Hostely Praha

Je hlavní město České Republiky a také největším městem v této zemi, má plochu 496 km2. Žije tu více než milión lidí, což je téměř 1/8th z celkového počtu obyvatel země.
Úřední jazyk je čeština – slovanský jazyk podobný slovenštině a polštině. Znalost němčiny a anličtiny se může hodit, ale francouzsky se tu domluvíte těžko.

Oficiální měnou je česká koruna, i když je euro přijato v turistických místech a restauracích, není doporučeno používat směnný kurz, protože není příznivý.

Doprava
Praha má dva hlavní dopravní prostředky, tramvaj a metro. Praha má pouze tři hlavní trasy metra, které nepokrývají všechny oblasti, ve městě, ale zato je metro je velmi rychlé a pohodlné. Kromě toho, tramvaje jezdí do většiny zajímavých míst proto využití hromadné dopravy je způsob jak si prohédnout Prahu.

V praxi to znamená, pokud máte v úmyslu se pohybovat hlavně veřejnou dopravou, kupte si jízdenku platnou na dobu 24 hodin za rozumnou cenu (sto korun), kterou můžete použít ve všech druzích dopravy. Také existují jízdenky na delší dobu 3, 5 nebo 7 dnů.
Není nutné používat městskou hromadnou dopravou, protože většina míst a zajímavostí je snadno dostupná pěšky, ale šetří to čas. Například, můžete vystoupit po schodech na zámek od starého města a dolů tramvají.

Na rozdíl od tramvají a metra, nejezděte taxikem, taxikáři ne vždy zapnou jejich počítadlo na začátku cesty, a podvody jsou samozřejmostí.
Pokud máte čas, jízda na kole po Praze je také dobrý nápad. Vyhněte se ale jízdě autem i když není velký provoz, je velice jednoduché se pohybovat po Praze pěšky…..