jednou z nejpopulárnějších destinací na světě, a to z mnoha důvodů.

Paříž pokrývá více než 500.000 km2 a je obydlena více než 2 miliony lidí (téměř 12 milionů lidí včetně obklopujících předměstí).
V Paříži se mluví francouzsky, a hlavní měnou je Euro.

Doprava
Příjezd do Paříže
Paříž má dvě hlavní letiště, Orly a Charles de Gaulle, také známý jako Roissy. Do centra Paříže se dá dostat snadno autobusem. Orlybus jede do Denfert-Rochereau a Roissybus jede k metru ke stanici Opera. Z Orly je také možné jet metrem, které nese název Orlyval.

V Paříži

Paříž je velké město, a aby jste se dostali z jednoho bodu do druhého budete pravděpodobně muset použít veřejnou dopravu: autobus, metro, RER. Společnost, která spravuje veřejnou dopravy v Paříži se nazývá RATP.

Metro může být nepříjemné v době dopravní špičky, ale měli byste ho přesto navštívit, protože některé stanice jsou krásné. Nenechte si ujít tyto stanice: Abbesses, Arts et métier, Palais Royal a Pont Neuf.
Paříž si můžete také prohlédnout lodí po Seině. Pokud to počasí dovolí, měli byste si také udělat vyjížďku na kole nebo pěšky. Půjčovny kol jsou po celém městě, Vélib je perfektní.

Pokud máte v plánu navštívit mnoho oblastí Paříže za několik dní doporučujeme zapkoupit balíček, který nabízí RATP, Paříž visite. Tento balíček je platný po dobu 1, 2, 3 nebo 5 po sobě jdoucích dnů v oblastech 1-3 nebo 1-6, a stojí mezi 9-50 eur, v závislosti na vašem plánu si vyberete. Existují i jiné možnosti, proto doporučujeme se zeptat v RATP kanceláři po příletu pro maximální ušetření. Pařížské metro je velmi rozvinuté a poskytuje poměrně rychlý přístup ke všem zajímavostem.
Pokud nemáte dobré znalosti Paříže, nebo výborného navigátora, nedoporučujeme jezdit po Paříži autem.

Ubytování v Paříži

Od jednoduchého hostelu po pětihvězdičkový hotel nebo Bed & Breakfast, najdete tu ubytování pro každého.

Na našich stránkách najdete (v pravém menu), výběr ubytoven a dalších typů bydlení ve většině doporučených čtvrtí Paříže. Jedno kliknutí Vám umožní udělat rezervaci!

Chcete-li vidět kompletní seznam ubytoven a rezervací, přejděte na náš seznam.